Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia ír valamit a szellemi...

A Biblia ír valamit a szellemi/testi fogyatékosokról?

Figyelt kérdés
2015. márc. 13. 20:23
1 2
 1/11 Ozmium42 ***** válasza:
93%
Hogyne! Azt írja róluk, hogy ördögök bújnak beléjük, emiatt betegek, fogyatékosok. Például a néma megszólalt, amikor Jézus kiűzte belőle az ördögöt. Vakoknak is felnyílt a szemük, bénákat, sántákat. A szellemi fogyatékosok esetén még kézenfekvőbb azt hinni, hogy ördögök szállták meg. Legalábbis az ókorban.
2015. márc. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ozmium42 ***** válasza:
*Vakoknak is felnyílt a szemük, bénákból, sántákból is kiűzte az ördögöt, amire meggyógyultak.
2015. márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen:


"Szóla ismét az Úr Mózesnek, mondván:

Szólj Áronnak, mondván: Ha lesz valaki a te magod közül, az ő nemzetségökben, a kiben fogyatkozás leend, ne áldozza áldozatul az ő Istenének kenyerét.

Mert senki sem áldozhat, a kiben fogyatkozás van: vagy vak, vagy sánta vagy csonka orrú, vagy hosszú tagú.

Sem az, a ki törött lábú vagy törött kezű,

Vagy púpos, vagy törpe, vagy szemfájós, vagy viszketeges, vagy sömörgös, vagy a ki megszakadott.

Senki, a kiben fogyatkozás van, elő ne álljon Áronnak, a papnak fiai közül, hogy tűzáldozatot vigyen fel az Úrnak; fogyatkozás van ő benne, ne álljon elő, hogy megáldozza az ő Istenének kenyerét."


Mózes 3 21:16-21

2015. márc. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

...hát öszintén, egy kicsit mindenki az.


Az egyik pszichiáter félig tréfából félig komolyan ezt mondta: "Két csoport van. Az egyik már volt kivizsgáláson a psichiáternél, a másik még nem"


Ezt is mondta az egyik: ha idönként kétségeink vannak magunk felöl, hogy normálisak vagyunk-e, az jó. De ha valakinek soha nincs kétsége maga felöl, az már páciens.


Az egész emberi történelmet átitatja a betegség a halál. Ez az emberi tökéletlenség.........

2015. márc. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ozmium42 ***** válasza:
39%

"De ha valakinek soha nincs kétsége maga felöl, az már páciens"


Vagy keresztény :D

2015. márc. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ír:

Lukács 14


12

Monda pedig annak is, aki őt meghívta: Mikor ebédet vagy vacsorát készítesz, ne hívd barátaidat, se testvéreidet, se rokonaidat, se gazdag szomszédaidat; nehogy viszont ők is meghívjanak téged, és visszafizessék néked.

13

Hanem mikor lakomát készítesz, hívd a szegényeket, csonkabonkákat, sántákat, vakokat:

14

És boldog leszel; mivelhogy nem fizethetik vissza néked; mert majd visszafizettetik néked az igazak feltámadásakor.

2015. márc. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ozmium: vagy ateista :D
2015. márc. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

4-es, ez rendben, de én nem ezt kérdeztem. Én nem csak a szellemin van a hangsúly, hanem a testin is. Tény, hogy valami betegsége mindenkinek van, de én most olyasmire gondoltam, hogy pl. valaki siket, na az nem igaz mindenkire. És most a Bibliára voltam kíváncsi.


1-es: de ezek benne vannak a Bibliában, vagy csak a középkori ember hite és tudatlansága egészítette ki így?


Köszönöm a válaszokat.

2015. márc. 14. 10:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen a Biblia ír a betegségekröl.


Söt az akkori idöszakra nagyon érdekes, a Mózesi tisztaságtörvény.


Nincs idöm keresni, lehet hogy te hamarább megtalálod, hogy karanténába kellett helyezni a leprásokat, amíg fertözöek voltak.


Sok történetet is olvasunk a Bibliában olyanokról akik különbözö betegségekben szenvedtek. Például Lukács ír a vérfolyásos asszonyról.


Testi sérültekröl szintén, például a Dávid király barátja Méfibóset.

2015. márc. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 KZitus ***** válasza:
48%

Szia


A kérdéseddel kapcsolatos érdekes részlet van a Bibliában. Elküldöm neked, talán hasznosnak találod:

János 9:1-7

És ahogy ment, látott egy születése óta vak embert. A tanítványai megkérdezték tőle: „Rabbi, ki vétkezett, ez vagy a szülei, hogy vakon született?” Jézus így válaszolt: „Sem ez nem vétkezett, sem a szülei, hanem azért történt ez, hogy az Isten cselekedetei nyilvánvalóvá legyenek rajta. Addig kell tennünk annak cselekedeteit, aki küldött engem, míg nappal van; eljön az éjszaka, amikor senki sem munkálkodhat. Míg a világban vagyok, világossága vagyok a világnak.” Miután ezeket mondta, a földre köpött, sarat csinált a nyállal, a sarat rátette a vak szemére, és így szólt hozzá: „Menj, mosakodj meg a Siloám tavában” (ami lefordítva: ’Elküldött’). Az tehát elment, megmosakodott, és látva tért vissza.

2015. márc. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!