Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény Isten alázatos,...

Openyoureye kérdése:

A keresztény Isten alázatos, szerény vagy inkább öntelt aki figyelemre és csillogásra vágyik?

Figyelt kérdés

Ugyebár Jézus is szegényként a fényűzéstől nagyon távol állva élte életét. Nem vágyott hírnévre és nem is kápráztatta el az embereket semmiféle anyagi javakkal, pedig teremthetett volna a sok hal és kenyér helyett tengernyi aranyat és drágakövet, de nem ezt tette. Megetette az éhező szájakat, nem pedig arannyal tömte be, mert tudta, hogy arannyal nem lakik jól senki.


Gondolom nem nagy kérés senkitől aki keresztény, hogy elolvasson néhány sort a bibliából ami a korábban említetteket támasztja alá:


(Máté 6:19–21.24–33)

(Márk 10:17–31)

(Lukács 6:20–26)

(Lukács 12:13–21)


De ne essünk túlzásba, ennyi éppen elég.


Ha figyelmesen olvastatok, láthatjátok, hogy nem a földi javak a fontosak, hanem épp ellenkezőleg, a lelki tisztaság, a szellemi érték áll mindenek felett.


A kérdésem pedig ennek tükrében: Miért kérte Isten, hogy elkészítsék számára a frigy ládát szinte szín aranyból? (II Mózes 25)

Ha az anyagi javak nem fontosak, akkor itt vajon mért volt mégis akkora jelentősége, hogy nem lehetett sima fából, vagy vasból, csakis aranyból?


Véleményem szerint azért, mert mint sok más helyen, itt is az emberek által hozzápiszkált irományt olvashatjuk, ami a 400 körüli zsinat alaklmával tettek bele a bibliába. Tisztában vagyok azzal is, hogy megválaszoltam magamnak a kérdést, viszont ettől függetlenül kíváncsi vagyok mások véleményére és érvelésére ezzel kapcsolatban.


Rajta hát...



2014. ápr. 13. 05:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

"A kérdésem pedig ennek tükrében: Miért kérte Isten, hogy elkészítsék számára a frigy ládát szinte szín aranyból? (II Mózes 25)

Ha az anyagi javak nem fontosak, akkor itt vajon mért volt mégis akkora jelentősége, hogy nem lehetett sima fából, vagy vasból, csakis aranyból?


Véleményem szerint azért, mert mint sok más helyen, itt is az emberek által hozzápiszkált irományt olvashatjuk, ami a 400 körüli zsinat alaklmával tettek bele a bibliába. Tisztában vagyok azzal is, hogy megválaszoltam magamnak a kérdést, viszont ettől függetlenül kíváncsi vagyok mások véleményére és érvelésére ezzel kapcsolatban."


Amit te írsz a belepiszkálásról,az is elég sanszos,a másik lehetséges verzió pedig egyszerűen az,hogy Mózes egy más ember volt,mint Jézus,más felfogással.Ha a keresztény Isten alatt a Jézusi életfelfogást értjük(márpedig azt értjük)akkor Mózes ettől igen távol állt bizonyos dolgok miatt,ezért nem sok párhuzamot vonhatunk a kettő között.

2014. ápr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

1-nek:


Ezt úgy érted 400 körül nem is volt semmiféle zsinat? Nem volt megbeszélés és apokrif iratok sem léteznek? Ki és mi alapján döntötte el, hogy az apokrifok nem Istentől valóak és nem férnek bele a Bibliába. Én úgy vélem emberek. Gyarló emberek...


Már csak azt magyarázd meg, hogy Jézus és Mózes összehasonlítása hogy vág a témába? Bocs, lehet csak én vagyok fáradt, de nem nagyon vágom.

2014. ápr. 13. 15:18
 3/19 Pendulum92 ***** válasza:

Az általad felvetett gondolaton én is szoktam töprengeni. Én is úgy tudom, hogy az emberek döntötték el, melyek az apokrifok. Az az ellenzett, és elítélt egyház, aki az inkvizíviót is elrendelte, akitől mindenki távol tartja magát.

Még régebben kaptam egy választ erre a kérdésre: Isten nem engedte volna, hogy saját céljaikra használják fel a hatalmukat. Hogy úgy válogassák a könyveket, hogy az ne Isten szavát mutassa, hanem az ő kényük-kedvüket.


Adott egy ebből következő kérdés: Ha Isten mindent "csak hagy" a Földön, a rossz dolgokat, ő nem nyúl bele, ebbe miért nyúlt (volna) bele?

Az emberek önzőségét, pusztítását hagyja bármilyen módon, de a Bibliát átírni készülő, ö nevében eljáró, gyarló embereket megállította?

2014. ápr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

"Ezt úgy érted 400 körül nem is volt semmiféle zsinat? Nem volt megbeszélés és apokrif iratok sem léteznek? Ki és mi alapján döntötte el, hogy az apokrifok nem Istentől valóak és nem férnek bele a Bibliába. Én úgy vélem emberek. Gyarló emberek..."


De volt zsinat,egyetértek veled....úgy értettem,hogy lehet,hogy nem is volt ilyen frigyláda valójában,csak belerakhatták a történetbe.De ha ez speciel nem így volt,és tényleg csinált Mózes frigyládát ilyen céllal,akkor össze lehet hasonlítani a Jézusi elvekkel,így látható,hogy más fajta istent imádott mind kettő,tehát akkor milyen keresztény istenről beszélünk? két arcúról?

2014. ápr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

"De volt zsinat,egyetértek veled....úgy értettem,hogy lehet,hogy nem is volt ilyen frigyláda valójában,csak belerakhatták a történetbe."


- Na, pont erről beszélek én is, a bibliába be raktak dolgokat, meg ki is vettek.



"akkor milyen keresztény istenről beszélünk? két arcúról?"


- Látod, ez csak nekünk szúr szemet, a vallás nemcsak fizikailag korlátoz hanem mentálisan is. Egyszerűen fel sem fogják mit olvasnak, de azzal nagyra vannak, hogy már 3x kiolvastam a bibliát, de ha belekérdezel dolgokba, már a kérdést sem értik, nem hogy magát az olvasmány lényegét.

2014. ápr. 14. 09:25
 6/19 anonim ***** válasza:
Igazából értenék ők,csak nem akarnak vele foglalkozni.Ha valaki évekig megingathatatlannak tart hitbeli dolgokat,akkor bosszantó és fájdalmas dolog őszintén szembenézni azzal,hogy ez lehet tévedés is.
2014. ápr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

6-nak:


Ebben igazad van, csak akkor ne játszák a fejüket a jehova tanui és mártírkodjanak itt, ha egy egyszerű ember is mint én (aki mégcsak teológiával, vagy biblia kutatással sem foglalkozik) olyan kérdést tud feltenni, amire nem tudnak válaszolni.

2014. ápr. 15. 02:06
 8/19 Szeressük egymást ***** válasza:

Tudatlan vagy.

A szent sátort Mózesnek a mennyei dolgok másolatára kellett elkszítenie, csak így volt kedves Istennek az Izraeliták közeledése. A sátorban minden aranyból készült tárgy, a frigyládán lévő is, Isten dicsőségét ábrázolja ki. Jézus nem uralkodni jött először a Földre, hanem kiüresítette magát a dicsőségéből, és alázatos szolgaéletet élt. Amúgy mérhetelten pompát és dicsőséget hagyott a mennyben. ÉRTÜNK.


Agg 2:8 Enyém az ezüst és enyém az arany, azt mondja a Seregeknek Ura.

2014. ápr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"A szent sátort Mózesnek a mennyei dolgok másolatára kellett elkszítenie, csak így volt kedves Istennek az Izraeliták közeledése."


Pontosan erről van szó,ez világosan ábrázolja a zsidók primitív,túl emberi Istenszemléletét.Jézus nem volt oda az anyagi dolgokért,egyszerű életet élt ilyen szempontból,de Isten,aki az emberi szívekben lakik,csak úgy tudta elfogadni a zsidók közeledését,ha előtte színarany tárgyakat készítettek neki??? Mi a frászkarikáért volt rá szüksége????

2014. ápr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Szeressük egymást ***** válasza:

Azért nem érted, mert nem sokat értessz az ÓSZ-ből, de a szent sátor szimbolikáit sem ismered.

Isten semmiféle figyelemre és csillogásra nem vágyott.

A szent sátor kívülről nyers borzbőrrel volt beborítva. Ez a pusztában egy idegennek vagy kívülállónak semmilyen vonzó látványt nem nyújtott, semmilyen feltűnő vagy elbűvölő szépsége nem volt kívülről a sátornak, teljesen jellegtelen, éktelen volt ez a bőr. Az értékek és a szépség sátoron belül voltak. Ez is kiábrázolja azt, hogy Isten a belső értékekre helyezi a hangsúlyt, mivel a szent sátornak az egyik szimbolikája Jézus Krisztus, a másik a SzentLélekkel betöltött egyház, a harmadik pedig amiről mintázták, maga a menny. Jézus Krisztust is nézték a kereszten de az ábrázata nem volt kívánatos, nem volt neki alakja és ékessége. (Ézsaiás 53:2) Az egyházban sem találnak semmi vonzót kívülről, mert nem ismerik azt az értéket ami belül van, mivel a SzentLélek nem a világba jött, hanem a tanítványokhoz.

2014. ápr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!