Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Iszlám vagy Buddhizmus?...

Iszlám vagy Buddhizmus? Melyiket választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Röviden:

Fiatal magyar fiú vagyok, keresztèny a családom, evangèlikusnak kereszteltek kiskoromban.. de sose hittem benne ès sose tetszett a kereszténysèg. Igazábol semmikor se mentünk templomba mert a szüleim nem nagyon vallásosak. A lènyeg az hogy fel szeretném venni az Iszlámot mert illene hozzám, ès megtetszett a vallás: nem szeretem az alkoholt, megvetem az egyéjszakás dolgokat, stb.. Koránt olvasom. De viszont a szemèlyisègem inkább olyan mint egy buddhistáè. Rettentõ nyugodt, türelmes ember vagyok, utálom az erõszakot. Ès sokszor nem vágyok másra mint nyugalomra, csendre ès egy csèsze teára. A keleti, tehát pl. kínai, japán, mongol ès a türk nèpek: kazah , kirgiz, török kúltúrák állnak hozzám közel, az arab annyira nem. Tanácstalan vagyok hogy a szívemre az eszemre vagy Istenre hallgassak. Mit tennétek a helyemben?

U.i.: az Iszlámról sok mindent tudok, a Buddhizmusról csak nagyon keveset eddig.



2015. márc. 16. 23:02
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
68%
Legyél szcientológus.
2015. márc. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

hát... ez nem egy étlap, mert akkor a rakott krumplit ajánlanám. Így meg, hogy a szívedre hallgass.

Létszemléletben egészen biztos vagyok, hogy a buddhista áll közelebb hozzád. ezt nézd meg, emellett maradhatsz evangélikus is - ez létszemlélet, filozófia - és ha gyakorolsz, majd később látod vallás terén merre visz az utad. (merre laksz, melyik megye, ha akarod privben)

[link]

Ezt a könyvet is ajánlom, ha már 17 felett vagy:

[link]

2015. márc. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
94%
A helyedben egyiket sem, mivel ez, mint már írták előttem, nem étlap. Amúgy a buddhizmus vallás létére egész értelmes dolog.
2015. márc. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
76%
Talán kezd a fizika tankövvel... szetintem többre mész vele
2015. márc. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
93%

Tehat neked mindenkepp szukseged van egy konyvre, meg szabalyokra amik eloirjak neked hogy mi szerint szabad elned az eleted.

Miert nem inkabb sajat magadnak akarsz megfelelni? Sokkal ertelmesebb sajat meggyozodesbol nem inni alkoholt, mint egy konyv utasitasai miatt.

2015. márc. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
76%
Szóval kereszténynek neveltek, azt sose hitted el ellenben megtetszett az iszlám és annak csak ezért minden betűjét elhiszed csak úgy? Inkább nem mondok semmi mást.
2015. márc. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
73%
Páratlan napokon legyél mohamedán, párosokon buddhista, szombat-vasárnap meg pihenjél!
2015. márc. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Keresztény semmiképpen sem szeretnék lenni, nem részletezem miért

4-es: fizikából jól állok

5-ös:hinni szeretnék

2015. márc. 17. 07:24
 9/34 anonim ***** válasza:
82%
Istenem, ez olyan mintha valami játékban azon gondolkodnál, hogy mágus vagy tolvaj legyél :D Vagy tényleg, mint az étlap. Na ide figyelj, ha jót akarsz magadnak és mindenképp ezekből akarsz választani, akkor a politikai helyzetet figyelembe véve legyél vadkacsa. Azzal jól jársz. A vadkacsa is szereti a teát és nyugodt mint állat.
2015. márc. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 acelsziv ***** válasza:
87%
üj neki és tanulmányozd át a vallásokat. Aztán döntsd el, hogy melyik a szimpatikusabb. Nem csak buddhizmus és iszlám van a kereszténységen kívül.
2015. márc. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!