Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem elég, hogy Jézus ártatlanu...

Nem elég, hogy Jézus ártatlanul föláldozta magát, még több ezer évig esedeznie és fohászkodnia is kell?

Figyelt kérdés
Azért ez durva. Mikor lazít?
2015. márc. 18. 08:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy az "Izrael" volt a szerinted felesleges szó. Én pedig azt állítom, hogy Izrael kiválasztottságát nem írta felül az Egyház kiválasztottsága. Valójában Izrael és az Egyház egymással párhuzamosan létező privilegizált testület, és nem egymás ellenlábasai. A világ pedig soha nem lett kiválasztva, csupán elhívva. Jézus is azt mondta, hogy sokan vannak az elhívottak, de kevesen a választottak. Valójában minden egyes embert hív Isten a megtérésre. De kiválasztva csak azok lettek, akik ennek a hívásnak engedelmeskedtek, nem hiába jelenti az Egyháznak fordított "Ekklészia" szó szerint a kihívottak közösségét.


Tény, hogy Izrael a kispadra került, de egyáltalán nem végleg:

"Az evangéliumra nézve ugyan ellenségek ti érettetek; de a választásra nézve szerelmetesek az atyákért. Mert megbánhatatlanok az Istennek ajándékai és az ő elhívása. Mert miképpen ti egykor engedetlenkedtetek az Istennek, most pedig irgalmasságot nyertetek az ő engedetlenségük miatt: Azonképpen ők is most engedetlenkedtek, hogy a ti irgalmasságba jutásotok folytán ők is irgalmasságot nyerjenek; Mert az Isten mindeneket engedetlenség alá rekesztett, hogy mindeneken könyörüljön." (Rm 11,28-32)


Szerintem világos.

2015. márc. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

hogy megtaláltad a szót- nem véletlen! :D

"Izrael kiválasztottságát nem írta felül az Egyház kiválasztottsága."

De a Krisztus előtti hitet igen.

Nem lehet ugyanúgy "várni a Messiás" aki diadalra viszi a kiválaszott népét, a Golgota óta.

Mintha mi sem történt volna!!

Emberekről van szó,nem államról és egyházról. Egyszeri megismételhetetlen emberekről, akikért testet öltött a Logosz - egy eldugott kis váraskában, a KIVÁLASZOTT helyen.

Hogy az ember Vele lehessen, kopogtat az emberi szíveken.


"Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem". Jel 3,20

2015. márc. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ilyen ez a túlóra.........
2015. márc. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!