Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves protestáns Barátaim!...

Kedves protestáns Barátaim! Egy dolgot nem értek-bocsánat, ha sértően hat először: Ti miért nem gyóntok úgymond "publikusan" (lelkésznek, papnak-egyenként)?

Figyelt kérdés
Az evangéliumban Jézus ezt mondja az apostoloknak (mai értelemben egyházi személyek) : "Vegyétek a Szentlelket. Akinek megbocsátjátok bűneit, bocsánatot nyer, akinek pedig megtartjátok, az bűnben marad. " (Jn 20,22--23)

2015. márc. 12. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt miért kellene "publikusan" gyónni bárkinek is, semmi értelme nem lenne.


Másrészt az idézetben szó sincs gyónásról - aza bevallásról, elmesélésröl, csak kizárólag megbocsájtásról, vagy megtartásról. Ehhez elég annyi, ha az illetö közli, hogy bünösnek érzi magát, ezután vagy felmenti vagy sem az, akimek erre joga van.

2015. márc. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ebben az igehelyben nincs szo a gyonasrol....

De en is viszakerdek: miert gondoljatok az apostolokat felsobrendubbeknek a gyulekezetnel??

Nem azt mondta Jezus hogy tanitsatok meg mindarra amiket nektek tanitottam???

Ergo itt Jezus egyenlove tesz mindenkit a gyulekezetben senki sem nagyobb a masiknak....

Tehat ha a gyonasra akarod rahuzni kiderul nem papi sajatossag barki barkinek elmondhatja a bunet (ertelem szeruen aki ellen elkovette) es az vagy megbocsajtja vagy nem.

Itt inkabb arra hivja fel a figyelmet Jezus hogy ha nem bocsajtasz meg neked is megtartatnak a buneid?

Persze ez jo a papsagnak a hatalma erdekeert ezert is hagyjak figyelmen kivul a ne itelj hogy ne iteltess iget!

2015. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

"De en is viszakerdek: miert gondoljatok az apostolokat felsobrendubbeknek a gyulekezetnel??"


Mert az apostolokat személyesen Krisztus választotta ki.


A gyülekezeteket pedig az apostolok alapították, ők voltak az első püspökeik és ők döntötték el, hogy egyáltalán ki méltó arra, hogy tagja lehessen a gyülekezetnek illetve az Egyháznak.

2015. márc. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgy gondolom,hogy igen,különbek,mert nekik kell lenniük azoknak,akiknek példát kell mutatniuk,hogy egyben tartják a hívőket-ahogyan a 3.válasz írója is írta.

Az igaz,hogy nincs szó gyónásról,viszont a "Szentháromság" szó sem szerepel a Bibliában és mégis világossá válik számunkra,hogy létezik (az Atya jelen volt mindig,a Fiú eljött meghalni miattunk,és Ő pedig beszélt a Szentlélekről is,Kit később elküldött.) Csak össze kell logikusan kötni a mondatokat.

2015. márc. 12. 19:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez nem erv harmadik hiosz az apostolokat a Szent Lrlek vezette nem ok alapitgattak a sajat fejuk utan: "..ugy lattuk jonak a Szent Lelek altal hogy nem rakuk tobb terhet...."

Elnezes ha nem pontosa az idezet de ertheto mit akarok irni..

2015. márc. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szeressük egymást ***** válasza:
100%
"Ti azért így imádkozzatok: Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben...bocsásd meg a mi vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk azoknak, akik ellenünk vétkeztek..."
2015. márc. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Volt alkalmam protestáns istentiszteletet hallgatni. Nem volt részletes bűnbevallás. Valami efféle: Sok rosszat cselekedtem, sok jót elmulasztottam.
2015. márc. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Üdv. mindenkinek!
2015. márc. 23. 15:40
 9/10 Faragó Máté 2001 válasza:
Azért mert nálunk protestánsoknál a pap nem feljebb való tőlünk hanem úgyanolyan ember Istennek bár de méltatlan szogája ezt sokszor említik mert nekünk nem kell közvtítő Isten és én köztem tudom vele én is beszélgetni :)
2016. aug. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Katolikus Kérdező.

Van a protestánsok között is közös gyónás. A másik dolog pedig az hogy az apostolok már régen meghaltak Péter apostol is. Az hogy a Katolikus Egyház a pápát Péter utódjának tartja az olyan dolog hogy Egyéni döntése az Egyháznak de véleményem szerint nem Biztos hogy Jézus örülne ennek az Ostoba Dogmának.És ami meg Pétert illeti hogy 3-szor megtagadta az Urat ami a Biblia szerint megtörtént,Péter ebben az Ember Esendőségét szimbolizálja.Minden Ember megbotlik néha még ha a legjobbak a szándékai is........

2017. aug. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!