Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallás hasonlít erre a...

Aries Lau kérdése:

Milyen vallás hasonlít erre a nézetre?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék végre olyan emberek csoportjában lenni, akiknek hasonlóak a nézeteik, mint nekem, de nem igazán tudom magamat hová besorolni.

Hiszek abban, hogy van egy "mindenség Istene", aki megteremtette az egész Univerzumot, de pl. Jézusban nem igazán hiszek. (Vagyis biztosan léteztek olyan emberek, akik végül Jézus, Szűz Mária és társai voltak, de nem hinném, hogy Jézus volt a "Megváltó".. Lehet, hogy annak hitte magát vagy valami ilyesmi, de leginkább egy tanulságokat megfogalmazó mesének gondolom ezt az egész Biblia dolgot.)

Hiszek olyan dolgokban, mint pl. a karma, az újjászületés, de hogy a halál után van- e Menny és Pokol, azt kétlem. Maradjunk a békés sötétségnél, és az utána lévő újjászületésnél.

Neveket nem tudok megemlíteni, ebben a dologban elég kulturálatlan vagyok, de hiszek a természetistenekben. Ezt máshogy nem tudom kifejezni.

Több jellemzőt nem igazán tudok írni... De előre is nagyon szépen köszönöm a válaszok minden formáját! :)



2015. márc. 19. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

hindu.. A Krsna tudatú társaságot ajánlom a színes palettáról. És ha meg akarod ismerni a világvallásokat egy jó könyvet: Öt világvallás, Helmuth Von Glasenapp, a kiváló valláskutató és indológus írta

[link]

2015. márc. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

magam is ajánlok eg könyvet, minden elkötelezettség nélkül


a cime: az emberiség Isten keresése.

Jehova Tanúitól kérhetsz dijmentesen

2015. márc. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valóban a hindu vallás (bizonyos irányzataihoz) áll legközelebb az, amit írsz, bár az 1-es válaszóval ellentétben a Krisna tudatúak pont nem tartoznak ide (ha jól tudom ők pont nem hisznek természetistenekben).

Összehasonlító vallástörténetben Mircea Eliade: Vallási eszmék és hiedelmek c. alapművét ajánlom. (Részletesebb és átfogóbb mint Glasenapp.)

2015. márc. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem is tudom, a te világképedhez például a kaodaizmus illene. Bár az is inkább monoteista míg nálad van egy komplett pantheon élén a teremtővel és a kisistenekkel.


[link]

2015. márc. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 FüligJimmy88 válasza:
Keresztkérdés: feltétlenül muszáj egy bizonyos valláshoz tartozni? Én személy szerint elsősorban buddhistának tartom magam, de nem kötelezem el magam, mert szerintem a "nagy betűs igazságban" sohasem lehetünk biztosak. Minden vallásból annyit merítek, amennyi nekem hasznos. Szóval inkább vagyok filozófus, mint hívő. Szerintem ha hozzád hasonlókkal akarsz ismerkedni, járj el kirándulni a hegyekbe.
2015. márc. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!