Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A római katolikus vallás...

A római katolikus vallás mennyire hasonlít az anglikánra?

Figyelt kérdés
Jövőre Nagy Britanniában fogok élni és dolgozni.Én minden vasárnap templomba járok mert vallásos vagyok és érdekelne,hogy az anglikán vallás mennyire áll közel a katolikus valláshoz? Mert azt tudom,hogy a kintit angolok inkább anglikánok de mondjuk az is lehetséges,hogy van keresztény templom is. Tudna valaki ebben segíteni? Előre is köszönöm!

2012. dec. 2. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Közel áll annyiban, hogy alapjaiban ugyanazt tanítja mindkét vallás. Viszont ők sajnos elszakadtak az Egyháztól, nem fogadják el a pápát, és hasonlóan a többi protestáns felekezetekhez nem fogad el több szentséget sem. Viszont megtartotta a hierarchikus felépítését, és a liturgiája jobban hasonlít a középkori keresztény liturgiához, mint a mai katolikus.

Ismerősöm lakik kint Angliában egy kisebb városban, ott ő talált katolikus közösséget és papot, tehát szerintem érdemes keresni, mert azért van! Pláne azért is, mert Angliába azért nem csak arabok vándorolnak, hanem európaiak is, akik katolikusok, és biztos van lehetőség pl. egy ilyen közösségbe bekapcsolódni.

2012. dec. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Főleg felépítésben és liturgiában hasonlít, tanításban már sokkal hangsúlyosabb a kálvini (református) hagyomány.
2012. dec. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Angliaban elek 10 eve! A legtobb nagyvarosban van Magyarnyelven mise es van katolikus es reformatus is! A neten ratudsz keresni illetve a facebookon jelentkezz be csoportokba! Rengeteg olyan csoport van a facen ami az Angliai Magyarok csoportja es sok infot talalsz rajta!
2012. dec. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!