Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyi embert hívott meg...

Mennyi embert hívott meg Jézus az érintetteken kívűl az úrvacsorára?

Figyelt kérdés
milyen bibliai alapja van annak, hogy 20 000 000 "érdeklődő" is jelen legyenek ezen az eseményen? komolyan érdekel a kérdés, ugyanis a konkrét eseménynél csak égi reménységűek voltak jelen. ha akarta volna, Jézus is szervezhetett volna nagy tömeget, nem?
2015. márc. 21. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Amikor Krisztus megalapította az Eucharisztiát, a 11 apostol volt jelen (Júdás előtte már távozott).


Az Eucharisztia vétele azonban mindenkinek felkínált lehetőség, létszámtól függetlenül. Lásd Krisztus beszéde a kafarnaumi zsinagógában (János 6, 48-58).

2015. márc. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jézus bevezette ezt a megemlékezést akkor

azokkal köt szövetséget hogy társ királyai legyenek akiket Jehova elhiv, és ez minden korra érvényes


A más juhok miért ne vehetnének részt amikor értékelik Jézus ezen tettét?

azért mert mi földi reménységűek vagyunk nem kell elhatárolódnunk hogy emlékezzünk erre a nagy tettre amit Jézus mindannyiunkért tett.


hálásak vagyunk, eredetileg is ez volt a szándék az eberiséget tekintve, és nem az hogy meghalunk és utána mindenki az égbe megy....


halál nem is volt tervben, tehát senki nem vándorolt volna az égbe ha Ádám hűséges marad akkor sem.


ezt az elrendezést pedig a kásőbbiekben vezette be a Teremtő, hogy legyenk Jézusnak társkirályai a hűségükért, ha mindenben úgy élnek és tartanak ki mint Jézus,


de a földön maradottak semmi képen nem kevesebbek emiatt

nekik más kiváltságuk van....

2015. márc. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy büdös szóval nem mondta, hogy a vacsorát játsszák el az érintettek újra meg újra. A tanításának összefoglalását mondta el a tanítványoknak. Beazonosította a kenyeret, mint testét, és szétosztotta a tanítványok között. Azt mondta, hogy ezt cselekedjétek... Tehát törjétek meg a testeteket, és adjátok oda egymásnak.


Úgy rá tudtok csodálkozni, pedig nem itt mondta egyedül ezt.

Jn 15,13

Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért.


Jn 13,34

Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.


Ahogy Jézus életét adta barátaiért, akképpen a barátoknak is életüket kell adniuk egymásért. Ez Jézus parancsa, amit bemutatott a kenyérrel a tanítványoknak.

De csináljátok csak a színészkedést, nem ártotok senkinek sem, legfeljebb magatoknak, mert azt hiszitek egy ilyen szeánsz után, hogy mennyi mindent megtettetek...

2015. márc. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nos akkor olvass kedves Barátom:


(Lukács 22:19) 19 És vett egy kenyeret, hálát adott, megtörte, és odaadta nekik, ezt mondva: „Ez jelenti a testemet, amely értetek adatik. Ezentúl ezt cselekedjétek a rólam való megemlékezésül.. . .


Nem mondta? akkor ez mi?

(1Korintusz 11:23–26) . . ., 24 és miután hálát adott, megtörte, és ezt mondta: „Ez jelenti a testemet, amely értetek van. Ezentúl ezt cselekedjétek a rólam való megemlékezésül.” 25 Hasonlóképpen tett a pohárral is, miután megvacsorázott, ezt mondva: „Ez a pohár jelenti a véremen alapuló új szövetséget. Ezentúl ezt cselekedjétek, valahányszor isszátok, a rólam való megemlékezésül.” 26 Mert valahányszor eszitek e kenyeret és isszátok e poharat, mindegyre az Úr halálát hirdetitek, míg meg nem érkezik.

2015. márc. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Máté 13

13. Azért szólok velök példázatokban, mert látván nem látnak, és hallván nem hallanak, sem nem értenek.

14. És beteljesedék rajtok Ésaiás jövendölése, a mely ezt mondja: Hallván halljatok, és ne értsetek; és látván lássatok, és ne ismerjetek:

15. Mert megkövéredett e népnek szíve, és füleikkel nehezen hallottak, és szemeiket behunyták; hogy valami módon ne lássanak szemeikkel, és ne halljanak füleikkel, és ne értsenek szívükkel, és meg ne térjenek, és meg ne gyógyítsam őket.

16. A ti szemeitek pedig boldogok, hogy látnak; és a ti füleitek, hogy hallanak.


János 13.fejezet utolsó vacsora és az azt követő idő.

János 16

25. Ezeket példázatokban mondottam néktek; de eljő az idő, mikor nem példázatokban beszélek majd néktek, hanem nyiltan beszélek néktek az Atyáról.

Tehát addig példázatokban szólott.


Hallván hallasz, de nem értesz. De bohóckodj nyugodtan kettős mércével földi ígéretű.

2015. márc. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de Jézus új szövetséget kötött velük ez nem példázat,

erről az irások is jövendöltek,

s ez a vacsora váltotta fel a keresztényeknek a pászka ünnepét, emlékezz Mózes Niszán hó 14-én hozta ki a népet Egyiptomból és akkor vezették be a Pászkát

ez Jézusig volt érvényben aki niszán hó 14-én halt meg mint "báránya" Istennek


s ezt addig kell tenni amig érvénybe nem lép a földön is az országa vagy királysága,

2015. márc. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Már ne haragudj, de Jézus új szövetséget kötött velük ez nem példázat,"


Ez nem szövetségkötés volt, hanem példázat.



"s ez a vacsora váltotta fel a keresztényeknek a pászka ünnepét, emlékezz Mózes Niszán hó 14-én hozta ki a népet Egyiptomból és akkor vezették be a Pászkát

ez Jézusig volt érvényben aki niszán hó 14-én halt meg mint "báránya" Istennek"


A sátoros ünnepet mi váltotta fel????

Vagy szereted a kettős mércét, vagy nem tudod, hogy miről beszélsz.


"s ezt addig kell tenni amig érvénybe nem lép a földön is az országa vagy királysága,"


Detto fogalmad sincs, miről írsz. Fogalmad sincs, mi az Isten országa, és nem kell egyáltalán bohóckodnod kenyérrel. Viszont az életedet oda kell adnod, ahogy a mester tette, és ahogy bemutatta a kenyérrel. Megtörte, odaadta a tanítványoknak, és azt mondta, hogy EZ AZ ÉN TESTEM! Ezt cselekedjétek az emlékezetemre. Törjétek meg a testeteket, és adjátok oda a barátaitoknak.

De bohóckodjatok nyugodtan, csak ne hidd, hogy megcsináltad ezzel a frankót. Csak ne döngesd a melled Jézus előtt, hogy Te hányszor ott voltál az emlékünnepen. Vagy tudod mit? Vágj fel vele, csak szóljál előtte, látni akarom! És kérlek, mutogass rám, hogy én nem voltam ott. Már nagyon várom. :)

2015. márc. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kedves előttem szóló.


Ez nem bohóckodás

Jézus nem példázatot mondott, mert azt mondta, hogy ezt tegyük az emlékezetére, amig el nem jőn

s a Testünket szolgálatra ajánljuk hiszen rendszeresen szolgálunk hirdetjük Isten királyságának országát, és segitséget nyújtunk ott ahol szükség van, bár nem megyünk a Médiához nagy dobra verni, hogy milyen aranyosak vagyunk, hogy adakozunk vagy segitséget nyújtunk


s nem verem a mellemet, mert nem vallana alázatra,mindössze azért veszek részt ebben mert ez van leirva, hogy tegyük meg, a keresztények mindig is megemlékeztek erről soha nem is gondolta senki hogy példázat


hiszen a halála nem példázat, hanem valóság.

s ha szeretett hozzánk tartozóinkra gondolunk akik meghaltak, akkor mennyivel inkább arra a személyre aki ekkora áldozatot hozott értünk,


Persze jogod van úgy értelmezni ahogy gondolod, senki nem mondta, hogy kötelező velünk egyetérteni.

Tegyél úgy ahogy jónak látod


Felebaráti tisztelettel, K.N.

2015. márc. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!