Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most derült ki nemrég, hogy...

Most derült ki nemrég, hogy félig zsidó lennék?! 16/F

Figyelt kérdés

Együtt élek édesanyámmal és édesapámmal és 3 testvéremmel és nagymamámmal.Nem rég mondták el nekem ,hogy anyai ágon félig zsidó vagyok.Ez most mit jelent?Mért most mondták el?A családunk keresztény anyai (református) apai (római katolikus).Ez most fog jelenteni valamit az életemben?Gondolom annyira nem lesz nagy változás de azért érdekes!?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. márc. 21. 22:19
1 2 3
 11/24 mantis religiosa ***** válasza:
Először is zsidó anyától kell születned. Valamint körül vagy metélve? Ha ezek megvannak, akkor lehetsz. De ha születésed után megkereszteltek, akkor biztos nem vagy az.
2015. márc. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Kikeresztelkedett zsidók vagyunk, azért se hurcolták el a családom a második világháborúban és igen körül vagyok metélve eddig azt hittem higéniai okok miatt vagyok de most már tudom ,hogy nem.
2015. márc. 21. 23:53
 13/24 anonim ***** válasza:
65%
azt hiszed, hogy léteznek ehte magyarok? MI vagyunk aza nép akiben MINDEN megtalálható.
2015. márc. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Ozmium42 ***** válasza:
Mindenki szeretne magyarnak látszani, az legalábbis biztos.
2015. márc. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"most derült ki ,hogy nem vagyok teljesen magyar"


Ezt csak viccnek szántad, igaz? Ennyire nem moshatta át az agyad a politika!

2015. márc. 22. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Kikeresztelkedett zsidók vagyunk, azért se hurcolták el a családom a második világháborúban"


Innentol kezdve nyilvanvalo hogy kamu a kerdes.

2015. márc. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"Most derült ki nemrég, hogy félig zsidó lennék"

deréktól felfele, vagy lefele? vagy esetleg a jobboldalad zsidó, a bal meg etnikumra eszkimo / kínai / afro / indoerurópai, valásra katolku / református?


Szóval ez teljesen értelmetlen.


A zsidó vallás szerint zsidó az, akit zsidó anya szült, vagy aki betért. Olyen, hogy félig zsidó, olyan nincs, valaki vagy zsidó, vagy nem.

Viszont aki zsidó, az ( a zsidó vallás elõtt ) zsidó marad akkor is, ha idõközben 7 másik vallást vesz fel. A zsidóságot nem lehet "elveszíteni".

Édesanyád sem lehet félig zsidó ha az Õ Édesanyja zsidó,akkor Õ is az, ha nme , nem. Ennyi.

A vallás szerint az apa nem számít.


Ez most fog jelenteni valami változást?

Rajtad múlik. Ha eddig nem foglalkoztál azzal, hoy valaki zsidó, vagy sem, akkor nyilván az sem jelent semmit, hogy Te az vagy vagy sem. Persze, ha osztálytársaid vagy mások közül fikáztad ezerrel aki zsidó, akkor picit gáz.


Ami a vallást illeti, ha kereszténynek érzed magad, abban se zavarjon, Jézus is, az apostolok is zsidónak születtek, általában az elsõ században, Pál tevékenysége elõtt még nagyon kevés nem zsidóból ( pogányból ) lett keresztény.


Más kérdés, hogy a zsidótörvényekben két nagyszülõrõl volt szó, minegy volt, hogy melyik ági, lehetett egyik egyik, másik másik ágon, az már elég volt ahhoz, hogy '38 után kirugják a munkahelyérõl, ha "kvótafeletti" volt, késõbb pedig ahhoz, hogy deportálják.


Valószínûleg ezért van Izrael állam hazatáerési tlörvényében, hogy azt, hogy zsidó, örökli a gyermeke, unokája és ezek házastársa ( vagyis, akiket a nácizmus idején hátrányosan megkülönböztettek ( volna, ha akkor élnek ) ).


Így valószínûleg vonatkozna rád is, ha ilyned volna, de egyelõre ebbõl a szempontból rossz hírem van: 1970 óta a törvény hozzáteszi: "kivéve, ha saját akaratából megváltoztatta a vallását". Igaz, téged nem kérdeztek, amikor kikeresztelkedtek, de aki kikeresztelkedett, az már ( eszerint ) nem zsidó.


Vagyis ebben Izrqael Állam jogi álláspontja eltér a vallási felfogástól.

2015. márc. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Üdv kérdező!


Én is zsidó vagyok (csak származásilag).

Előttem szollók jól írták.

Viszont az is zsidónak számít aki keresztény (most nem akarok vitatkozni de a "vér az nem válik vízzé".)Pl.

a két leghíresebb zsidó színész: Ben stiller és Robert Downey jr. is csak apai ágon zsidó még is a leghíresebb zsidó színészek.

Én egyébként kereszténynek vagyok megkeresztelve de nem tartom és most a judaizmus (karaitizmus) -sal szimpatizálok.

Én most "tanulmányozom" a judaizmus karaita írányzatát és ha jól tom a karaitáknál az h ki apai v anyai ágon zsidó az nem számít.

Mivel náluk a rabbinikus előírások (talmud,misna,halakha) nincsen. (legalábbis én így tudom).

És amúgymeg először az apai ág számitott.

Csak megcserélték.

Ma a szamaritánusoknál még mindig az apai ág fontos.(Bár a szamaritánus és a zsidó nem pont az :) )

Szal ne paráz.

Mondjuk én nem tudom ,h amielőt kiderült volna ,h van benned zsidó hogy áltál hozzájuk/magunkhoz ,de az a lényeg h állsz most.

Én pl. nem tudtam h az őseim között vannak törökök is és bevallom amielőtt nem tudtam h "oszmán vére is csörgedezi" bennem kifejezeten nem "bírtam" a törököket.

De amikor meg tudtam minden meg változott.

Pl. azóta sokat értek törökül, tartom a török/türk ünnepeket . Most volt nem rég a nevruz napja is (amit a türkök és az irániak népek is ünnepelnek.)


Szóval látod


Írj privátban! jobban kitárgyaljuk!


Üdv!


UI: helyesírásért ,bocs!

2015. márc. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


a "Viszont az is zsidónak számít aki keresztény" mondatot nem akartam bellerakni ...... nem néztem át ,bocs :D

2015. márc. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Viszont az is zsidónak számít aki keresztény" mondatot mégis beleakartam rakni.

Na jól van most már jobban átnézem máskor ,amit írok. :D

2015. márc. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!