Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most derült ki nemrég, hogy...

Most derült ki nemrég, hogy félig zsidó lennék?! 16/F

Figyelt kérdés

Együtt élek édesanyámmal és édesapámmal és 3 testvéremmel és nagymamámmal.Nem rég mondták el nekem ,hogy anyai ágon félig zsidó vagyok.Ez most mit jelent?Mért most mondták el?A családunk keresztény anyai (református) apai (római katolikus).Ez most fog jelenteni valamit az életemben?Gondolom annyira nem lesz nagy változás de azért érdekes!?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. márc. 21. 22:19
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
mekkora kamu kérdés...
2015. márc. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Te vagy már mekkora kamu ember....
2015. márc. 24. 19:33
 23/24 anonim válasza:

Genetikailag(!) én is félig az vagyok, apai ágról. Anyám negyedrészt (a legtöbb anyai ősöm evangélikus). (Tudom, hogy a vallás szerint ki számít annak, sokszor hallottam már :) )

Kutatások és rokonok találása közben sok érdekes ill. szomorú dolgot is megtudtam (keresztény ágakról is).

Életemet nem befolyásolta. Apám nemigen tartotta a vallást, nekem se "hangoztatta", de később, apai nagymamám halála után lassanként megtudtam, min ment keresztül annak idején (a nagymamám).

Apám emberként, önmagaként élte az életét és dolgozott, nem definiálta magát származása alapján, de nem is fordított hátat annak, amit anyjától anno megtudott. Bizonyos zsidó filmeseket mondjuk méltatott, de sose volt csak azért negatívan senki felé, mert ne lett volna az. Bármi más miatt, származástól függetlenül lehetett bárki, bármi rosszabb neki, az más. Sokminden érdekelte: spirituális dolgok, hangtechnika, zene stb.

2023. jan. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Előző vagyok: mondta régen, most szó szerint már nem ugrik be, de lényegében azt, hogy a keresztény gyökere is a zsidóból származik.
2023. jan. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!