Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok írni frappáns bibliai...

Tudnátok írni frappáns bibliai idézeteket, amit egy álszent, alattomoskodó, rosszindulatú római katolikusnak elküldhetek? Egy katolikus közösség oszlopos tagja az illető a családjával együtt, és undorítónak tartom a dolgait .

Figyelt kérdés
2015. márc. 22. 01:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Ez így nehéz, tudni kéne mit csinál. Máté 6:1 jut az ember eszébe az álszentről, Máté 7 is, persze, kinek ne? "3 Miért nézed pedig a szálkát, a mely a te atyádfia szemében van, a gerendát pedig, a mely a te szemedben van, nem veszed észre?"


János 2:9 ki azt mondja, hogy a világosságban van, és gyûlöli az õ atyjafiát az még mindig a sötétségben van.

2015. márc. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%

Ja, és a Jn 2;9 jó lesz a kérdezőnek is. :D


Feltéve, ha tudnánk írni frappáns bibliai idézeteket, amit egy álszent, alattomoskodó, rosszindulatú kérdezőnek szól. Ááááá durva volt, mi? Legfeljebb, amennyire a kérdés is az.

2015. márc. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
25%

Kedves Kérdező.


nem szeretnélek kioktatni, ezért ne is ugy vedd ezt a válaszomat


A Bibliát, Isten szavát ne fegyverként használd hanem gyógyitásra

Jézus is megtehette volna ezt az emberekkel, de nem tette inkább könyörületesen tanitotta őket és példamutatással


(Róma 12:21) 21 Ne hagyd, hogy legyőzzön a rossz, hanem a rosszat mindig győzd le a jóval.

(Jakab 1:19, 20) 19 Tudjátok meg ezt, szeretett testvéreim. Legyen minden ember gyors a hallásra, lassú a szólásra, lassú a haragra; 20 mert ember haragja nem munkálja Isten igazságosságát.

2015. márc. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Én az első voltam, a kérdezőnek de a válaszolóknak is küldöm, ha már a Máté 7-esnél úgyis nyitva a Biblia: Máté 7:1 Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek.
2015. márc. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
a biblia tanácsa ez: mivel senki másért nem fog felelőségre vonni a Teremtő, csak arra figyelj, hogy te úgy cselekedj, ahogy a Teremtő kéri tőled. aki nem úgy cselekszik, azt majd a Teremtő megítéli. Jézus ezt mondta sátánnak, mikor vitatkoztak: Ítéljen meg téged a Teremtő. te is tégy így, sőt, gyűjts tüzes szenet a fejére: azaz légy a szokottnál is elnézőbb, és segítőkészebb felé. hiszena nemzetekből valók is csakazaokat szeretik, aki őket szereti. ha Jézus tanítványai is így tesznek, semmi különlegeset nem tesznek. éppen ezért Jézus tanítványainak még az ellenségüket is szeretniük kell. hogyan? jó példa ebben Jézus, aki imádkozott azokért, akik megverték, leköpték, megfeszítették őt. azt kérte, hogy ne rójja fel nekik ezt a Teremtő, mert nem tudják, mit cselekszenek. kívánom neked, hogy te is fel tudd mutatni ezt a fajta alázatot, és szelídséget, MERT A SZERETET ELLEN NINCS TÖRVÉNY.
2015. márc. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Mit csinált a katolikus illető?
2015. márc. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%

háborút indított az iszlám vallás ellen, és keresztesháborúnak kikiáltott kegyetlenségek sorozatát követte el azáltal, hogy a legkegyetlenebb módon megölte azokat, akik nem tértek át a római katolikus hitre?

ja nem, az egy másik katolikus volt.

akkor biztos megégette azokat, akiknek bibliájuk volt, vagy azokat, akik azt álították,hogy nem a nap forog a föld körül, hanem fordítva. ja, az is másik katolikus volt...

2015. márc. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Aki folyton megítéli a halottakat vallási hovatartozásuk alapján. Ja, az ez a tanú volt.
2015. márc. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
köszönöm az intelligensek válaszát, egyrészt nem tudom, miért lennék én enyi információ alapján olyan, amilyennek leírtam az illetőt, pusztán azért, mert meg akarom mondani neki a véleményem a tetteiről, másrészta ne ítélj-ne ítéltess válaszra : senki nem mondta, hogy én őt elítélem , épp hogy neki akarom megmondani a szemébe, hogy mi a baj a tetteivel.
2015. márc. 22. 20:55
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
oda ne rohanjunk, meg vissza
2015. márc. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!