Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lányok! Titeket zavarna ha a...

Lányok! Titeket zavarna ha a fiútok buddhista meditálgat esténként?

Figyelt kérdés

Nem menne a szex rovására, meg ilyenek. Csak mondjuk utána elkezdene csendben, buddhista meditációs technikákat csinálni (1-1,5 órát), a sötét szobában, lehet közben ti el is aludnátok. Bár az előz barátnőmet nem zavarta, de jó lenne tudni, hogyan fogadná ezt a nők többsége. Mennyire tartjátok negatívnak (vagy pozitívnak)? Mennyire tűnne ez furcsának ez a dolog? Nekem ez olyan mint a keresztényeknek az esti ima, vasárnapi templom. Csak ez néma csöndben zajlik, illetve nem vagyok valami nagy hívő, de erre szükségem van, mert a mindennapok gondjait így könnyebben veszem, higgadtabb is vagyok amióta csinálom.


Köszi a normális válaszokat! :)



2015. márc. 26. 22:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
miattam nyugodtan csinálja, én meg agykontrollozni szoktam. de ha nem is meditálok vele, akkor olvasok, rejtvényt fejtek, szóval én elvagyok, engem nem kell folyton szórakoztatni.
2015. márc. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
szerintem ez tök jó, engem nem zavarna, sőt, lehet hogy még kedvet is kapnék hozzá :)
2015. márc. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Engem sem zavarna, mondjuk én mindenre felébredek és nehezen alszom el, szóval lehet inkább arra kérném, hogy még szex előtt meditáljon este...;)
2015. márc. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem zavarna, valószínűleg tanácsot is kérnék tőle ez ügyben. Tök jó lehet a stresszt így kiengedni.
2015. márc. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal a buddhizmus nem a hobbi meditáció és kelet kedvelésről szól.
2015. márc. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Jobb, mintha kocsmába járna.
2015. márc. 27. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában nem zavarna ha ő sem nézne rám ferde szemmel, hogy én meg imádkozom este.

De hozzáteszem, nem lennék együtt ilyen fiúval, mert más világnézet és nekem ez fontos, hogy a párom ilyen téren hasonlóan gondolkozzon.

2015. márc. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! :) Ha még van jöhet, így minél több aspektusból tudom megvizsgálni ezt a kérdést.


Lucifer666: Igazad van! Viszont Indiában börtönökben is tanítják a raboknak, akik nem buddhisták és valószínűleg nem is lesznek azok, de csökken az agresszivitás és a visszaeső bűnözés. (eredménnyel)

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=WkxSyv5R1sg (bocs nem találom a magyar verziót a filmből)


Volt egy pár mélypont az életemben, és azért kezdtem el, és nagyon sokat segített. Miután rendbe jöttek a dolgok, abba maradt ez a hirtelen fellángolás, de az érdeklődés, illetve gyakran nyúlok azóta is a meditációhoz, buddhista meglátásokhoz ha gondban vagyok, szoktam olvasni, néha szútrákat (buddha beszédei) és szeretnék megtanulni, Pāḷi nyelven (olyan mint a katolikusoknak a latin, vagy a hinduban a szanszkrit; ősi vallásos holt nyelv). Lehet rám mondani azt, kelet kedvelő vagyok, hobbista vagyok (amúgy nincs ezzel akkora baj), de úgy érzem egy kicsit többet jelent ennél a számomra.


27/F

2015. márc. 27. 11:48
 9/17 A kérdező kommentje:

"Miután rendbe jöttek a dolgok, abba maradt ez a hirtelen fellángolás, de az érdeklődés, illetve gyakran nyúlok azóta is a meditációhoz,"


Bocs, nem tudok írni rendesen, csak meditálni! :D


Miután rendbe jöttek a dolgok, abba maradt ez a hirtelen fellángolás, de az érdeklődés megmaradt

2015. márc. 27. 11:51
 10/17 anonim válasza:
a meditáció és a buddhizmus nem függ össze... aki buddhista szerzetes az még emberi bőrhöz sem érhet a sajátján kívül nem hogy szexeljen :D a meditáció meg nagyon jó dolog folytassa csak! én örülnék ha párom meditálgatna jót tesz 24/L
2015. márc. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!