Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lenne pár kérdésem a Buddhizmu...

Lenne pár kérdésem a Buddhizmussal kapcsolatban. Felvilágosítana engem erről egy olyan ember aki ténylegesen Buddhista?

Figyelt kérdés

Ha lehetséges akkor írjon nekem privátba.

És légyszíves ne írjon nekem az aki csak pénkodik hogy ő Buddhista és közbe nem az, hanem csak kitalál dolgokat, mert én ezt komolyan kérdezem.



2014. nov. 4. 15:32
 1/6 Angelo84 ***** válasza:
hagyományokat és kultúrát tudó buddhista, vagy tényleges buddhista. mert nagyon nem mindegy.
2014. nov. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogy érted? Aki Buddhista az gondolom úgy nagyjából ismeri a kultúrát.
2014. nov. 4. 18:24
 3/6 Angelo84 ***** válasza:
100%

Igen, de sok esetben találkozni olyannal, aki a buddhizmus lényegi mondanivalóját csak úgymond bemagolva tudja, de ha olyan kérdést teszel fel neki, akkor nem tud rá válaszolni. Viszont a hagyomány és kultúra terén kiváló, pont a "bemagolás" miatt, vagyis buddhista műveltségben nagyon is otthon van az illető, de nem biztos, hogy mélyen átlátja a buddhista tanítás mondanivalóját.


Írj egy kérdést, hogy pl. mit szeretnél tudni.

2014. nov. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem amit mondasz de én olyan emberre gondolok aki úgy él és úgy viselkedik, ahogy Buddha tanításai mondják.
2014. nov. 4. 18:42
 5/6 Angelo84 ***** válasza:
100%

Világos, de aki tényleg úgy él, az nem fogja magát hirdetni, hogy én buddhista vagyok. Aki Buddha tanítása szerint él, az még megkülönböztetni sem fogja magát, hogy ő buddhista, de mondjuk nem keresztény. Illetve hiába mondaná valaki magáról hogy így meg úgy él, a másik fél számára, főleg ha nem ismeri a Buddha tanításának lényegét, sok esetben ellentmondást látna csak, stb, stb. Nem mondom, hogy ez tenálad is így lenne, ez csak amolyan megjegyzés.


De mondom, nyugodtan írj egy példát, hogy mit szeretnél tudni, akár privátban is. Meglátjuk, hogy tudok e segíteni. :)

2014. nov. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Angelo84! Szeretlek!
2017. júl. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!