Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vannak Isten trónján...

Miért vannak Isten trónján kerekek?

Figyelt kérdés

Néztem, mígnem trónokat állítottak fel, és az Öregkorú leült. Ruhája fehér volt, mint a hó, és fején a haj, mint a tiszta gyapjú, trónja lángoló tűz, annak kerekei pedig égő tűz. dániel 7:9


az is érdekelne, hogy a keruboknak miért vannak kerekei?

ezékiel 10:12 Az egész testük, a hátuk, a kezük, a szárnyaik és a kerekek is tele voltak szemekkel körös-körül. Mind a négyüknek voltak kerekei. 13 A kerekekhez pedig kiáltó hang szólt a fülem hallatára: „Ó, forgó kerekek!"

ez a kerék téma érdekel, a tanúk szerint ez egy szekér? ezt miből gondolják?


2015. márc. 29. 11:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A kerekek a trónusok, más néven ophánok, azaz maguk is angyalok.

Az angyali hierarchia harmadik kara, a szeráfok és a kerubok után. Ezen az ikonon a felső sor közepén látszanak, tőlük balra a szeráfok, jobbra a kerubok:

[link]


Bővebben angolul itt olvashatsz:

[link]

2015. márc. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 sandor76 ***** válasza:
0%

Szia,ezek jelkepes dolgok.

Megvannak a maguk ertelmezesei.

Amikor jobban megismered Jehovat,es a tulajdonsagait akkor jobban megerted majd mit jelentenek a szemek,kerekek,mi a dolguk a Keruboknak es meg sok mas dolognak amit ha szo szerint veszunk nincs semmi ertelme .

2015. márc. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"Szia,ezek jelkepes dolgok. "


Így van, mint az egész Biblia. Ezért nem értem, miért kell mindent elhinni, amit beleírtak.

2015. márc. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
sándor 76, ez úgy hangzott, mintha tudnád a választ, de nam akarnád elmondani. kérlek, mond el, te mit tudsz erről.
2015. márc. 29. 16:24
 5/16 anonim ***** válasza:

szia


A kerekekre a „forgókerekek” kifejezéssel történik utalás (Ezékiel 10:13). Ezt nyilvánvalóan az indokolta, amit a kerekek tesznek. Gurulnak vagy forognak. Az égi szekér e részének a megjelölése arra a sebességre irányítja a figyelmet, mellyel az égi szekér halad. Jóllehet az égi szekér kerekei nagyon gyorsan forogtak, mindig látták az utat, mivel tele voltak szemekkel.


vagy is Isten szándéka gördülékenyen halad előre semmi nem állithatja meg

Nem szó szerinti szekér, hanem ahogy irtam, ezek Isten szándékai,


Volt még valami különleges. Mindegyik kerékben volt egy másik kerék — ugyanolyan átmérőjű, amely keresztben állt a másik kerékben. Csak így mondható el a kérubokról, hogy „négy oldaluk felé mentek” (17. vers). A kerekek azonnal irányt tudtak változtatni, mivel a kerék oldala minden irányba nézett. A kerekek a négy kérubéhoz igazították mozgásukat. A négy keréken Isten szekere láthatatlan felfüggesztéssel utazhatott éppen úgy, mint egy olyan erős jármű, amelyet légpárna tart fenn a vizen való átsiklás közben.


vagy is ha változtatni kell egy dolgon akkor az is hamar megtörténik mivel mindent Isten szelleme irányit, igy ezek is összhangban vannak a Teremtővel és annak szándékának


az Öregkorú „leült”. Vajon miért? A környező versekből megtudhatjuk, mivel egyebek közt törvényszékről és igazságszolgáltatásról van szó bennük

Jehova, aki szellem, az égben nyilván nem ül betű szerinti trónhoz hasonló székben. Mégis reánk, egyszerű emberekre való tekintettel, akik a látható valósághoz vagyunk kötve, Isten ilyen látható jelképeket használva fejezi ki magát, hogy érthetővé tegye a dolgokat.


(Héberek 12:29) 29 Mert emésztő tűz a mi Istenünk.


Tüz a Bibliában a megsemmisülést szemlélteti, ennél fogva a kerekek vagy is a szándék és az elhatásozást nem állithatja meg senki és semmi,

2015. márc. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A jehovások mindig úgy adják elő magukat, mintha valami eget rengető igazság birtokában lennének, valójában csupán csak bugris szektások, akik semmivel se tudnak többet. Azért reklámozzák így magukat, hogy megnyerjék az összetört embereket maguknak, akik kíváncsiak arra, hogy mi is az az ominózus igazság, persze csak akkor hajlandóak elárulni, ha belép közéjük, de még utána is csak olyan baromságokat kap, mint a 140 vagy tudom is én hány ezer kiválasztott meg a füvet legelő oroszlánjaik.

Az ilyen dolgokon rágódni olyan, mint amikor egyes emberek azon vitának, hogy a Szárnyas Fejvadászban Deckard végülis replikáns-e vagy sem? Teljesen felesleges, mert egy kitaláció az egész, szóval vitatkozni sem érdemes rajta. A kérdéssel ugyan ez a helyzet.

2015. márc. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

kedves Előttem szoló.


Nem vagyunk Jehovások. s ha valaki fel tesz egy kérdést, akkor senki nem mondja, hogy nem válaszolhatsz rá, ha még is akkor a kérdező eldönti szerinte melyik a logikus.


Az idő pedig az igazságnak dolgozik, úgy is minden kiderül. ennél fogva nem gondolunk többet magunkról, mert csak szolgák vagyunk akik a kötelességüket teszik...

2015. márc. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
#7: Így van, szolgák vagytok, az őrtornyotok szolgái.
2015. márc. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

nem az Őrtorony szolgája vagyok Hanem Jehova szolgája.


Te kinek vagy a szolgája?

2015. márc. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Senkié, én a magam ura vagyok. Te viszont csak hiszed, hogy Jehova szolgája vagy, mert ügyesen ezt hitette el veled az Őrtorony-gárda.
2015. márc. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!