Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek nem igazságtalan...

Szerintetek nem igazságtalan Isten?

Figyelt kérdés
Nem igazságtalan dolog az,hogy valakinek annyi mindenben van tehetsége,egy zseni,míg másnak Isten alig adott bármi tehetséget?

2015. márc. 29. 20:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Hát ha isten nem adott valakinek akkor nincs más megoldás mint hogy önmaga pótolja. Mert hogy is van a mondás: Segíts magadon, Isten is megsegít.

Valamint ha isten igazságtalan, akkor megint csak nem marad más megoldás mint hogy mi emberek korrigáljuk, igazságosabbá téve a világot, vagy legalábbis környezetünket.

Aztán rájövünk hogy nincs is szükség isteni közreműködésre.

2015. márc. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%
Nem. De az igazságtalanság, ha a saját értékrendedet kivetíted Istenre, és számon akarod rajta kérni. Ez az egocentrikus világkép.
2015. márc. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem akarom a saját értékrendemet Istenre vetíteni,csupán igazságtalanságnak érzem azt,hogy hiába küzdök olyan sokat,egy másik ember fele annyi idő alatt a 2-szeresét éri el annak amit én elértem.Vagy alapból megtudja csinálni.
2015. márc. 29. 20:57
 4/19 anonim ***** válasza:
45%
Isten nem igazságtalan, egyszerűen NEM LÉTEZIK.
2015. márc. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
Nem lehet igazságtalan, hiszen ő az Igazság.
2015. márc. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Olyanok válaszát kérem,akik hisznek Istenben.
2015. márc. 29. 21:12
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy semmilyen tehetséget sem adott valakinek. Ha így érzel, akkor még nem próbálkoztál meg mindennel; lehet, hogy csak az iskolai tudás szerint méred magad. Próbálkozz minél többfélével; sportokkal, művészetekkel (agyag, kézimunka, rajz, írás, költészet, zene, dráma), nagyon sok minden van. Ha pedig a környezeted értékel le, akkor ne higgy neki, kell valami, amiben jó vagy.
2015. márc. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom ezt igazságtalanságnak. Először is, mert nem látsz bele másnak az életébe. Csak azt látod, hogy ő tehetséges, és ez, az mennyire jól megy neki. De azt nem látod, hogy az élet más területén mit tud, mit kapott. Egyébként is, mindenki abból hozza ki a legjobbat, amije van. Isten senkinek sem ad olyan terhet, amit nem bírna el. Én például egy teljesen átlagos képességű ember vagyok. Megküzdöttem a diplomámért, a szorgalmam vitt előre, nem pedig a tehetségem. Egy ismerősöm pedig szinte soha egy betűt sem tanult, könnyűszerrel végzett el egyszerre két nehéz egyetemet, most ugyanott dolgozunk. Nem vagyok rá féltékeny, én inkább magamra vagyok büszke, hogy ugyanazt el tudtam érni mint ő, a saját erőm által. Istentől kaptam egy átlagos képességet, ezt hoztam ki belőle. Pont. A többi pedig nem érdekel. :)
2015. márc. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Neki nem feladata, hogy mindenki egyenlő legyen, mert az a Kánaán lenne. Az a "feladata", hogy megtanítson elfogadni, amink van, felismerjük a saját értékeinket, és ne irigykedjünk másokra. Nem attól leszünk többek, hogy irigyeljük, amije a másiknak van, hanem hogy akkor is adjunk, amikor már nincs mit. (Ez most hülyén hangzik, de nem tudom máshogy írni.) Például neked mondjuk valakinél kevesebb képességed van, és az igazságra hivatkozol, de akinek mondjuk nálad is kevesebb van, az nem háborít fel? Vicces dolog ez az igazságosság. :)
2015. márc. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek:)

Amúgy,de az is felháborított,akinek nálam is kevesebbje van.De ezek értelmes válaszok voltak,így már kicsit könnyebb.köszi:)

2015. márc. 29. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!