Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az élet miért ennyire igazságt...

Az élet miért ennyire igazságtalan?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy ki milyen adottságokkal születik. Aki például szép külsőt és egészséges testet "kapott", az nyilván egy jóval gondtalanabb életet élhet, mert sokkal könnyebben, már egészen fiatalon beintegrálódhat a társadalomba. Míg az, aki ronda külsővel és különféle rendellenességekkel jön a világra, az jóval több nehézségekkel kell, hogy megküzdjön az élete során. Példának okáért itt vagyok én. Egy olyan rendellenességgel születtem, ami a külsőmre is hatással van, és el is csúfít eléggé rendesen, emiatt már gyerekkoromban sem voltam társasági ember, mivel önbizalmam sincs. Sajnos a testem is hízásra hajlamos génekkel van megáldva, hiába a fogyókúra, hihetetlen gyorsan vissza tudom szedni a kilókat, pedig egyáltalán nem vagyok az a nagy habzsoló. A sportra meg azért nincs tulajdonképpen túl sok lehetőség, mert a tüdőkapacitásom rém gyenge, ami szintén egy rendellenességnek köszönhető.


Az emberek utálják, ha valami csúf, vagy rendellenes, mert belerondít a világképükbe, és inkább nem is akarnak róla tudomást szerezni. És ha jó szándékkal is karnak közeledni, ott is inkább a szánalom van a háttérben, nem az elfogadás.


Ha létezik isten, akkor mi ezzel a célja?



2015. márc. 9. 11:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
71%

Az élet nem egy személy, se nem igazságos, se nem igazságtalan.

Isten pedig nem létezik.

2015. márc. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
79%

Az élet(nem mint fogalom,hanem mint fogalom által lefedett folyamatok,reakciók stb.. összessége)anélkül is létezik,hogy bármilyen fogalmat és érzelmet rendelnénk hozzá. Egyszerűen csak van.

Az örökös cél és értelem keresés az agy vagyis gondolkodásmód sajátossága.

2015. márc. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
18%
cél? nem. Értelem. Azt kell keresni. A megismerésben haladni és kifejezni. És az egésznek a valláskritikához nincs köze.
2015. márc. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 *Ana Van Der Val* ***** válasza:
40%

Próbáld magad valahogy megszeretni, mert az sokmindent megváltoztatna. (nem elfogadni, hanem szeretni!)


"Aki például szép külsőt és egészséges testet "kapott", az nyilván egy jóval gondtalanabb életet élhet"


Na ez biztos hogy nem igaz, ezt elhiheted.


Mindenkinek vannak nehézségei, és nem a külső teszi könnyebbé a küzdelmet, hanem a hozzáállás.

2015. márc. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor legyél okos, művelt, stb. Nem csak a külső létezik.

Ne azon gondolkodj, hogy Istennek mi a célja. Hanem te találd meg a saját célodat. Steven Hawking sem a jó megjelenéséről híres, hanem az eszéről :)

2015. márc. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Adottságokra, meg az élet igazságtalanságára fogni mindent, egyszerűen hülyeség. Az, hogy szép külső, kultúránként változik. Beteg és testi hibás stb. emberek bármiféle családba beleszülhetnek. Az viszont tény, hogy a családi környezet sok mindent tehet a illető egészséges lelki fejlődéséért.
2015. márc. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Mert ilyen az élet. Ne hidd azt, hogy aki "jó" adottságú, nem szokta ugyanezt kérdezni! Egy "jó" adottságút is ugyan úgy utolérhet a balszerencse, a végzet, őt is ugyan úgy elütheti valami, megbetegedhet! A "jó" adottságúak sokszor szintén szomorúak, nem találják életük értelmét mint te!

A jó, pozitív gondolatokat, dolgokat kell látni, "használni" és így nem lesz sivár az élet.

Nem attól lesz valaki jó, hogy külsőre milyen, hanem emberileg, belső kisugárzásból, kedvességből milyen.

2015. márc. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
0%

szerintem mindenki egyenlően van kiegyenlítve... van aki szép külsőt kapott jó fizikummal mondjul, de az szellemileg egy hulladék. van aki hatalmas eszet kapott, cserébe hogy csúf, gyenge, stb.

ez rengeteg tényezőtől függ. én úgy tudom ezt legkönnyebben elképzelni, mint amikor elkezdesz játszani valami összetett RPG-vel és a karakteralkotásnál kapsz 30 pontot amit eltudsz "költeni" különböző pontokra...


amúgy meg "Mindenki egy zseni, de ha egy halat aszerint ítélünk meg, hogy hogyan tud fára mászni akkor egész életében azt fogja gondolni, hogy egy hülye."

2015. márc. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

"hihetetlen gyorsan vissza tudom szedni a kilókat"

Hogy lásd ennek az előnyeit: az ősemberek közül aki nem volt hízékony, az általában elég gyorsan meg is halt. Nem volt túl bő az ellátás akkoriban.

Tehát ez előny volt akkor. Ma is az, szegényebb vidékeken.


Az életben annyi igazság van, amennyit mi, emberek beleviszünk. Az élet maga mitől lenne igazságos?

Legyél te igazságos, és alakítsd az életedet pozitívan - akkor elégedett is leszel vele.

2015. márc. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

A futószalagon lehet sétálni is.

Meg kipróbálhatod az úszást.

2015. márc. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!