Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki miben hisz? A vallásban és...

Ki miben hisz? A vallásban és a hitben, vagy inkább a tudományban?

Figyelt kérdés
2015. márc. 31. 16:02
1 2 3
 11/27 Ozmium42 ***** válasza:
45%
Úgy érti, hogy a tudomány a kutatással folyamatosan bővül, és az új adatok segítségével új következtetéseket levonni, amik néha ellentmondanak a régebbi megfigyeléseknek: a tudomány fejlődik. Ezzel szemben a Biblia kijelentette magáról, hogy igaza van, és ha mégsem, akkor is.
2015. márc. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
68%

A legnagyobb polihisztorban és tudósban hiszek, aki után emberek fel nem érhetnek, és aki minden titkot ismer. >>>minden titkot ismer<<<

Semmit sem lehet elrejteni előle. :-)

2015. márc. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
11%
Hit és tudomány egyáltalán nem zárja ki egymást, ellenkezőleg. Egyik alátámasztja a másikat. Itt most nem az egyház által kitalált hazugságokról beszélek. Ha körbenézünk láthatjuk hogy ez az egész, az élet nem alakulhatott ki véletlenül. Egyértelműen tudatos tervezés eredmény, még a legegyszerübb élőlény is annyira bonyolult. Ezt a tervezőt úgy hívjuk Isten.
2015. márc. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Hat igazabol en ez persze a saját véleményem és tényeg mundenkit tiszteletbe tartokbde ez a bonyolult "szerkezet" a Dezoxaribonukleinsav=DNS felépítése igazabol persze nem zarja ki a kettő egymást de lehet h ez egy kicsit hülye kérdés de en mint "földhözbragadott elme" kérdezném h ti mit hisztek istennek? Vagy ki az? Igazabol en azert nem hiszek benne mert nem bizonyitott a léte..de eznpersze megint csak magán vélemény!
2015. márc. 31. 21:40
 15/27 anonim ***** válasza:
52%

Isten az élet forrása. Minden élet az Atyától származik. Öltözéke az erő, amiből a teret, a mi fizikai világunkat, és az élőlényeket teremtette. Az Atyát senki nem látta, egyedül a hús-vér testben megjelent Krisztus tette megismerhetővé Őt. Ez a fajta tudomány az, amely megmentheti a lelkedet:

"Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust."

2015. márc. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
30%
Én fizikus bsc.-n tanulok az ELTE-n, és már lassan a végére érek, de szimpatizálok a Buddhizmussal illetve naponta meditálok, azért hogy valami jobbá váljak mint ami most vagyok és valami jobb dolog legyen a folytatásom. Hitem szerint következő reinkarnációm, kevesebbet keljen szenvednie, vele szülessen a bölcsesség amit most megszerzek. Számomra a meditáció és a buddhista bölcsességek betekintést engedtek a világ egy "másfajta tudományos" aspektus feltárásához. A kettő szerintem messze nem zárja ki egymást, sőt!
2015. ápr. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Én hiszem ezt:

Zsoltárok 74:16

16 Tiéd a nappal, tiéd az éjszaka is.

Te készítetted el a világítótestet, igen, a napot


Zsoltárok 19:1

19 Az egek hirdetik Isten dicsőségét;

Keze művéről ad hírt az égboltozat.


Zsoltárok 146:6

Őbenne, aki megalkotta az eget és a földet,

A tengert, és mindent, ami azokban van,

Aki megőrzi hűségét időtlen időkig,


Héberek 3:4

4 Természetesen minden háznak van készítője, de aki mindent elkészített, Isten az.


M ivel hiszek Isten teremtésművében, muszály hinnem a tudományban is, hiszen például a gravitációt, a mágneses teret, stb. mind Isten hozta létre, amelyet az ember idővel megismert, fölfedezett.


Ha van kedved, olvasd el: [link]

2015. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Am köszi a vàlaszokat! :) De szerintetek melyik a valósabb..az h isten teremtette a Földet vagy az ősrobbanás hozta létre?
2015. ápr. 1. 13:59
 19/27 anonim ***** válasza:
Az, hogy Isten hozta létre az ún. ősrobbanás által az univerzumot és nem egy varázspálcával, az hogyan fekszik? :)
2015. ápr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
75%

A buddhista szimpatizáns vagyok. Látom lepontoztak, elég csúnyán, bár nem értem miért, megmondjuk okot is írhattak volna. Mind 1. Ezzel magukat minősítik


Kérdező, ha már felhoztad az ősrobbanást:

[link]


"Georges Henri Joseph Édouard Lemaître (Charleroi, Belgium, 1894. július 17. - Leuven, 1966. június 20.) belga katolikus pap, fizikus, egyetemi tanár."


Ő az ősrobbanás elméletének mondhatni szülő atya.


Plusz


"Az Ősrobbanás elméletét sokan nehezen fogadták el, mert ez egyfajta teremtést feltételez, kimondva azt, hogy a Világegyetem nem végtelen, pedig korábban ezt gondolták. Éppen ezért ideológiai okokból a Szovjetunióban hivatalosan nem is fogadták el."


Szóval...

2015. ápr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!