Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik hisznek a hittben és a...

Akik hisznek a hittben és a vallásban! Ti nem tartjátok taszitónak és kegyetlen dolognak a boncolást?

Figyelt kérdés
Én személy szerint a tudományba hiszek(biologia és kémia) és inkább az ősrobbanásba hiszek mint istenbe annak ellenére ha katolikus vagyok!:D Kiváncsi vagyok ti mit gondoltok erről. Én a boncolást fontod dilognak tartom hiszen ebből sokat tanulhat az orvostudomány és igy a gyógyulás nrm a szerencsének hanem a tudásnak köszönhető!
2015. ápr. 1. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Én a nyelvtanban hiszek!
2015. ápr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Az élveboncolás a kegyetlen. Ma már a katolikusok sem tartják az emberi méltóság megsértésének, ha szétszedik a holttestet. Isten így is fel tudja támasztani a halottakat.
2015. ápr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 KZitus ***** válasza:

Szia


A kérdésed miatt az jutott eszembe, hogy élve is(altatva, érzéstelenítve) vagdalják az embert(és sokat tanulnal belőle) a külömböző műtétek alatt. Valahol találkozik a kettő, mert az ember egészségét szolgálja(hiszen ebből sokat tanulhat az orvostudomány).

2015. ápr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Uristen:D nem dehogy élve boncoljak :D amikor mar halott..csak mert ennnem hiszek a vallasba es volt egy ismerosom aki felháboridott rajta h felboncolják a halottakat mert az "mocskos dolog"
2015. ápr. 1. 17:51
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Miért lenne mocskos dolog? A teste meghalt, a lelke pedig már nincs köztünk... Nem hiszem hogy a Biblia másként vélekedne erről. Sőt amennyire ismerem a Semmelweis Egyetem anatómiai intézetét, ott is elég vallásosak/konzervatívak a professzorok...
2015. ápr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Kérdezö,


az orvostudomány ebböl nagyon sokat tanult és tanul is.

Van amikor a gyilkost segít leleplezni.


A halott már nem érez, nem tud semmit sem. A boncolás után tisztességesen eltemetik akár a földbe, vagy mint ma egyre elterjedtebb a hamvasztás.


Nem érzem, hogy ez kegyetlen dolog lenne.

2015. ápr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
nyílván nem Isten akarata, hisz Ő azt akarta, hogy ne haljon meg senki.
2015. ápr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 openyoureye ***** válasza:
67%
Hát, régen az élve elégetést (értsd: máglyahalált) sem vetették meg, sőt szorgalmazták, akkor egy kis boncolás már meg se kottyan nekik.
2015. ápr. 3. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!