Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúinál ma volt az...

Jehova Tanúinál ma volt az emlékünnep?

Figyelt kérdés
És miért akkor van, amikor tartják? Miért aznap?
2015. ápr. 3. 22:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Mert évforduló és az ilyeneket általában az évnek ugyanazon napján szokás megünnepelni. Ma van a zsidó Niszán hó 14.
2015. ápr. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Mi történt pontosan ezen a napon, Niszán 14-én, amit konkrétan ezen a napon ünnepeltek?
2015. ápr. 3. 22:41
 3/26 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
3-as! Jézussal kapcsolatban mi történt Niszán 14-én, úgy gondolom a kérdésből egyértelmű volt.
2015. ápr. 3. 23:09
 5/26 anonim ***** válasza:
Jézus nisszan 14.-én halt meg.
2015. ápr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
niszan 14.-én volt a 10. csapás is.
2015. ápr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én úgy tudom, javítsatok ki, ha tévedek, hogy Niszan 14-én kellett megenni a bárányt. Ha Jézus Niszan 14-én halt meg, akkor mit ettek az utolsó vacsoránál? Az nem az a bárány evő szertartás volt?

2015. ápr. 3. 23:44
 8/26 anonim ***** válasza:

szia


Jehova Tanúi az Emlékünnepet az első évszázadban használatos zsidó naptár szerinti niszán hó 14-én, naplemente után tartják. A zsidók naplementétől a következő naplementéig számítják a napot. Ezért Jézus ugyanazon a zsidó naptári napon halt meg, amelyen az Emlékünnepet bevezette. A niszán hó a tavaszi napéjegyenlőséghez legközelebb eső, Jeruzsálemben megfigyelhető újhold után következő naplementével kezdődik. Az Emlékünnep időpontja mindig 14 nappal ezután van. (Így hát előfordulhat, hogy az Emlékünnep napja nem mindig azonos azzal a nappal, amelyen napjainkban a zsidók a pászkát ünneplik. Miért nem? Mivel naptári hónapjaik kezdetét az újhold csillagászatilag kiszámított időpontja szerint határozzák meg, és nem az újhold Jeruzsálem feletti megjelenése alapján, amiből 18-30 órás eltérés adódhat. Ezenfelül a legtöbb zsidó ma niszán 15-én ünnepli meg a pászkát, és nem 14-én, mint Jézus tette a Mózesi Törvénnyel összhangban.)

2015. ápr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

"Ezért Jézus ugyanazon a zsidó naptári napon halt meg, amelyen az Emlékünnepet bevezette. "


Én úgy tudom, Niszán 14-én kellett a bárányt levágni, amikor még nem volt este. 14-én este kellett megenni a bárányt, és rögtön azt követően kezdődött 15-én a kovásztalan kenyerek első napja.


Mózes V. könyve 16. rész

6. Hanem azon a helyen, a melyet kiválaszt az Úr, a te Istened, hogy az ő nevét oda helyezze: ott öld le a páskhát estve, napnyugtakor, abban az időben, a mikor kijöttél Égyiptomból.

7. Azon a helyen süsd és edd is meg, a melyet kiválaszt az Úr, a te Istened; reggel pedig fordulj vissza és menj haza a te hajlékodba.


Izrael népe megtartotta az ünnepeket. Nem lehetséges szerintem, hogy megették a páskát, amikor Jézus is megette a tanítványokkal, majd az egész nép reggeltől délig kivonult, hogy megítélje Jézust, hiszen a törvény szerint a páska estét követő reggelen már otthon kellett maradni. Az már a kovásztalan kenyerek első napja volt.

2015. ápr. 4. 00:03
 10/26 anonim ***** válasza:

Kérdezö, ha figyeljük az evangéliumokban a történetet, Jézus gondoskodott róla, hogy el legyen készítve minden a pászka ünnephez.


A napot nem úgy számolták mint mi, éjféltöl éjfélíg, hanem este a Nap lementétöl Nap lementéig.


Nappal elkészítették a bárányt és a kovásztalan kenyeret. Este fogyasztották naplemente után. Niszán 14-én, a tavasz elsö teliholdja idején.


Jézus Krisztus megünnepelte tanítányaival ezt az ünnepet, szokás szerint. Majd elküldte Júdást és azután vezette be az úgynevezett Úrvacsorát.

Vette a kovásztalan kenyeret, ez jelképezte testét, és a pohár vörös bort, mely jelképezte kiontott vérét és szövetséget kötött a tanitányaival.


Azután kimentek, és Jézus imádkozott Atyjához, ezt kérte: "Atyám, ha lehetséges, múljon el tölem ez a pohár, de NE az én akaratom legyen meg, hanem a Tiéd".


Ekkor az angyal jelent meg neki az égböl, aki erösítette Jézust. Lukács 22:43


Tanítványai közben elaludtak. Majd megjelent az áruló Júdás. Jézust elfogták, vallatták kínozták fára feszítették, és mire véget ért ez a 24 órás nap, Jézus halott volt.

2015. ápr. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!