Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki elmagyarázná nekem a...

Valaki elmagyarázná nekem a keresztény vallás lényegét?

Figyelt kérdés
Én racionális embernek tartom magamat, hallgatok az észérvekre. Valaki meggyőzne,hogy ennek van értelme?

2015. ápr. 3. 23:08
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
78%
Huseges puncikat lehet kapni akik nem csalnak meg.
2015. ápr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
52%
Foznek otthon, meg takaritanak, mert arra nevelkednek hogy a ferjeiket szolgaljak
2015. ápr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Azok nem az amishok? Bár azok a nők mind ocsmányak...
2015. ápr. 3. 23:11
 4/38 anonim ***** válasza:
80%

A keresztény vallás lényege a Krisztushoz hasonló jellem kialakítása, és a másokért való szolgálat.


Se több, se kevesebb. A jutalom ugyanis már csak ennek a következménye.

2015. ápr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
a tökéletességüket elvesztett embereket ezzel a jogi trükkel tudta a Teremtő kiragadni az örök halálból, ergó mégiscsak beteljesíteni az eredeti szándékát. ti. habár a földön nem volt tökéletes genetikájú ember, Jézus életét egy szűz zsidó lány méhébe helyezte át az égi életéből. Ő pedig meghalt értünk, ergo tökéletes életet vesztett el ádám, tökéletes életet adot cserébe Jézus.
2015. ápr. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

De akkor azt mondod,hogy Jézus saját halálával megváltotta a mindenkori emberiséget.

Nekem viszont magyaráztak valamit a megkeresztelkedésről,hogy csak akkor érhető el az "üdvösség".

2015. ápr. 3. 23:45
 7/38 anonim ***** válasza:
Nem csak a megkereszteltek udvozulhetnek, ez a mostani hivaltalos allaspont, de megjegyzem a kereszteny tanitast rengeteg fele keppen ertelmezik es ertelmeztek at a tortenelem folyaman... es meg mindig alakuloban van szoval nem olyan egyszeru a dolog.(tapasztalatom szerint a keresztenyek nagy resze alapveto dolgokkal nincs tisztaban a vallasat tekintve,es akkor mint mondhat egy ateista vagy egy mas vallast koveto ember)
2015. ápr. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

És szabad megkérdezhetem,hogy te mennyire vagy hívő?


Hiszel a halál utáni életben?

2015. ápr. 4. 00:01
 9/38 anonim ***** válasza:

Elobbi vagyok, am szemelyes velemenyem szerint a kereszteny vallas lenyege egy olyan idealis vilag letrehozasa az emberek kozt ahol mindenki teljes es boldog eletet elhet (a torvenyeket pedig Isten adja Jezus elete es tanitasa mintajara)

En peldaul azt nem ertem hogy akik nem hisznek semmiben mi ertelmet latjak az eletuknek? Te mint racionalis ember valaszt adhatnal... :)

2015. ápr. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
Elobbi vagyok. Mennyire vagyok hivo? :) Hiszek az Istenben, hogy valaki/mi megalkotta ezt a vilagot. Es hogy ennek az egesznek celja van es ez a teremto torodik velunk (bar ez mar nem olyan biztos de tapasztalataim szerint es a vallasom szerint ez igy van)
2015. ápr. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!