Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha át szeretnék térni a...

Ha át szeretnék térni a muzulmán hitre, annak lesz valami nyoma?

Figyelt kérdés

Születésemkor megkereszteltek, voltam elsőáldozó és bérmálkozó is. (nem önszántamból)

Viszont át szeretnék térni a muzulmán hitre. Ha mondjuk a fővárosban bemegyek a mecsetbe, ott mit fognak mondani?

Be lehet egyáltalán térni? Ha igen, mi a menete?


Mert ha nincs róla "igazolás" úgymond, akkor tényleg úgy érezném, mintha semmi sem történt volna, mintha maradtam volna katolikus.


Hogy van ez?



(ja és: szoktunk menni templomba 1 évben 1-szer, amikor a mamámért és a papámért van a mise. Ez gond?)



Aki ért hozzá, leírná, mi az áttérés menete? Mennyi időbe telik? És hogy van-e valami kézzelfogható nyoma?



2015. márc. 15. 22:20
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és: fiú vagyok, szóval a hijab, meg hasonlók itt nem játszanak.
2015. márc. 15. 22:22
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, nálad is elérhető a Google nevű kereső. Én beütöttem az "iszlám" keresőszót és láss csodát, ezt találtam:

[link]

Ha jól látom, külön foglalkoznak a hozzád hasonló érdeklődőkkel.

2015. márc. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, ezt olvastam. De nekem ez olyan egyszerűnek tűnik. Mármint, egy kijelentéstől nem érzem annyira, hogy a közösség tagjává váltam volna.
2015. márc. 15. 22:33
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Ha fiú vagy, akkor a körülmetélés is hozzá tartozik.


Maga az áttérés egyszerű, két muszlim tanú előtt el kell mondanod az iszlám hitvallást. Általában mecsetben, nagyobb közösség előtt szokták, de ez elviekben nem szükségszerű.

2015. márc. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

> Mert ha nincs róla "igazolás" úgymond, akkor tényleg úgy érezném, mintha semmi sem történt volna, mintha maradtam volna katolikus.


Hát ha a "papír" számít akkor miért akarod felvenni a muszlim hitet? Egy muszlim egész élete Isten akaratának elfogadása. Mit számít a papír?? Amúgy is, a muszlim hit "felvétele" annyiból áll hogy két muszlim tanú előtt kimondod arabul "nincsen más istenség, csakis Allah, s hogy Mohamed az Ő szolgája és küldötte" -- Ashadú an lá iláhá ill Allah, va ashadú anna Muhammadar raszúl Ullah.

2015. márc. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

> Igen, ezt olvastam. De nekem ez olyan egyszerűnek tűnik. Mármint, egy kijelentéstől nem érzem annyira, hogy a közösség tagjává váltam volna.


Mert ez a kijelentés belülről kéne hogy jöjjön... nem a ceremónia tesz a közösség tagjává, a ceremónia mindössze a felismerése, igazolása annak hogy tag vagy.

2015. márc. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem a papír számít, szeretném felvenni a vallást, csak valamiért bánt az a lelkemben, hogy ezeket a katolikus valláshoz tartozó dolgokat elvégeztem, papír is van róla, meg minden.


Inkább másként fogalmazok: félek kissé, hogy nem érezném azt, hogy kiléptem a keresztény egyházból.


(amúgy a körülmetélés nem tartozik hozzá, olvastam, nem szükségszerű)

2015. márc. 15. 22:45
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szűken vett vallási szempontból valóban nem előírás a körülmetélés, mármint a Korán nem ír róla. De a tágabban értelmezett vallási hagyománynak ettől függetlenül szerves része. Könnyen előfordulhat bizonyos iszlám körökben, hogy kételkednek az áttérésed őszinteségében és komolyságában, ha ezt nem vállalod fel.


A katolikus egyházból pedig nem kell és nem is lehet "kilépni". Az egyházzal való kapcsolatod automatikusan megszűnik akkor, ha más valláshoz csatlakozol. Persze ezt sokáig lehetne részletezni, hogy pontosan hogyan is van, de a lényege ez. De adminisztratíve ennek nem lesz nyoma, nem fognak "törölni a nyilvántartásból".

2015. márc. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"A katolikus egyházból pedig nem kell és nem is lehet "kilépni"."

Ez tévedés!

El kell menni abba a templomba, ahol a keresztelés volt, és töröltetni a könyvből.

Persze nem akarják majd megcsinálni, mert ez után kapják a támogatást az államtól.

2015. márc. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

@9


Ez butaság. Nem vagy jártas a katolikus egyház dolgaiban, ugye? Az anyakönyvből nem lehet utólag törölni senkit.


A normatív állami támogatás meg nem az anyakönyvbe bejegyzettek létszáma alapján történik, hanem az egyházi intézményekben (kórház, iskola, szociális otthon st.) ellátott személyek száma alapján.

2015. márc. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!