Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha elmegyek gyónni és az a...

Ha elmegyek gyónni és az a bűnöm, hogy nem elsőáldoztam, bérmálltam akkor az atya feloldoz?

Figyelt kérdés
Vagy elküld?

2015. ápr. 4. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem.

De az nem bűn, csak esetedben a hanyagságod és amiről taktikusan elhallgatsz.

2015. ápr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem fog elküldeni, hanem végigkérdi például a tízparancsolatot, és/vagy a főbűnöket, végül esetleg elmondja, hogy ha ünnepélyesen akarsz elsőáldozni, akkor most még ne menj.
2015. ápr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező,figyelj:

"Atyának se szólítsatok senkit a földön, mert egy a ti Atyátok, a mennyei” (Mt 23:9)."


Tehát igen,meg fog bocsájtani az Atya,ha bensődben felé fordulsz.De ehhez nem kellenek papok,és egyházi rituálék.

2015. ápr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

uccsó válaszoló:

olvasd a bibliát szorgalmasan, pl olvass utána kik voltak a leviták, és a páli leveleket se hagyd ki, ahol ő nevezi magát atyának, Timóteus levél, stb.

És rájössz, mire "kellenek" az atyák

2015. ápr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én már rájöttem amire rájöttem.Bennünk van az élő Isten,belül tudunk vele kapcsolatba lépni.Nincs szükség a feloldozáshoz fontoskodó papokra és egyéb egyházi személyekre.Ezt javasolom a kérdezőnek is.
2015. ápr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Isten nem hatalmaz fel embereket arra, hogy megbocsássák az őellene elkövetett bűnöket. Ezeket egyedül ő bocsáthatja meg. A Biblia világosan kijelenti: ’Ha megvalljuk bűneinket, Isten hű és igazságos, hogy megbocsássa nekünk azokat, és megtisztítson minket minden igazságtalanságtól’ (1János 1:9).
2015. ápr. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Gyónni azért gyónunk többek között,hogy méltóan részesülhessünk Jézus Krisztus drága szent testében és elevenítő vérében.Tehát az áldozás és a gyónás együtt jár,nem tudom hogy gyónhatsz,ha áldozni meg nem áldozol.


De pontosan a kérdésre válaszolva,ez tényleg hanyagság,nem is annyira bűn.


Az előzőknek:Ne nyissuk meg a katolikus református/evangélikus vitát,mert itt lennénk hosszú ideig és nem lenne értelme.Egy Istenben hiszünk,pár dologban eltérnek a szokásaink.

2015. ápr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!