Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért volt...

Keresztények miért volt érdekes az hogy amikor a katona megszúrta jézust annak oldalából vér és víz folyt?

Figyelt kérdés
Ezt a dolgot nem értem meg.A katona miért vakult meg a vér és víztől?Illetve miért számítót nagy dolognak?
2015. ápr. 4. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem érdekes. És lehet, hogy rosszul emlékszem, de senki nem vakult meg.

Ha jól tudom akkor folyik víz, ha már halott volt az illető, akibe beleszúrtak. De nem biztos.

2015. ápr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

A vér és víz különválása a fizikai halál beálltát jelezte.


Beírnád azt a verset, amelyben az áll, hogy bárki megvakult volna ennek látványától? Ki számára nagy dolog a vér és víz különválása halál esetén?

2015. ápr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
én úgy tudtam de ezek szerint én voltam tudatlan
2015. ápr. 4. 22:40
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

szia


A Mózesi Törvény megtiltotta, hogy egy bűnözőt oszlopon függve hagyjanak éjszakára (5Mózes 21:22, 23).


Jézus napjaiban, ha egy oszlopra feszített bűnöző a nap végén még élt, szokás volt eltörni a lábát, hogy felgyorsítsák a halál beálltát. Így ugyanis már nem tudta tartani magát, és nem tudott kellőképpen lélegezni. Az, hogy a katonák eltörték a Jézus mellett oszlopra feszített két gonosztevő lábát, az övét viszont nem, arra utal, hogy Jézust már halottnak vélték. A katona valószínűleg azért szúrta át Jézus oldalát, hogy minden kétséget kizáróan megbizonyosodjon a haláláról, és hogy Jézus ne tudjon később magához térni, amit tévesen a feltámadásának tulajdoníthatnak.


A szív vagy egy fő véredény megrepedésekor a vér kifolyhatott a mellüregbe vagy a szívburokba — ami folyadékot tartalmazó hártya, mely lazán körülveszi a szívet. Bármelyik helyen egy kifakadás előidézhette, hogy olyasmi folyjon ki, ami úgy nézett ki, mint a „vér és víz”

2015. ápr. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

talán még annyit, hogy ezt előre megjövendőlte a Teremtő hogy a Fiának nem törik meg a csonját, hanem át szúrják.


s ez is bizonyitja, hogy amit előre a Teremtő megmond az minden esetben megvalósul


(Zsoltárok 34:20) 20 Megőrzi minden csontját, Egy sem töretett meg.

2015. ápr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

A felszentelést, a bűntől való megtisztítást vízzel hígított vérrel végezték a zsidó papok, így írta nekik elő az Úr. Izsópra (kb. egy faág) bárány gyapját tűzték, azt mártották a bárányvérbe, a vérrel pedig behintették a népet.

Az izsóp a kereszt, a bárány (gyapjú) Krisztus, a bárány vére (vízzel hígítva) Krisztus vére, ami elfedi Isten előtt az emberiség bűneit.

Azért kell hígítani, hogy több legyen ésfolyjon, ne alvadjon meg, mert a vér nagyon hamar megalvad. És így gyakorlatilag vízzel hintették be az embereket, nem tömény vérrel.

De a víz több dolgot is szimbolizál a Bibliában, többek közt a népeket, az emberiség nem zsidó részét is. A zsidókat ilyenkor a föld, a száraz jelképezi. Nem véletlen az sem, hogy Jézus a vízen járt, ennek is többrétegű szimbolikus jelentése is van.


Orvosilag akkor telik meg a szív vérrel, amikor szívinfarktus áll be. Jézus azért halt meg, mert az Atya eltávolodott tőle, illetve attól a sok bűntől, amit magára vett. A szeretetbe halt bele, Isten hiányába. Mert a halál egyenlő az Isten hiányával. Míg az élet egyenlő Istennel. Isten és a bűn bármilyen kis morzsája sem lehet jelen egyszerre. Mert Isten tökéletesen jó, a bűn teljes ellentéte, nem létezhet mellette rossz. ezért kellett az embert is eltávolítania magától, amikor bűnössé vált.

2015. ápr. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

"talán még annyit, hogy ezt előre megjövendőlte a Teremtő hogy a Fiának nem törik meg a csonját, hanem át szúrják.

s ez is bizonyitja, hogy amit előre a Teremtő megmond az minden esetben megvalósul

(Zsoltárok 34:20) 20 Megőrzi minden csontját, Egy sem töretett meg."


Erre gondoltál?


"18 Ha igazak kiáltnak, az Úr meghallgatja, és minden bajukból kimenti őket.

19 Közel van az Úr a megtört szívekhez, és megsegíti a sebhedt lelkeket.

20 Sok baja van az igaznak, de valamennyiből kimenti az Úr.

21 Megőrzi minden csontját, egy sem töretik meg azokból.

22 A gonoszt gonoszság öli meg, és meglakolnak, akik gyűlölik az igazat."


Csak mert ez nem Jézusról szól, és ez nem jövendölés, hanem egyszerű fenyegetőzés, legalább is az egész fejezet, amiben persze el van hintve, hogy aki a törvényeket megtartja, azoknak csontja nem töretik. WoW...


Hazugság minden próféciával való összehasonlítás. Egytől - egyig. Mindet arra használták fel, hogy Jézust a zsidó messiásnak állítsák be.


---


A keresztre feszítés egyike a legkegyetlenebb kínzási módszereknek. Amikor a váll és mellkas izmok már nem bírják tovább a terhelést egész egyszerűen az izmok megszakadnak, és a keresztre feszített nem képes nyelni sem rendesen. Ilyen állapotban a tüdő bevizesedik. A bevizesedett tüdőt a mai napig mentősök azzal kezelik, hogy a tüdőt felszúrják és a vizet igazából kinyomja a levegő. A katona, amikor megszúrta Jézust, akkor ezt a jelenséget láthatták.


Ennek az az érdekessége, hogy ilyen jelenséget csak élő embernél lehet tapasztalni. Halott embernek nem folyik a vére.


---


Anonymus

2015. ápr. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a másik kérdés az az hogy hogyan kell értelmezni Jézus egyik mondatát a kereszten? ,,Asszony íme a te fiad, Fiú íme az anyád"
2015. ápr. 5. 10:52
 9/12 anonim ***** válasza:

A prófécia:


Zsoltárok könyve - 22. fejezet


1

Az éneklőmesternek az ajjelethassakhar szerint; Dávid zsoltára.

2

Én Istenem, én Istenem, miért hagytál el engemet? Távol van megtartásomtól jajgatásomnak szava.

3

Én Istenem, kiáltok nappal, de nem hallgatsz meg; éjjel is és nincs nyugodalmam.

4

Pedig te szent vagy, aki Izráel dícséretei között lakozol.

5

Benned bíztak atyáink; bíztak és te megszabadítottad őket.

6

Hozzád kiáltottak és megmenekültek; benned bíztak és nem szégyenültek meg.

7

De én féreg vagyok s nem férfiú; embereknek csúfja és a nép útálata.

8

Akik engem látnak, mind csúfolkodnak rajtam, félrehúzzák ajkaikat és hajtogatják fejöket:

9

Az Úrra bízta magát, mentse meg őt; szabadítsa meg őt, hiszen gyönyörködött benne!

10

Mert te hoztál ki engem az anyám méhéből, és biztattál engem anyámnak emlőin.

11

Születésem óta a te gondod voltam; anyám méhétől fogva te voltál Istenem.

12

Ne légy messze tőlem, mert közel a nyomorúság, és nincs, aki segítsen.

13

Tulkok sokasága kerített be engem, körülfogtak engem Básán bikái.

14

Feltátották rám szájokat, mint a ragadozó és ordító oroszlán.

15

Mint a víz, úgy kiöntettem; csontjaim mind széthullottak; szívem olyan lett, mint a viasz, megolvadt belső részeim között.

16

Erőm kiszáradt, mint cserép, nyelvem ínyemhez tapadt, és a halál porába fektetsz engemet.

17

Mert ebek vettek körül engem, a gonoszok serege körülfogott; átlyukasztották kezeimet és lábaimat.

18

Megszámlálhatnám minden csontomat, ők pedig csak néznek s bámulnak rám.

19

Megosztoznak ruháimon, és köntösömre sorsot vetnek.



A páskabárányról:


Mózes második könyve - A zsidóknak Égyiptomból kijöveteléről - 12. fejezet


5

A bárány ép, hím, egy esztendős legyen; a juhok közül vagy a kecskék közül vegyétek.

6

És legyen nálatok őrizet alatt e hónap tizennegyedik napjáig, és ölje meg Izráel községének egész gyülekezete estennen.

7

És vegyenek a vérből, és azokban a házakban, ahol azt megeszik, hintsenek a két ajtófélre és a szemöldökfára.

8

A húst pedig egyék meg azon éjjel, tűzön sütve, kovásztalan kenyérrel és keserű fűvekkel egyék meg azt.

9

Ne egyetek abból nyersen, vagy vízben főtten, hanem tűzön sütve, a fejét, lábszáraival és belsejével együtt.

10

És ne hagyjatok belőle reggelre, vagy ami megmarad belőle reggelre, tűzzel égessétek meg.


...


46

Egy házban egyék meg; a házból ki ne vígy a húsból, és csontot se törjetek össze abban.



"A kivonulás (exodus) emlékére minden év első hónapjának (nisszán) 14-én estéjén levágták a páskabárányt és eltávolítottak minden kovászosat a házból.

A bárányt az egész család felöltözve, útra készen és sietséggel ette, keserű füvekkel (pl. Torma) és kovásztalan lepénnyel (macesz). A bárányt roston sütve kellett elkészíteni és fontos szabály volt, hogy a csontját nem volt szabad összetörni (az evangélisták erre utalnak, amikor leírják, hogy Jézus lábszárait miért nem zúzták össze). Ami reggelre megmaradt, el kellett ásni. (Ne dobd azt, ami szent, az ebeknek...). Ezért nem a rómaiak temették el Jézus testét a többi gonosztevő testével együtt, hanem arimatiai József vitte el és saját sziklasírjába helyezte el."

2015. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A Mózesi Törvény megtiltotta, hogy egy bűnözőt oszlopon függve hagyjanak éjszakára (5Mózes 21:22, 23)"


Jézust nem a mózesi, hanem a római törvény szerint feszítették keresztre.

2015. ápr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!