Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki ismer Francia idegenlég...

Valaki ismer Francia idegenlégióról szóló érdekes könyvet?

Figyelt kérdés
Ajándékba szeretném adni,és elég sürgős lenne a dolog.

2014. dec. 24. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, lehet, hogy már későn érkezik a válasz (sőt egészen biztos vagyok benne), de én ajánlanám Rejtő Jenő légiós történeteit, mint például a Három testőr Afrikában vagy a Menni vagy meghalni. Igazából nem az idegenlégióról szóló szakkönyv, hanem inkább annak humoros regényben megírt története. Van benne poén, akció meg minden ami egy olvasónak kellhet. Amúgy azért merem ajánlani, mert nem csak fikció az egész, hiszen Rejtő maga is volt a francia idegenlégióban.
2014. dec. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Üdv. Nem érkezett későn a válasz,még időben vagyok! Tulajdonképpen nem regényt szeretnék,hanem valami olyasféle könyvet,mely bemutatja ezt az egész idegenlégiót,és annak követelményeit.
2014. dec. 27. 11:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Hm. Akkor én David Jordan Francia idegenlégió 1831-től napjainkig című könyvét ajánlom.
2014. dec. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Legion Etrangere válasza:

Magyarul nem jelent meg igazán hiteles könyv a Légióról.

Ha hozzá tudsz jutni,esetleg Daniel Forrester: A légió az életemben az életem a Légióban c. könyvét kutasd fel (remélem jól irom a cimet) egy magyar srác irta a 2 Rei ben töltött 6 évéről, én korrekt gyereknek ismerem, rá merem tenni, hogy az igaz az utolsó szóig.


Rejtő a Légió archivumaiban nem szerepel, tehát 99% hogy nem volt légiós.

2015. jan. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez biztos?
2021. jan. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!