Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szaggatta meg a főpap a...

Miért szaggatta meg a főpap a ruháját, milyen jelentése van a ruhamegszaggatásának?

Figyelt kérdés

Jézus pedig hallgat vala. És felelvén a főpap, monda néki: Az élő Istenre kényszerítelek téged, hogy mondd meg nékünk, ha te vagy-é a Krisztus, az Istennek Fia?

64

Monda néki Jézus: Te mondád. Sőt mondom néktek: Mostantól fogva meglátjátok az embernek Fiát ülni az Istennek hatalmas jobbján, és eljőni az égnek felhőiben.

65

Ekkor a főpap megszaggatá a maga ruháit,


2015. ápr. 8. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
A zsidók erőteljes érzéseket fejeztek ki így, például bánatot, gyászt, kétségbeesést, felháborodást vagy megaláztatást.
2015. ápr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Ha megnézzük a Biblia más helyein a ruhamegszaggatásnak az okait, azt látjuk, hogy a bánat, bűnbánat, szomorúság jele...

Például:

2Sámuel 3:31

31 Dávid ekkor így szólt Joábhoz és a vele levő egész néphez: „Szaggassátok meg ruháitokat, kössetek fel zsákruhát, és jajveszékeljetek Ábner előtt.” Maga Dávid király is ott ment a ravatal mögött. = itt a gyász miatt.


2Sámuel 13:31

31 A király erre fölkelt, megszaggatta a ruháit, lefeküdt a földre, és a szolgái is mind megszaggatott ruhában álltak mellette. = itt a bánat miatt.


2Krónikák 34:27

mivel szíved lágy volt, úgyhogy megaláztad magad Isten előtt, amikor meghallottad szavait erre a helyre és lakóira vonatkozóan, és megalázkodtál előttem, megszaggattad ruháidat, és sírtál előttem, én is meghallgattalak; ez Jehova kijelentése. = itt a bűnbánat miatt


Cselekedetek 14:14

Mikor azonban az apostolok, Barnabás és Pál hallottak erről, megszaggatták felsőruháikat, és odaugrottak a sokaság közé, ezt kiáltva: = félelem Isten káromlás miatt

2015. ápr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 KZitus ***** válasza:
én is így tudom, ahogyan az első:-)
2015. ápr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a többiek már jól elmondták, én csak annyit teszek hozzá, hogy a közelkeleten ez ma is gyakori, az európai ember hozzájuk képest nagyon visszafogottan haragszik, gyászol, akad ki, stb stb


Nálunk egy temetésen ,csendben illik sírni, vagy ha lehet ne is sírjunk, mondván "méltóság"


keleten ellenben "elvárják" az embertől hogy egy temetés alatt ordítson, hangosan zokogjon, eltépje a ruháját, földre vesse magát stb stb

2015. ápr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!