Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért Istentől kérnek az...

Miért Istentől kérnek az emberek irgalmat, amikor egymást bántják?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 12. 12:54
 1/10 Tamás321 ***** válasza:
Ha bántanak az emberek, azt jelenti, hiába fordulnál hozzájuk igazságért.
2015. ápr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem értem a válaszod kedves hozzászóló. Kifejtenéd bővebben?
2015. ápr. 12. 13:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Az Istentől jövő kegyelemért. Persze ez úgy lenne szép, hogy abban nyilvánulna meg, hogy aki engem bánt, annak kérek kegyelmet Istentől, és azt felebarátként szeretem annak ellenére, hogy bánt, tehát, ha szomjas, inni adok, ha éhes, enni adok, stb. Ez krisztusi lenne. Na, ehhez a lelkülethez aztán tényleg Isten kell, mert ezt magamtól...???
2015. ápr. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én elsődlegesen úgy értettem a kérdést, hogy ti bántotok másokat.
2015. ápr. 12. 14:40
 5/10 A kérdező kommentje:
Vagy az irgalmat másoknak kéritek ezek szerint?
2015. ápr. 12. 14:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsánatot kell kérni a bántott embertől is, és amennyire lehet jóvá kell tenni a hibát, Istent viszont érdekli, hogy mi hogy bánunk egymással, sőt nagyrészt a keresztény gondolkodásban a "jó ember/rossz ember" kérdés is ezen dől el, Istent nem igazán érdekli, hogy pl szép hangon énekeltél e vasárnap a templomban, énekeltél neki, jó szándékkal ez a lényeg, az viszont annál inkább érdekli, hogy pl segítettél e valakin aki megkért rá(vagy nem kért, de rászorult és lett volna lehetőséged segíteni)
2015. ápr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

csatlakozom az előttem szólóhoz.

s talán még annyit, hogy aki ellen vétünk az Isten teremtménye


ezért ha bántunk valakit, azzal a Teremtőt is bántjuk.

2015. ápr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés. Hibásan, Krisztus tanítása ellen teszik, Jézus tanítása szerint még az oltárt is ott kell hagyni, ha valakinek panasza van ellenem, előbb béküljek meg vele, és utána vigyem fel az áldozatot. Ezt akkoriban szó szerint értették, mert voltak fizikai állatáldozatok, de ma már csak képletesen lehet érteni, magyarul, előbb engeszteljem ki azt, akinek ellenem valami panasza van, utána menjek Istenhez, vigyem fel az imádság áldozatát, hála stb. áldozatát.


Hogy konkrétan miért teszik? 1. vagy nem ismerik az erre vonatkozó jézusi tanítást 2. vagy nem járnak a keskeny úton, tehát csak vallásoskodás nekik az Istenhez való fordulás, és nem ismerik Istent, azt, aki igaz bíró, aki meg is fizethet kinek kinek a cselekedetei szerint.

2015. ápr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tamás321 ***** válasza:
Az emberek könyörtelenül eltiporják azt, akin látják, hogy gyenge. Ezért alkalmazkodik mindenki a világhoz. Inkább tetszelegnek a bűnben egymásnak az emberek, nehogy eltiporják azt, aki kilóg közülük. Ez az ember természete akár tetszik, akár nem. Nem ismeri az irgalmat. Annak, akit elhagy Isten, az emberek között vége! Mert az emberek ezt észreveszik és szabad prédának tekintik a szerencsétlenül jártakat. Le sem lehet írni, mennyire kegyetlen az ember. Ezért könyörög irgalomért az Istenhez az, akit ez a világ meggyötör.
2015. ápr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert, ha Isten teremtményét bántod (lelkileg vagy fizikailag), akkor magát Istent is bántod. Persze, először bocsánatot kell kérni az adott személytől is, és utána Istentől.
2016. okt. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!