Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kérhetnék valamit...

Hogyan kérhetnék valamit Istentől?

Figyelt kérdés
Még semmit nem kértem tőle, ha igen az olyan régen volt, hogy nem emlékszem rá. Rám eddig csak bajt hozott. Azt tudom, hogy létezik, de azt nem, hogy gonosz e. Lehet vele tárgyalni?

2014. dec. 16. 21:27
1 2
 1/14 Peter__Griffin ***** válasza:
Írj neki twitteren. Ha meg folyton szivat téged, jelentsd fel! A bíróságon majd megdumálhatjátok.
2014. dec. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Imádkozz minden este!
2014. dec. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én zsugázni szoktam vele,mindig elver a kö.c.sög
2014. dec. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Peter__Griffin ***** válasza:
:D Tuti csal a hamiskártyás!
2014. dec. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Azt tudom, hogy létezik"


De jó neked...

2014. dec. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ért-e emberi nyelven.
2014. dec. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egyes válaszadók igen csak tiszteletlenül beszélnek itt Istenről, ha valakinek nem tetszik a kérdés, és nem tud értelmesen válaszolni, akkor nem kell használni ezt az oldalt.

Kedves kérdező, nem vagy egyedül ezzel a kérdéssel. Bátran fordulhatsz Istenhez imában, Ő maga is erre kér minket a Szaván keresztül. A Filippi 4:6,7 így szól:"Semmi miatt ne aggódjatok, hanem mindenben az ima és a könyörgés által hálaadással együtt tárjátok kéréseiteket az Isten elé; 7 és az Isten békéje, amely felette áll minden gondolkodásnak, meg fogja őrizni szíveteket és gondolkodóképességeteket Krisztus Jézus által." Vagy a Jakab 4:8-szintén erre ösztönöz. "Közeledjetek az Istenhez, és Ő közeledni fog hozzátok". Ezt pedig úgy tudjuk megtenni, ha imádkozunk Hozzá, és olvassuk a Szavát a Bibliát.

Az lehet, hogy sok nehézség ért téged az életed során, de biztos lehetsz benne, hogy nem Isten okozta azt. a Jób 34:10 azt írja Istenről, hogy "távol álljon Tőle az, hogy gonoszul cselekedjen, és hogy igazságtalanul járjon el." A 12-ik vers pedig ezt írja: "Úgy bizony, Isten nem cselekszik gonoszul". Sőt, az 1János 4:8 leírja, hogy "Isten szeretet" Ő személy szerint minden imádóját szereti, és ha képes észrevenni, hogy egy veréb hiányzik a fészekből, mennyivel inkább odafigyel minden egyes imádójára, és törődik vele. Ha minden hajszálunkat számon tartja, akkor vajon van bármilyen apró részlet az életünkben – valamilyen szükségletünk, küzdelmünk vagy aggodalmunk , amivel ne lenne tisztában? Néha ezt nehéz észrevenni, mert egy olyan világban élünk, ami csupa nehézséget hordoz magával, de ezek nem Istentől származnak. Viszont vigasztaló az a tudat, hogy erőt ad ahhoz, hogy mindezt elviseljük.

2014. dec. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#7: Bizonyos szempontok alapján a te válaszod se volt sokkal értelmesebb, mint az előtte lévők...
2014. dec. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#7


Hát a képzelt barátokkal beszélgetést mindennek hívnám csak nem tiszteletnek és főleg normálisnak :DDDDDDD


Kérdező:

Ahelyett, hogy kérsz egy képzelt baráttól valamit inkább azon gondolkodj hogyan érhetnéd el amit akarsz.

Konstruktívabb. És főleg: el is érheted :))))

2014. dec. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8-as. Szívesen elolvasom a te véleményedet is, ha Szentírásra alapozod, mert én is arra alapoztam az enyémet. Nem mindenféle illetlen szavakkal illetem Istent, ahogy az előttem szólók, mert én legalábbis arra akadtam ki.
2014. dec. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!