Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szcientológusok mikor...

A szcientológusok mikor ártottak akármit is az HBO-nak? Miért kellett belerúgnia a csatornának egy amúgy is eléggé háttérbe szorult vallásba?

Figyelt kérdés
Akinek nem nyilvánvaló, a Going Clear című filmről beszélek.
2015. ápr. 13. 13:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Miért ne mutathatnák be a módszeres agymosást negatívan. Sajtószabadság van, vagy mi.
2015. ápr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem vallás, hanem gazdasági szervezet, ami politikai hatalomra törekszik.
2015. ápr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Nem vallás. Egy vallásnak kellene foglalkozni egy magasabb értelemmel. A szcientológia alapja az ember. De ahogy előttem is írta, egy mondvacsinált filozófiával kreált agymosott gazdasági szervezet.
2015. ápr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Agymosás? Érdekes, hogy mindenki ezzel támadja őket, de senkinek sincs bizonyítéka, csak jár a szájuk.


Gazdasági szervezet? Attól, hogy van pénzük - persze közel sem annyi mint a Vatikánnak - még nem lesz gazdasági szervezet. Nyilván van benne egy kis filozófia is, de ez nem egyedüli eset a kínai univerzalizmus és a buddhizmus sem filozófiától mentes.

2015. ápr. 13. 15:12
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

Jajj ne sajnáld már annyira őket!

Áll be hozzájuk, költs el egy kisebb vagyont (mondjuk egy ház árát) légy a csicskájuk 8 éven keresztül, a magyar meg a bécsi, meg a londoni missziójukban, és amikor egy OT8-as azt mondja neked, hogy 10 ezer angol fontba fog kerülni a további fejlődésed, akkor te is el fogod küldeni őket a pics@ba.

Szóval nem kell sajnálni őket, ahogy az előttem szólók is mondták...

2015. ápr. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 qqqxxx ***** válasza:
70%
Faj az igazsag? :)
2015. ápr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#5 Valamiből fent kell tartaniuk magukat, azt vágod, hogy őket nem támogatja az állam, mint a keresztyéneket, akiknek havonta fizetsz függetlenül attól, hogy tag vagy-e?


#6 Nem hiszem, hogy nekem fáj az igazság hiszen nem én akartam eltorzítva ábrázolni egy dokumentum film segítségével ;)

2015. ápr. 13. 20:23
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, az agymosásra rengeteg bizonyíték van, csak ezt agymosottak nem fogadják el. Éppen ez annak a lényege.


Azt mondod, valamiből élni kell nekik? Igen, legyenek hasznos tagjai a társadalomnak. A tevékenységük káros, semmi szükség rá. Ők hasznot csak önmaguknak hoznak, a társadalom minden más tagjának kisebb nagyobb mértékben kárt okoznak.

Az valami rettenetes tévedés, hogy az emelheti fel a szavát valami/valaki ellen, akinek ártottak. Nem, az emeli fel a szavát, aki gondolkodik, és rájön, hogy károsak. Függetlenül attól, hogy valaha is volt köze hozzájuk.

2015. ápr. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

"őket nem támogatja az állam"


Hangosan kacagtam.

Egy maffiát miért kellene, hogy támogasson az állam???

Egy középszerű sci-fi író még a közepesnél is gyengébb víziója Xenuról miért kellene, hogy hivatalos vallás legyen, és támogassuk?

Amúgy még a Cosa Nostra sem alkalmaz olyan válogatott módszereket, mint a scientológusok. És még volt pofája Hubbardnak egyházzá nyilvánítania magát, (hogy ne kelljen adózni.)

2015. ápr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

1-es vagyok.


Akkor ne nevezd agymosásnak, ez a te véleményed, az HBO-n a film készítőinek meg más a véleménye. Pontosan erről szól a szólásszabadság, bárki kritizálható ugyanis. Attól, hogy valaki nem ártott nekem, meg lehet róla a véleményem. Sztálin sem ártott nekem például, ahogy Kim Jong Un sem.

2015. ápr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!