Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivel a próféciák bekövetkezne...

Mivel a próféciák bekövetkeznek ezért szerintem nincs szabad akarat. Máskülönben a próféta nem tudná megmondani a jövőt, mert akkor az nem lenne kőbe vésve. Még is "Ne őlj", "Ne lopj" stb tanít a biblia. Akkor van-e szabad akarat?

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2015. ápr. 15. 07:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%

A prófécia ugyanolyan mese, mint a biblia. Nagyjából annak is annyi igazságtartalma van. Valaki beszívott, és beszélt össze-vissza. Az, hogy kőbe van vésve..hát istenem. Akkor én is kőbe vésem, hogy a sárgáké és az oroszoké lesz a jövő.


Vagy bejön, vagy nem. De ha bejön, én leszek a legnagyobb istenkirálycsászár, hogy mekkora próféta vagyok -.-


Van szabad akarat: ott van a fejedben. Senki nem gátol/befolyásol semmiben.

2015. ápr. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
37%

Kedves kérdezö,


elöször is tisztázni kell, mi a Bibliai alapján a szabad akarat.


Erröl az emberek képesek órákig-hetekig évekig szóló filozófiát is folytatni.


A szabad akarat a Biblia szerint az, hogy van egy bizonyos megadott határ, melyen belül azt tesz az ember amit akar.


Ha túl lépi ezt a határt viseli a következményét, sajnos nem csak ö, hanem az "ártatlanok" is.


Ne ölj! Ne lopj! Ez egy szigorú határ.

Itt véget ér a szabad akarat, és bekövetkezik a törvény kötelezö betartása.


Ha nem tartom be, akkor katasztrófális a következmény, nem csak nekem.


A próféciák nem írják, hogy konkrétan Te vagy én mit fogunk tenni....ezt Te és én döntjük el, az szerint lesz vagy a jutalom, vagy a büntetés.


Van annyi erönk, eszünk, hogy átgondolhatjuk a dolgokat.


Ez ugyanolyan, mint az autópályán. Vannak törvények. Itt is van "prófécia". Ha a piroson hajtok, ha nem adok elönyt...tragédia a vége, halál, börtön.


Van szabad akaratom, mely alapján tudok magamnak parancsolni, gondolkodni és respektálni ezt a törvényt?

2015. ápr. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
3%

#2: "Van annyi erönk, eszünk, hogy átgondolhatjuk a dolgokat."


Aki nem képes belátni, hogy az összes vallás a buta emberek megtévesztésén alapul, az ne mondja nekem, hogy képes átgondolni dolgokat, sőt egyáltalán képes megfontoltan gondolkodni.

2015. ápr. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
grkaty: Megjövendölték, hogy Jézust megölik, nem törik csontját, kockát vetnek a ruhájára. Ezek bekövetkeztek és az emberek így is tettek, egyik se döntött másképpen szabad akarat ide vagy oda. Szóval Isten tudta hogy akkor így fognak cselekedni az emberek (a próféta X évvel előtte megmondta) akkor ezek szerint például a római katona aki kockát vetett nem is élt, de már el volt döntve hogy így fog cselekedni ha majd oda kerül a sor. Judás is meggondolhatta volna magát bármelyik pillanatban mégse tette, ez is bekövetkezett (egy közületek elárul).
2015. ápr. 15. 08:10
 5/20 anonim ***** válasza:
Akkor csak Isten bábjai vagyunk. Jézus semmi nagyot nem csinált és bűnért Isten felel, amiért halál jár.
2015. ápr. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Az első mondatod hibás következtetés.

Van szabad akaratunk. Tegyél egy próbát:

1.Gondold át: van olyan, hogy előre megéreztél valamit? vagy megálmodtál valamit? (nekem van, nem is ritkán)

2. becsukom a szemem: és elképzelek - például - egy kockát. Megforgatom. Kihúzom: legyen egy négyzet alapú hasáb. Visszanyomom: kocka. Teljesen saját szabad akaratomból teszem. Miért ne lenne?

-aa-

2015. ápr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#6

Van szabad akaratunk. Tegyél egy próbát:

1.Gondold át: van olyan, hogy előre megéreztél valamit? vagy megálmodtál valamit? (nekem van, nem is ritkán)


Ez bizonyítja hogy elrendeltetés van (így szabad akarat nincs, pontosabban csak illúzió mert amit teszel nem változtat semmin), mert ha bekövetkezik akkor még se Én irányítom a végeredményt.


2. becsukom a szemem: és elképzelek - például - egy kockát. Megforgatom. Kihúzom: legyen egy négyzet alapú hasáb. Visszanyomom: kocka. Teljesen saját szabad akaratomból teszem. Miért ne lenne?


Ez csak "álmodozás", "elmélkedés". El tudom képzelni, hogy szárnyaim vannak és repülök, mégse ez a valóság. Semmi köze nincs a szabad akarat megnyilvánulásában, ez csak egy illúzió.

2015. ápr. 15. 08:42
 8/20 anonim ***** válasza:
71%

Ez nem "álmodozás", az lenne, ha heverésznél és ábrándoznál a szerelmedről. Ez elég határozottan csak SZABAD akarattal megy. (Függőleges gerinccel végezd el a gyakorlatot.)

A teremtő képzeletünk nélkül nem lenne semmi új a világban, nem lenne művészet. Nem lennénk emberek, isteni képmások, Isten gyermekei.

2015. ápr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Istennek szerintem van egy "tulajdonsága", amivel keverik és nem értik az eleve elrendelést és a szabad akarat összefüggését. Ez az embernek felfoghatatlan tulajdonság az, hogy Isten teremtett mindent. Az időt is. Felette áll. Isten most, ebben a pillanatban jelen van a múltban, a jelenben, és a jövőben. Nem függ tőle, és jelen van minden időben. Ő a Vagyok. Nem a leszek vagy a voltam, hanem a Vagyok. Eldöntheted, hogy mit teszel, de Isten tudja, hogy mit fogsz tenni.
2015. ápr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
"Eldöntheted, hogy mit teszel, de Isten tudja, hogy mit fogsz tenni." ergo nem az lesz amit Én akarok csak akkor ha Ő is akarja. Így valamit megenged, valamit nem. Ergo nincs befolyásom a játékába. Lökdös erre-arra, ahogyan neki tetszik. Mint egy sakk mester, míg mi csak bábuk vagyunk a sakktáblán. Ott is mondhatja a paraszt hogy leütöttem a másik bábut, de a sakkmester az aki a szabályok szerint játszik és Ő tesz ütő pozícióba.
2015. ápr. 15. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!