Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki tényleg gyermeki...

Ha valaki tényleg gyermeki őszinteséggel, és szeretettel szeretné megérteni Istent, annak Isten miért nem jelenti ki magát?

Figyelt kérdés

2015. jan. 18. 16:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
46%

a gyermeki szem olyat is meglát, amit a felnöttek nem.

Hogy mikortol leszunk "felnottek"?

Valtozo. Ezt én nem tudom megmondani, de elég hamar.

Isten pedig mindenhol ott van. Ha rossz napod van, akkor megprobal segiteni, h felvidulj. HA jo napod van, akkor ott orul veled, ha bajban vagy, akkor megsugja mit csinalj. HA szeretnel vmit elerni megadja a lehetosegeket. Mas kerdes h te bizva Istenben teszed meg a lepeseket, v azt mondod: ez orultseg/nehez es megprobald magad talalni az utat.


Isten mindig ott van. Csak mi vagyunk egoistak es beszukultek ahhoz, h lassuk. :)

2015. jan. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Én nem így gondolom,ill nem így tapasztaltam

Kösz hogy írtál!

2015. jan. 18. 16:41
 3/25 anonim ***** válasza:
55%
Istent nem megérteni, hanem hinni kell, fiam - mondta nekem mindig a plébános. Nekem azóta sem sikerült hinni se, megérteni se.
2015. jan. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Tamás321 ***** válasza:

Ha figyelmeztetvén a bölcsességre a te füleidet, hajtod a te elmédet az értelemre,

Igen, ha a bölcseségért kiáltasz, és az értelemért a te szódat felemeled,

Ha keresed azt, mint az ezüstöt, és mint a kincseket kutatod azt:

Akkor megérted az Úrnak félelmét, és az Istennek ismeretére jutsz.

Mert az Úr ád bölcseséget, az ő szájából tudomány és értelem származik.

2015. jan. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,de hisz nem ád...ha ez ennyi volna nem lenne itt ennyi megválaszolatlan kérdés...
2015. jan. 18. 17:26
 6/25 anonim ***** válasza:
De miért gondolod,hogy nem jelenti ki magát?
2015. jan. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Tamás321 ***** válasza:
42%
Talán ez azért lehet, mert még nem győztük le kellőképpen a testi bölcsességünket, ami folyton az embereknek igyekszik tetszeni, megfelelni, és az ő bölcsességükhöz igyekszik illeszkedni. Mert valójában egy mindennapos küzdelem kellene ahhoz, hogy ezt a világot legyőzzük, ami a mi értelmünket befolyásolja. A teljes igazság keresésekor nem fogadhatjuk el a világ szeretetét, barátságát, és nem igazodhatunk emberek viselkedéséhez, szokásaihoz, magyarázataihoz. "Ezenképen azért valaki közületek búcsút nem vesz minden javaitól, nem lehet az én tanítványom."
2015. jan. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
42%

hogyan akarod, a kijelentést?


Ahogy Te gondolod, vagy ahogy Ő eltökélte?

A teremtőt egyféle képen lehet megismerni nem száz féle képen, mert ezért van megosztottság.

2015. jan. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

És ő hogy tökélte el magát?!

Én pont azt látom,hogy túl sok féleképpen próbál vagy teljesen elzárkózik!

2015. jan. 18. 21:41
 10/25 anonim ***** válasza:
30%

egyik sem

Ő egyetlen módón "nyilatkozik" ha szabad ezt a szót használni.

Az már más téma ha az emberek egyéni gondolatokat tartva fontosabbnak sokféle képen gondolják a nyilatkozást és elutasitják ami helyes,

ettől alakul ki a vallásim zűrzavr, s némelyek egyéni érdekeket tartva szemelőtt ragaszkodik a hazugsághoz.

2015. jan. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!