Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény időszámítás...

A keresztény időszámítás ugyebár Krisztus születésétől számítják. És ezt ünnepeljük karácsonykor is, ami dec.25-én van. Mit csinált Jézus a kettő közt 1 hétig?

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 22:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Semmit. Régen, még a középkorban is, általában dec. 25-től számították az új év kezdetét éppen ezért, és csak később került át január elsejére.
2010. febr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
13%
Hát jó kérdés... A lényeg hogy a vallásban sose keress logikát!
2010. febr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
42%
Van logika a vallásban. Bármilyen komoly bibliaszakértőt megkérdezel, mindenki meg fog benne egyezni, hogy Jézus (akinek létezés, még ha nem is hiszi el valaki hogy Isten Fia) születése történelmi tény. Ha egy picit is ismered a történetet, az történt, hogy népszámlálást rendeltek el, ezért mindenkinek el kellett mennie a származási helyére... ezért ment József és Mária Betlehembe... gyalog, ill. szamárháton. És egész Izraelben mindenki ezt tette - mármint hogy vándorolt a származási helyére, ez pedig nem történhetett télen, úgyhogy Jézus valós születési ideje semmiképpen nem esik december 25 napjára, ez egy pogány eredetű ünnep, amit összekevertek a kereszténységgel. Semmi köze Jézus Krisztushoz.
2010. febr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
átkerült?honnan?
2010. febr. 20. 22:32
 5/19 anonim ***** válasza:
A téli napfordulót szinte mindenhol ünnepelték, ezért kellett egy keresztény ünnep arra az időszakra.
2010. febr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Mikor koronázták I István királyt? Történészek szerint 1000 dec 25-én, mert akkoriban, akkor kezdődőtt az év. Mai "tudásunk" szerint az év január 1-én kezdődik ezért 1001 január 1-ét tanítanak.

És I István nem csinált semmit a két időpont között. A naptár változott.

2010. febr. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%

Olvassátok ezt el:


[link]

[link]

2010. febr. 21. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
9%
a biblia nem egyenlő egyes, magukat történelmi egyházaknak valló vallások tanításaival. meglepődnél, hogy a biblia mennyire jól leleplezi a vég idején létező hamis vallások ismertetőjegyeit. ajánlom figyelmedbe, rendkívűl jó olvasmány Isten szava, a biblia.
2010. febr. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
38%

A Biblia egyetlen szót sem szól Jézus születésének dátumáról, tehát a hónap nap teljes rejtély, az évet is csak +/- egy két évvel tudjuk. És igazából teljesen lényegtelen is, nekem minden nap karácsony, és minden nap húsvét, mert minden nap megköszönöm Istennek, hogy elküldte a fiát erre a földre, és minden nap megköszönöm Jézusnak, hogy vállalta értem és helyettem a kereszthalált. A Húsvét ünnepe egyébként már Biblikus, csak nem annak szellemében ünnepel a világ, de az legyen az ő bajuk.



A Jézusba vetet hit reményt ad.

2010. febr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%
a biblia nem egyenlő egyes, magukat kizárólagosnak tekintő szekták (pl. Őrtorony társulat) tanításaival. meglepődnél, hogy a biblia mennyire jól leleplezi a vég idején létező hamis vallások ismertetőjegyeit. ajánlom figyelmedbe, rendkívűl jó olvasmány Isten szava, a biblia.
2010. febr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!