Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben hasonlítanak, és miben...

Miben hasonlítanak, és miben különböznek Jehova Tanúi és a Mormon hívők?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a hittételekre mint pl mindkettő az egy igaz helyreállított keresztény egyház stb. Igehirdetés módszerei stb.

2015. ápr. 21. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Abban hasonlítanak, hogy mindannyian Istennek a saját képmására teremtett teremtményei.


Abban különböznek hogy másképpen értik félre a Kinyilatkoztatást. :)

2015. ápr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

szia

A Mormon egyházak:


beleavatkoznak a politikába

az első házaspár bűne magában foglalta a szexuális érintkezést/

azt mondják, hogy az Éden-kert Jackson megyében, Missouri államban, az Egyesült Államokban volt.

„Isten Királysága veszi át az uralmat, az Egyesült Államok zászlója büszkén és makulátlanul fog lobogni a Szabadság és az egyenlő jogok zászlórúdján”.


Isten: Az összes Isten Atyja; hús-vér teste van

Elóhim: Néha úgy utalnak rá mint egyénre. Azon Istenek tanácsaként is leírják, akik a földet szervezték (Doctrine and Covenants 121:32; The Pearl of Great Price, Ábrahám 4:1; Journal of Discourses I. kötet, 51. oldal).


Jézus: Az egész föld Istene és Teremtője, a Megmentő (3Nefi 9:15; 11:14).

Jehova: Jézus ószövetségi neve.


A Háromság: Három különálló, különböző szellemi személyiségből: az Atyából és a Fiúból — aki hús-vér személy — és a Szentlélekből álló Istenség


Ádám: Jézus segítője a teremtésben.

Mihály: Ádám másik neve, az arkangyal

A Biblia és a mormon írások — szembeállító tanulmány

Biblia: Az Éden-kert valószínűleg a mezopotámiai vidéken, az Eufrátesznél volt, jóllehet a pontos helyét nem ismerjük


Biblia: A lélek meghal (Ezékiel 18:4; Cselekedetek 3:23).

Mormon könyve: „ A lélek azonban sohasem halhat meg” (Alma 42:9).

Biblia: Jézus Bethlehemben született (Máté 2:1–6).

Mormon könyve: Jézusnak Jeruzsálemben kellett megszületnie (Alma 7:10).

Biblia: Jézus a szent szellemtől fogantatott (Máté 1:20).

Journal of Discourses: Jézus nem a szent szellemtől fogantatott. Testben fogantatott úgy, hogy Ádám nemi érintkezésbe került Máriával (Journal of Discourses I. kötet, 50—51. oldal).

Biblia: Az Új Jeruzsálem az égben van (Jelenések 21:2).

Mormon könyve: Az Új Jeruzsálem földi, és embereknek építik meg Missouriban, az Egyesült Államokban (3Nefi 21:23, 24; Doctrine and Covenants 84:3, 4).

Biblia: A Biblia írói arra kaptak ihletést, hogy leírják Isten gondolatait (2Péter 1:20, 21).

Mormon könyve: Prófétáiról azt mondják, hogy saját tudásuk szerint írtak (1Nefi 1:2, 3; Jákób 7:26).

Biblia: A Mózesi Törvényt a tizeddel együtt Jézus halála eltörölte. A hozzájárulások önkéntesek, nem kényszerítik ki azokat (2Korinthus 9:7; Galátzia 3:10–13, 24, 25; Efézus 2:15).

Doctrine and Covenants: „Bizony ez a . . . tized adásának napja népem számára; mert akitől beszedik a tizedet, az nem fog megégni (az ő [az Úr] eljövetelekor)” (Doctrine and Covenants 64:23).



Jehova Tanúi a Bibliát ismerik el legfőbb tekintélynek,

Nem avatkoznak bele a politikába, Jézus Isten Fia

Ádám az első ember aki nem segitett Jézusnak, hanem lázadó volt, és Isten hatalma ellen lázadt,

A királyság se nem Amerikába se nem földi helyen nem lesz, hanem az Égben van,

2015. ápr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

talán ami szeme tűnöen butaság az hogy a Mormon egyház azt mondja, hogy Jézus úgy született hogy Ádám, aki igazából már rég halott volt, kapcsolatba lépett Máriával Jézus anyjával, és igy született Jézus,


ekkora baromságot még nem hallottam

2015. ápr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#2-3


Köszönöm hogy írtál, hát igen a Mormonok és a Tanúk teológiája is elég furcsa, hajmeresztő és nem egy emberben ellenszenvet válthat ki. Mondjuk én ennyire csípősen nem fogalmaztam volna meg a különbségeket, de nem probléma. :)

Esetleg hasonlóság a két felekezet között? Bármilyen téren?

2015. ápr. 21. 16:44
 5/14 anonim ***** válasza:

szia


Én is Tanú vagyok, Én irtam 2, 3, választ is


A Tanúknak nem furcsa a nézetük, mindössze azért tűnik másnak mert nem ehhez szoktatták a magukat "keresztényeknek" valló vezetők az embereket,


Mi mint Tanúk teljes mértékben a bibliát fogadjuk el tekintélynek, és útmutatónak az élethez. semmilyen más könyvet nem fogadunk el Isteni eredetünek.


persze ezzel nem óhajtok más "vallást" elitélni, mert ez nem az Én hatásköröm, és felhatalmazást sem kaptunk erre.

csak leirtam a biblia tanitása, és az emliett egyház közötti tanitás különbségét.

2015. ápr. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kár hogy még nem ír egy Mormon sem. Ő is nyilván leírná magyarázatát. Hogy pontosan miért van még 3 szentkönyv a Biblia mellett.

Te írtad hogy Tanú vagy, vagyis az ott megfogalmazott nézetet tetted magadévá ami számodra az igazság. És ez így jó. Gondolom boldog vagy hitedben. :) És mások a Mormonok nézetei, de más egy hitgyülis és egy Adventista értelmezése is. És ez egyes embereknek furcsa lehet. És tökéletlenségük miatt ellenszenvet is viselhetnek iránta.

De érthető hiszen a Biblia sok műfajból álló mű, és hittel kell olvasni. Márpedig a hit tárgya nem objektív, és épp ez benne a csodálatos.

2015. ápr. 22. 08:46
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

szia


Én olvastam a vallásokról és össze hasonlitottam a biblia Irásaival,

Igen boldog vagyok, mert Isten szava logikus, nem misztikus, értelmes és célt tervet tükrőz amit Isten megvalósit, és Ő is megismerhető belőle, mert szeretné h megismernénk.

ezt más "tanitások" szerint nem igy látják, pedig le van irva a Bibliában, a Teremtő nem titikolózik z emberek előtt.

a szava, ahogy Jézus is értelmezte, egyszerű, felfogható érthető, és alkalmazható.

2015. ápr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ahogy mondod, Isten szava nem túl bonyolult. És alkalmazza is számos felekezet helyesen, ahogy ti is. Hiszen boldog vagy mint írtad. Az egyéni különbségek viszont a hit szubjektivitása miatt vannak jelen. Ezt az értelem szempontjából nem feltétlenül érdemes megközelíteni. Azzal már nem tudok veled egyetérteni hogy egyáltalán nincs jelen a misztikum a vallásnál. Anélkül a tudás hamis illúziója alakul ki. Fontos az egyensúly. Hit csak tudásra nem épülhet. Főleg hogy az érzelem és az irracionalitás alapvető így maga a hit egy misztikum.

Az ember alapvetően hiszi hogy van Isten. Nem tudja, mert akkor már szükségtelen a hit. És itt jön képbe az a nem túl sok misztikum. De ez mégis olyan lényeges mint a só az ételbe. Ha nem lényegesebb.


Én boldogan állítom hogy igaz keresztény vagy te is, vagy akár egy mormon, vagy akár egy adventista.

A kérdésre ahogy nézem kielégítő választ kaptam, bár azért egy mormon is írhatna. :)

2015. ápr. 22. 13:00
 9/14 anonim ***** válasza:

szia


Értelek, ám a "misztikum" szó helyet mást használnék,ahogy a Biblia irja a hitről:


(Héberek 11:1) 11 A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása.


Az igaz vallás kifejezést pedig szintén nem igazán tartom személy szerint helyesnek, mert Isten, és Jézus sem vallásokat hozott létre, hanem az eredeti imádati formát állitotta helyre,

a keresztény éli a hitét, vagy is kereszténynek lenni életforma,

S ennek egységesnek kellene lennie a Földön, és nem vallások sokféleségét alkotónak

2015. ápr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Értem, mondjuk a lényeg szerintem ugyanaz marad akkor is ha elhagyjuk azt a bizonyos szót. Voltaképp tetszőlegesen lehet más szót is használni ha az ráillik az adott fogalomra. Persze itt azért fontos egy bizonyos ismeret is hogy ne egymás mellett beszéljenek el az emberek.


"A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása. "


Ez egy nagyon jó leírás ami benne van a Bibliában a hitről. A mondat utolsó része igen fontos.

"nem látható valóságok.."

Tehát a a hit, az az érzés belülről jön. Ez az ember szubjektuma. Objektíven nincs alátámasztva, de nem is lehet. Igazából itt jön képbe az a bizonyos misztikum szó. De mint írtam lehet más a szó rá. Viszont bár a hit tárgya úgymond szubjektív, viszont empirikusan lehet látni, lehet vizsgálni ahogy az ember megéli a hitet. Hogy boldogság fogja el. Ahogy mások szokták mondani megérinti Isten. Ez abszolút belülről jön. Alapvetően a tudás megléte szükségtelenné tenné a hitet. Viszont az ember nincs az abszolút tudás birtokában ismereteim szerint.


Igazad van abban hogy a kereszténység, a Krisztusi út az egy életforma. Jobban mondva az is, de ez mellett vallás(hitrendszer) is, ha figyelembe vesszük a definíciót. És azt is igaz hogy Jézus alapvetően nem vallást hozott létre tudatosan. Ahogyan Mohamed, Buddha és Lao-ce sem. Ez a történelem menete miatt alakult így.

Én azt mondom hogy összességében csodálatra méltó a sokszínűség például vallási értelemben is amit az ember az élő hitének köszönhet. A hit pedig az értelem mellett Isten legnemesebb ajándékai közé tartozik.

Alap esetben nem ver éket az emberek közé a különbözőség ahogy eddig megfigyeltem, legyen szó hitről, szokásról vagy akár rasszról. Csak akkor üti fel a fejét a baj ha valaki magasabb rendűnek érzi saját magát. Például neki nemesebb a szokása, igazabb a hite, különvalóbb a fajtája stb. Vagy ha az ember jobban szeretné a többieket biorobotként látni akik egyfelé bólogatnak és voltaképp megszűnnek embernek lenni.

Még egyszer szeretném megköszönni hogy Írtál eme kérdéshez tartalmas válaszokat.

2015. ápr. 22. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!