Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikortól érezted azt, hogy...

Mikortól érezted azt, hogy szerinted kell lennie valahol egy Istennek?

Figyelt kérdés
Elsősorban azok véleményét várom, akik nem a hitbe nőttek bele, tehát nem kényszerítették rá a vallást, akár nem is a kimondott hívők közé tartozik. Mi volt az a folyamat, vagy pillanat, amikor azt mondod, hogy nem tartozol semmilyen hithez, de szerinted kell lennie egy Istennek?

2015. ápr. 22. 09:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Még nem érzem. 68/F
2015. ápr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
43%
Majd amikor jön a halál, valószínűleg csak akkor, hogy el tudjam viselni azt a gondolatot, hogyha meghalok nincs utána soha többé semmi!
2015. ápr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ozmium42 ***** válasza:
34%
Gimnazista koromban, amikor elkezdtem foglalkozni a természettudományokkal, szembesültem vele, hogy milyen sok mindent nem tudok, és mennyi minden rejtély mások számára is, vigasztalt az a tudat, hogy van aki mindent tud. (Ma már egész másképp gondolkozok)
2015. ápr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
azóta, mióta felfogtam, hogy egy 4000 km átmérőjű olvadt vasdarabon száguldunk 106 000 km/órás sebességgel a végtelen űrben, miközben keringünk egy nukleális fúzióval működő "kályha" körül. azóta tudom, hogy semmiből sohasem lesz valami, ha csak valaki meg nem csinálja.
2015. ápr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
A föld átmérőjét kicsit benézted (12742 km), különben egyetértek. Az nem racionális magyarázat, hogy "felrobbant a semmi", és véletlenül egy rendezett valami lett belőle.
2015. ápr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ozmium42 ***** válasza:
51%
Csak a kereszténység szerint lett a semmiből valami. Szerintem is lehetetlen.
2015. ápr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%
Én is gimnáziumban lettem vallásos, aztán kikerültem a való életbe, elkezdtem melózni, rájöttem, hogy mennyi szemét ember él a világban és leginkább ezek boldogulnak, tehát remélhetőleg nincs Isten, mert aki ilyen világot teremt, az biztos nem lehet százas.
2015. ápr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én 17-18 évesen lettem keresztény egy masszívan ateista családban ahol szinte "üldöztek" a dologért, tehát nehéz volt átalakítani a világképem ,egyáltalán, megadni a puszta lehetőséget, hogy létezhet valamiféle istenség.


Konkrét pillanathoz kötni nehéz, mert volt, hogy már teljesen kereszténynek éreztem magam hinni akartam, de egyzserűen annyira makacsul tartotta magát a régi világkép, hogy néha egyszerűen nem ment. Sok olyan pont volt amikor úgy éreztem az Isten valahogy velem volt, holott kifejezetten igyekeztem szűrni azt, hogy csak belemagyarázzam, mint pl a horoszkóp hívei teszik gyakran, utólag azt gondolom talán több mindenre fogtam rá akkoriban ,hogy "vakszerencse" mint ami valóban az volt, szóval sok ilyen "lépcső" volt, sokszor azt éreztem ha imádkozom pl azért, hogy ha van Isten akkor segítsen ezt felismerni (igen így feltételes módban, kicsit hülyén érezve magam ,hogy egyáltalán beszélek "egy képzeletbeli baráthoz" ), és meglepően hamar válaszolt, úgy gondolom azért mert Isten segít ha valaki az igazságot keresi, és nem a "virítsá valamit paraszt" hozzáállás van a fejében. Másik ilyen élményem az volt, hogy szintén nagyon szkeptikusan elkezdtem Bibliát olvani, és úgy éreztem "ez a könyv beszél hozzám" mintha nem egyszerűen olvasnék (pedig van pár könyv ami szerintme egy életre beégett az elmémbe), hanem valakivel kommunikálnék

2015. ápr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak, mindenkinek ment a zöld tőlem.
2015. ápr. 23. 09:23
 10/11 anonim ***** válasza:

4-5 évesen, és akkor kimondottan féltem is tőle. Nem vallásos családban nőttem fel, de nem zárom ki, hogy szülői intelemre alakult ki nálam ez az istenkép.


Aztán 7-8 éves koromban volt egy elsöprő álmom, amelyben tudatosult bennem, mekkora butaság félni tőle.


Azóta sokat változott az istenképem; volt, hogy tagadtam, volt, hogy bagatellizáltam, most éppen "megfogni", megérteni, leírni próbálom magamnak.

2015. ápr. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!