Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a menete annak (és mennyi...

Mi a menete annak (és mennyi időt vesz kb igénybe) ha római katolikusról át szeretnék térni ortodox hitre?

Figyelt kérdés

Bécsben tudnám ezt megtenni, de nem tudom, mennyi idő, mire számítsak, hogy van, stb.

Meg vagyok bérmálva amúgy.


Mennyi idő? Mi a folyamata? A magyar ortodoxia honlapján nem találtam infót. (gondolom Bécsben sincs másképp)



2015. ápr. 22. 20:52
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja és..több ortodox templom is van. De az mindegy, hogy szerb/orosz/grúz/bolgár stb?

Vagy nem mind1? Mi a különbség ilyen téren?

2015. ápr. 22. 21:05
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a neked tetsző templomba és vedd fel a kapcsolatot a neked szimpatikus pappal. El kell járni az istentiszteletekre. Megtanulni a szertartásokat, imákat. Végy részt a közösségi eseményeken, társadalmi munka, énekkar. Jó egy év, ha a pap is megfelelőnek talál. A különböző nemzetiségű templomok csak nyelvben különböznek egymástól. Nem tudom, Te milyen nyelven beszélsz? Székhelyük hazájukban van. pl. Szófia, Tbiliszi, Moszkva.
2015. ápr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer már végigcsináltam. Áttérés előtt általában egy hosszabb böjti időszakot (nagyböjt vagy karácsonyi) végig szoktak csináltatni a jelentkezőkkel.Plusz meg kell tanulniuk a katekizmust. A katolikus és az ortodox között nincs sok különbség, de az a párat nagyon fontos, hogy helyesen értsd meg. Abba a templomba menj, melynek egyházközségéhez szeretnél tartozni a jövőben és az istentiszteleti nyelvét is ismered.
2015. ápr. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

És ha nem ismerem az istentisztelet nyelvét? Szerbül max A2-es szinten tudok.

Tehát akkor 1 év?

2015. ápr. 23. 18:51
 5/9 A kérdező kommentje:
És ha néha nem tudok szertartásra járni? (Bécsben tanulok de nem mindig vagyok a városban, főleg hétvégén meg nyáron nem)
2015. ápr. 23. 18:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A lakóhelyeden közelében járhatsz szertartásra. A bécsi szerb templomban biztos beszél a pap németül. Az istentiszteletek nyelve az ószláv. A modern szerb nyelvet is használják.
2015. ápr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lakóhelyemen csak katolikus, református és evangélikus templom van. Még a megyeszékhelyen sincs ortodox templom sajnos.
2015. ápr. 24. 14:16
 8/9 szp72 ***** válasza:
76%
Azért akarsz ortodox lenni, mert esélyed sincs azt gyakorolni?
2015. ápr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem.

De ez nem az én hibám, hogy nincs itt ilyen templom. :(

2015. ápr. 26. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!