Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyik fél Ortodox a másik...

Egyik fél Ortodox a másik Református vallású és Katolikus templomban szeretnék az esküvőt. Mi a legrövidebben járható út a sikeres megvalósításra?

Figyelt kérdés
2015. febr. 4. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi. Ez így kivitelezhetetlen.

A katolikusoknál (úgy mint az ortodoxoknál) a házasság szentség. Aki tehát nem tagja a katolikus egyháznak, annak nem szolgáltatják ki a házasság szentségét, legalább az egyik félnek katolizálni kéne.

De honnan jött egyáltalán ez az ötlet? Két szék között a pad alá, ez lenne a cél?

2015. febr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gyerekkorom óta abban a hitben éltem hogy katolikus vagyok,és most házasságkötés előtt,papírok beszerzése közben derült ki,hogy a szülök hanyagságának köszönhetően nem tudtam,hogy Ortodox templomban lettem megkeresztelve.Senkinek nem kívánom ezt az érzést!

Milyen útja van annak,hogy áttérjek katolikus hit vallásra,most már papíron is ?

2015. febr. 4. 18:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem egészen értem.


Ortodoxnak kereszteltek, de nem kaptál ortodox nevelést, van ilyen. Ez alapvetően a szülők és a keresztszülők mulasztása, de nem rám tartozik ezt kivizsgálni.


De miért gondolod magad katolikusnak? A katolikus egyházhoz sem lehetett több közöd, hiszen ha lettél volna elsőáldozó, ennek már akkor ki kellett volna derülnie.


Én első körben azért utána járnék a gyökereimnek, mert biztos azért volt valami oka hogy ortodox lettél "papíron". Szóval először ezen a szálon mennék végig. (Tapasztalatból beszélek, hasonló volt nálam is, igaz, nem a házasság miatt.)


Aztán ha valami miatt nagyon nem működne, akkor a párom vallásával próbálkoznék közelebbi viszonyba kerülni.


De egy harmadikat felvenni minek?

Azzal csak halmoznád a problémákat, mindenféle értelemben.

2015. febr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, mert valóban korábban ki kellett volna derülnie, legkésőbb a bérmálkozásnál, mert az ortodoxoknál egyszerre van a keresztség és a bérmálás, tehát nem bérmálkozhattál meg még egyszer... No, de mindegy, ha már így sikerült. Egyébként megkérdezem, mert sokan keverik, hogy biztos, hogy ortodox vallásra gondolsz és nem a görög katolikusokra? Mert ha görög katolikus templom volt, akkor simán lehet római katolikusban házasodnotok, és semmi probléma nincs.

Ha viszont valóban ortodox, akkor meg kell kérdezni a plébánost, hogy mi a teendő. Újra megkeresztelkedni biztos nem kell, mert elismerik ezek az egyházak az egy keresztséget.

Egyébként elég az egyik félnek katolikusnak lennie, a reformátusnak nem kell áttérnie, ha amúgy nem szeretne és létezik ökumenikus házasságkötés is.

2015. febr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!