Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Tanúkon kívül más egyházak...

A Tanúkon kívül más egyházak legfőképpen más neoprotestáns felekezetek elfogadják a vérátömlesztést mint életmentő eljárást?

Figyelt kérdés

#vér #élet #tanú #egyház #tranfúzió #protesténs
2015. ápr. 24. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom igen.Én jártam oda a tanukhoz elviekben azért nem fogadják el mert a vér szent.Más vallásal úgytudom ni cs probléma.
2015. ápr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez igaz. Viszont más vèrpótló kèszülèket elfogadunk. A barátom így esett át nemrèg egy komoly műtèten. Èn azt tapasztalom, hogy a környezetemben èlők nem annyira foglalkoznak a vèr szentsègèvel, ez pl abból is látszik, hogy elfogadztjâk a vères èteleket.
2015. ápr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
6%
Akinek vérre van szüksége, azt semmi nem pótolhatja. Amit a Jehovák elfogadnak, annak súlyos mellékhatásai vannak.
2015. ápr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 KZitus ***** válasza:

Kedves első:


"Más vallásal úgytudom ni cs probléma." - szerinted ebben a kérdésben Isten, vagy az emberek véleménye a mérvadó?

És szerinted ez vallási probléma?


Az élet szent. És nem tehetjük meg azt, hogy a nekünk tetsző dolgokat megtartjuk, ami nem illik bele az elképzelésünkbe, azt nem. Ilyen például az abortusz is!


Ha egy anya, ha nem engedi, hogy a gyermekének vért adjanak, és a gyermek meghal, akkor az gyilkos az általános felfogás szerint. Viszont ha ugyan ez az anya elmegy abortusszra, és megöli a magzatát, senki sem tartja gyilkosnak. Istennél nincsen ilyen kettős mérce. Az élet szent, és Krisztuss megtanít, hogyan tartjuk azt tiszteletben.


Persze ehhez mindenki úgy viszinyul, ahogyan akar, esetleg ahogyan nevelték....

2015. ápr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

61-es nem Jehovák....Jehova egy van, a legfelségesebb Isten.


A nézeteddel vigasztald meg azokat, akik sárgaságot, vagy az AIDES-t elkapták.........vagy alergiás, vagy halálos reakcióval válaszolt a testük.

2015. ápr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kedves 4.,aki 35%-ban ad helyes válaszokat. :) Látom teis tanu vagy,a kérdező arra volt kíváncsi,hogy más egyházak elfogadják-e a vér átömlesztést,erre válaszolva(ugye a tanuknál problémás)írtam hogy más vallásnál nem gond.Sikerült megérteni miért úgy írtam ahogy?
2015. ápr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Az élet szent. És nem tehetjük meg azt, hogy a nekünk tetsző dolgokat megtartjuk, ami nem illik bele az elképzelésünkbe, azt nem."


Megkérdezhetem, hogy ha valaki vérátömlesztést kap olyan esetben, amikor ez az egyetlen esélye arra, hogy megmentsék az életét (pl. egy nagyon komoly vérveszteséggel járó baleset miatt), akkor hogyan, milyen formában sérül az "élet szentsége"?

2015. ápr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 KZitus ***** válasza:
40%

A 7-es írójának:


Most nézzük a kérdésedet egy kicsit más szögből:

Egy olyan személynek, akinek "ez az egyetlen esélye arra, hogy megmentsék az életét ", végső soron nem azon múlik az élete, hogy megkapja-e a vért, hanem azon, Isten hogyan tekint a személy életére. Isten senki halálát nem okozza. De mivel Ő tartja az életet szentnek, és Ő tiltotta meg a vér használatát(akár kapni, akár adni), akkor az élet ilyen fajta mentése, vagy olyan áron való mentése, amely Istennel szembe megy - nem sok értelme van.

Lehet, hogy nem jól gondolom, se nekem mégis csak az a véleményem, amikor egy embert életmentő mútétre visznek, (és magánál van), akkor Istent kéri nagyon szaporán, hogy segítsen neki túlélni a műtétet. De közben megengedi, hogy olyat tegyeneek vele, amivel szembefordúl Istennel. Szerinted Isten segít ebben az esetben?

Igen, az Isten szerint az élet szent, de nem olyan áron kell magtartanunk, hogy áthágjuk a törvényét.

Egy tanú család 10 éves leukémiés kisfiának is vért akartak adni. Mivel biróság megvonta a szülőktől a döntés jogát, a gyermek döntésétől függött, megengedi-e.

Az orvos elmondta a kisfiúnak, mi mindenre lesz lehetősége ha megengedi, hogy vért kapjon.

A gyermek megkérdezte az orvosát, ha beleegyezik a vértranszfúzióba, mennyi ideog élhet?

Az orvos azt válaszolta, néhány hónapot, de azalatt jobban érzi majd magát.

A kisfiú azt válaszolta, Isten azt ígéri, ha ragaszkodik Isten parancsaihoz, akkor Jézus feltámasztja és örökké élhet itt a földön teljesen egészségesen. Majd megkérdezte az orvost: Ön melyiket választaná?


Hát ez az élet valódi tisztelete.

Ez a kisfiú pontosan tudta mit választ, mert pontos Ismerete volt Istenről és annak minden szándékáról.


Lehet vitatkozni erről a témáról, de soha nem az számít én, vagy te, vagy mások mit gondolnak egy témáról, jelen esetben a vér használatáról, és az élet szentségéről. Mivel az életünket Isten tartja fönn, csak és kizárólag az Ő véleménye a mérvadó - számomra.

Hiszen nem a vértől(kapok, nem kapok), tőle függ az életünk.

2015. ápr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 KZitus ***** válasza:
40%

Még mindig a kedves 7-nek:-)


Ezen a héten történt: Eltemettek egy 36 éves anyát, aki 1,5, és 13 éves gyereket hagyott hátra. 6 évvel ezelőtt kivették a lépét, vagy arra műtötték, nem tudom pontosan, de vért adtak neki a műtét közben. A vér hepatitisz-C fertőzött volt, ami lassan, de biztosan tönkretette a máját. Szerinted akkor, ha tudja ezt a véget, engedte volna a vér beadását?


A kérdés ez: megszegnénk-e Isten törvényét csak azért, hogy egy kicsit tovább éljünk ebben a rendszerben? Jézus leszögezte: „aki meg akarja menteni a lelkét (vagyis az életét), elveszíti azt, aki azonban elveszíti a lelkét énértem, megtalálja azt” Máté 16:25.

Nem akarunk meghalni. De ha Isten törvényét áthágva próbálnánk megmenteni a jelenlegi életünket, azzal kockára tennénk az örök életünket. Bölcsen tesszük, ha inkább bízunk Isten törvényének a jogosságában, miközben meg vagyunk győződve arról, hogy ha valamilyen okból meghalnánk, az Életadónk meg fog emlékezni rólunk a feltámadáskor, és visszaadja nekünk az élet értékes ajándékát János 5:28, 29;

2015. ápr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Olvasgattam a válaszokat, ezek szerint a neoprotestánsok szembe mennek Isten akaratával ha vért adnak akkor megint a tanúk az Isten kiválasztottai szinte minden válaszukban ott bujkál csak a tanúk üdvözülhetnek mert ők olyan tökéletesek, és megtartják a parancsolatokat hogy inkább meghalnak de nem hosszabbítják meg az életüket.


Ez olyan öngyilkosságnak tűnő valami mintha azt sugallná ha beteg vagy ad fel nem küzdjél tovább halj meg mert ez Isten akarata nem kell az életért küzdeni és megtartani úgyis elmúlik.

Ismét egy jó nagy bolondság hála Istennek annak idején kimaradtam belőle nem keveredtem közéjük nagy szerencsémnek tartom, még évekkel ezelőtt eltüzeltem a kályhába az Őrtorony újságokat.


Neoprotestáns gyülekezetben járok többször gyógyultam már meg különböző betegségekből,bajokból nem videókban láttam hanem a valóságban megtapasztaltam átéltem Isten csodáit sosem adtam fel sosem nyugodtam bele sosem fogadtam el a beteg állapotot ezért is sikerült minden alkalommal meggyógyulni jelenleg meg egészséget kapok az Úrtól és amikor csak tudok adok vért.

2015. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!