Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi-más felekezetek....

Jehova tanúi-más felekezetek. Miért fontos más felekezeteknek, hogy részt vegyenek a felsőoktatásban és miért nem volt fontos ez az apostoloknak? Vajon a mostani követőinek is ezt kell tenni, vagy már nem? Érveket, ellenérveket írjatok!

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy az egyik vallási felekezet úgy véli, hogy olyan életet kell élni, mint az apostoloknak tehát csak a prédikálással kell foglalkozni és a gyülekezetbe járás, prédikálás fontosabb, mint a felsőfokú oktatás, a magas munkabeosztás(Jehova tanúi), a többinél viszonyt szinte jellemző, hogy mindenkinek van diplomája, mindenki jár főiskolára, egyetemre?

2013. jún. 14. 11:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%

Magánvélemény:

ahhoz, hogy szeressem az embertársaim, ahhoz nem kell diploma. Viszont ahhoz, hogy kellőképpen tudjam hirdetni az Evangéliumot, ahhoz már kell tudás, de nem éppen diploma. Röviden ennyi részemről.

2013. jún. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az okos emberek akik mondjuk tanultak képesek felismerni eme hamis vallás hazugságait!

Inkább akkor ne tanuljanak!

2013. jún. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Szerintem a mai világban elengedhetetlen, hogy az ember képezze magát. Minél jobban képzett, nagyobb a tudása, annál több lehetősége van az életben.

Nem értem Jehova Tanúit, ha a vezetőjük nem ajánlja, sőt ellenzi a felsőfokú oktatást, akkor rájuk hallgatnak a tanúk?

Ha esetleg arra megy ki a játék, hogy így kevesebb idő marad a házról- házra járásra? Vagy az ő iskolájukra?

A gyerekek helyében, azért mérlegelném, hogy nekem feltétlen azt kell tennem amit egy szervezet diktál?

A többi vallási felekezet nem szól bele a magánügyekbe, mert nem is kell.

2013. jún. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az apostolok korában nem volt felsőoktatás? :)
2013. jún. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Jehova tanú osztálytársnőm az egyik legtehetségesebb diák volt. Még a középiskolába sem jelentkezett. Egy esti gépíró iskolát végzett, utána levelezőn tanult. Náluk a nők csak háztartás beliek és prédikálnak. Azóta válás miatt kirúgták. Felsőfokú végzettsége, jó állása és új párja van.
2013. jún. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ilyet nem határozott meg senki.

Nem értem miért kell kész tényként venni valamit, amit csak lehetőségként említenek meg az előadásokban.


Jelenleg is vannak diplomával rendelkező, emberek illetve járnak főiskolára, egyéb felső oktatásba testvérek.

akik nem akarnak azok saját maguk hozzák meg a döntést, nem értem miért fogják rá másokra.

Senki nem állt oda a fiatalok mindegyik elé egy ráccsal a kezében , hogy nem mehet felső oktatásba.


Viszont nézzük meg már a másik felét is a dolognak.


Kérdem Én, miért van az, hogy egy egyszerű szakmunkás iskolát elvégzett ember hamarabb talál munkát magának mint egy diplomás a végzettségéhez mérten.

Vagy Ti nem hallottatok, arról, hogy sok diplomásnak irodai takarítást kell vállalnia, mert nincs a végzettségéhez megfelelő munka?

Így nem is mennek dolgozni, mert kevésnek tartják a végzettségükhöz a kapott fizetést.


Kérem szépen az embereket, nem kell itt valótlanságokat be írni,

Ha valaki úgy dönt, hogy nem megy egyetemre, akkor ne írja már ide, hogy a Tanúk lebeszélték, mert Ő maga döntött úgy, vállalja már a következményeket legen szíves.


Katy Weaver

2013. jún. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy van-e diplomája vagy nincs, de amúgy nem javasolják, az a lényeg ha lehet teljes idejű szolga legyen. Sok feleség inkább megy prédikálni, mint dolgozni!

Te Katy? Mi a véleményed erről?

2013. jún. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak ajánlás, ha akar tovább tanulhat, csak ne menjen a szolgálat kárára.

Bár nem vagyok tanú, de sok ismerősöm(fiatalok tovább tanulnak), a lehetőséghez mérve, 4,vagy 8 órában dolgoznak a nők, és férfiak is. Ugyan olyan emberek mint más, csak nehéz igát húznak.

Az igaz, hogyha azt az utasítást kapják, hogy a prédikálást kell előtérbe helyezni, akkor a világi élet rovására megy, de ők ezt tartják fontosnak. Nem szólhatunk bele.

2013. jún. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!


A feleségem JT.

Diplomás, egy céget alapítottunk és abban dolgozik - nyereséges.

Mellette jó feleség / nem csak a konyhában :)

És prédikál.


Szerintem itt túl sok a félinformációval rendelkező, ám magát bölcsnek képzelő ember.


Frank!

Ma másodjára lepsz meg egy válasszal amiben senkit nem hordasz le a hitéért és nem nézed le.

Szerintem jó az irány, így többen figyelnek majd az írásodra!

2013. jún. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Azt hiszem itt nem kell további válaszokat írni, mert a 8, 9-es válaszoló, akik nem tagjai a Tanúk gyülekezetének elmondtak mindent.


Katy Weaver

2013. jún. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!