Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A metodisták miben különböznek...

A metodisták miben különböznek a többi protestáns egyháztól? (utána néztem, de csak olyasmi elveket találtam amit nagyjából az összes régi protestáns egyház tanít)

Figyelt kérdés
2015. ápr. 28. 21:56
 1/1 TheDonut válasza:

Szia! Jó magam metodista vagyok, szóval azért már tudok mesélni egyet és mást. Én igazából gyerek korom óta járok az egyházba, de sosem értettem miben vagyunk másak.. igazából talán egy-két hónapja, hogy tisztában vagyok vele. (Most 15 vagyok).

Lényegében a metodista a görög 'metodosz'='módszeres' szóból ered. Ezt a módszerest érthetjük mind arra, hogy a Biblia tanítása szerint élünk, mind arra, hogy a lelkészek 7-8 évente kötelezően más városba mennek szolgálatot teljesíteni. Ugye Wesley leírta a hitcikkelyeket, amelyek megkülönböztettek bennünket a katolikusoktól. Wesley gyakorlatilag elvetette a katolikus egyházat (nyersen fogalmazva). Szóval se Szűz Mária imádat, se Szentek által való közbenjárás, se szobrok, se semmi. Nálunk is van Úrvacsora, ami ugye Istennel való Szövetségünk megerősítése. Gyónás nincs, mivel nem feltétlenül kell a katolikus papnak "feloldoznia".. Ezt már Jézus Krisztus megtette a kereszten. Nekünk csak Istent kell kérni, és igazából egyedül Ő adhat igazi, teljes feloldozást bűneink alól. Ezekkel nem szerettem volna leszólni a katolikus egyházat. Nagyon tisztelem a papokat/apácákat/apátságban élő testvéreket mind a cölibátus, mind egyéb más "kísértés" szemben tanusított ellenállásukért. Tényleg nagyon nagy hit és önmegtartóztazás kell. De a mi egyházunkban (akár csak a reformátusoknál, akár csak az evangélikusoknál) házasodhat a lelkész. Ám(!), ha elválik a házastársától, akkor búcsút mondhat a lelkészi pályának, mivel egy olyan kötést szakított meg, amit az Úr előtt fogadott meg. Tudom, kegyetlenül hangzik, de ez van, srácok. Még a végére annyi talán, hogy nálunk nincs olyan, mint a Hit Gyülinél, hogy harmadik szem, meg hogy megszáll a Szentlélek.. Talán ha valaki kap egy olyan talentumot, hogy képes nyelveken szólni (de ezt ugye Pál elmondta, hogy mi legyen és mi nem [I.Koruntusi levél 12,1-11])

Szóval dióhéjban ennyi. Ha gondolod, olvasd el Wesley hitcikkelyeit.. Ott nagyon szépen leírja az alappilléreket a felekezethez, és egyéb "változást" az egyházon bellül. Remélem tudtam segíteni, ha van valami kérdésed, privátban nyugodtan küld el. Szép napot! -D

2015. máj. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!