Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van szükségük a kereszté...

KZitus kérdése:

Miért van szükségük a keresztényeknek mind az Ószövetségre, mind az Újszövetségre?

Figyelt kérdés

Azt írta itt valaki korábban, hogy a keresztényeknek nincsen szüksége az Ószövetségre.

Érdekelne néhány vélemény erről.

A Példabeszédek 15:17 szt írja: "Jobb egy tál zöldségféle ott, ahol szeretet van, mint a hizlalt bika ott, ahol gyűlölet van."

Szerintetek ez ma is így van? Elég régen íródott.



2015. ápr. 29. 12:49
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Krisztus sokszor idézett sz ószövetségből, és mindig tisztelettel beszélt az ott megírtakról.

Pál apostol is azt írta:"Mert mindazt, amit régebben megírtak, a mi oktatásunkra írták meg, hogy kitartásunk által és az Írásokból származó vigasztalás által reménységünk legyen." Róma 15:4


Ha az első századi eresztények nagyra értékelték azt amit "régebben megírtak", nekünk nem így kellene hozzáálnunk?

2015. máj. 4. 17:59
 12/20 anonim ***** válasza:
Kérdező,ha tudod,hogy mit támogatott Jézus és mit nem,akkor azt is tudod,hogy értelmes keresztényként,hogyan viszonyulj az ószövetséghez.
2015. máj. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

12-es

köszönöm az észrevételedet, és egyetértek vele.


De a kérdés azért, mert többen nem tartják fontosnak a Biblia első részét, és elég sok előítéletet lehet itt olvasni róla.

de én is úgy látom, ahogyan írtad, nem lehet kettéválasztani, illetve kevésbé fontosnak tartani.

2015. máj. 5. 19:49
 14/20 anonim ***** válasza:

"...nem lehet kettéválasztani, illetve kevésbé fontosnak tartani."


Én nem egészen ezt írtam,próbáld meg értelmezni újból!

2015. máj. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Azt próbáltam: értelmezni :-)


Azt írod: "Kérdező,ha tudod,hogy mit támogatott Jézus és mit nem,...." nos ő, állandóan idézett az ószövetségből, tehát elismerte Isten szavaként - erre gondoltam


"...akkor azt is tudod,hogy értelmes keresztényként,hogyan viszonyulj az ószövetséghez." - hogyan viszonyulhatok másként, mint Krisztus, ha az Ő követőjének vallom magamat?


Nem erre gondoltál?

2015. máj. 6. 10:05
 16/20 anonim ***** válasza:

"nos ő, állandóan idézett az ószövetségből, tehát elismerte Isten szavaként"


Igen ám,csakhogy értelmes keresztény nem esik bele abba a csapdába,hogy akkor Jézus el is fogadott mindent az Ószövetségből Isten szavaként.

Erre gondoltam.

Tudod mi a Krisztusi mérce.Akkor azt is tudod,hogy ez az Ószövetségben mivel passzol,és mivel nem.

2015. máj. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nem ismerek másik mércét, mint a Krisztus mércéjét:-)
2015. máj. 8. 19:00
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha elolvastad az egész Bibliát,akkor ismerned kell a "nem Krisztusi mércét" is.
2015. máj. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 mi a fene ***** válasza:
A szegénység nem egyenlő a boldogsággal ! szerintem !
2015. máj. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Korban válasza:
Talán választ adhatok (adtam ezidág 984 oldalon is, irott formában), ha elolvasod "Az élővé vált Törvény" c. könyvet.. (kapható könyvesboltokban is..)
2015. nov. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!