Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak Keresztényeknek! Többi lent?

Csak Keresztényeknek! Többi lent?

Figyelt kérdés

Miért tud ennyire fájni, ha Isten igazságát tapossák meg? Ráadásul hívő emberek!!

Van egy dolog amit nem tudok kiheverni és nem értem, hogy miért és azt sem értem, hogyy ez hogy történhetett meg. Nem sztorizgatni akarok, hanem csupán arról beszélgetni, hogy miért van az, hogy Isten megmutat valamit pl.: ígéret vagy látásmód és jönnek páran (testvérek) és szinte megtapossák az egészet! Hogy lehetséges ez? Isten hogy engedheti meg? Vagy nem is volt igaz amit akkoriban megmutatott? Veletek volt már hasonló? Hogyan hittetek utána Istenben? Egyáltalán sikerült visszaállítani a bizalmat felé? Ha valaki, aki komoly hitben és van kedve ilyenről beszélgetni írhat privátban is. Lehet sokat segítene!


Ateistáknak, trolloknak vírusos ez az oldal! :D


Köszönöm!



2014. jún. 4. 21:18
1 2
 1/17 anonim válasza:
80%
Hát ebbe az anyagias világba egyre kevesebb az igaz hívő,mifelénk csak azért járnak templomba az emberek,hogy a pap adjon neki munkát,és pletykáljanak egy kicsit a templomba Mielőtt a pap elkezdi a prédikációt:-S ezen nem érdemes gyötrődni,majd a "végelszámoláskor" mindenki oda kerűl ahová kell,mert az isten tudja az igazságot!Egy a lényeg hogy az ilyen emberek miatt ne veszítsd el a hitedet,mert mindig is voltak és lesznek is ilyen emberek sajnos:-(
2014. jún. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%

"Isten hogy engedheti meg? "

Azt hiszem, te sem vagy a dolgokkal tisztában.

Az Isten szabad akaratot adott az embernek és ő választ a jó és a rosz között. Kivétel nélül. Akár hívő, akár nem. Mert a hívők is csak emberek és mindannyiunk gyarlók is vagyunk.

2014. jún. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
De mi a konkrét eset? Mert így elég rébuszos a kérdés...
2014. jún. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

Én akkor taposom meg a mélyen hívő testvéremet, amikor ő megtapossa a másik embert. (jogtalanul, nem önvédelemből).


Egy konkrét példa tetszenne.

2014. jún. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
18%
Rohadtul nem érdekel, hogy kinek mekkora megvilágosodást okozott egy beteges, destruktív eszme. (persze ezt most nem rád értem).
2014. jún. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Jézus azt mondta, hogy a gyöngyeiteket ne vessétek disznók elé, nehogy miután megtaposták azokat, titeket is megszaggassanak. A gyöngy érték. De nem mindenki számára az. Ezért helyesebb, ha Isten mutat valamit, azt inkább megőrzöd a szívedben és addig forgatod, amíg meg nem erősödik benned, és alakot nem ölt. Ehhez időre van szükség. Ha ma megértesz valamit, nem jó azonnal kikürtölni mindenkinek, mert sokan meg sem fogják érteni, amit mondasz, de a véleményükkel annyira lenyomhatnak, hogy teljesen elvetél a mag is, ami a szívedbe vettetett. Persze, az meg a te felelősséged, hogyha meglepetést okozott a Biblia egy állítása, és új megvilágításba helyezte azt, amit korábban gondoltál egy dologgal kapcsolatban, akkor keresd a Bibliában az azt igazoló egyéb kijelentéseket, illetve mindig legyél nyitott arra, hogy a Biblia korrigálja a prekoncepcióidat. Ritka az olyan dolog a Bibliában, amit ne magyarázna több helyen, ezek sokszor egymásra épülnek, vagy kiegészítik egymást. Ezért ha megértesz valamit, keress arról még több információt a Bibliában, és tisztulni fog a kép. A végső cél nem a megértés, hanem az isteni kijelentés megnyerése. Egy dolog a szellemi látás, és más dolog a kijelentés. A látás általában megelőzi a kijelentést, de Isten ettől természetesen eltérhet, de ezt Ő kezdeményezi, nem pedig mi.


Hogy Isten ezt miért engedi, kissé naiv kérdés. Az Úr imájának egyik első kitétele az, hogy "legyen meg a te akaratod!" Ezt sokan hajlamosak úgy értelmezni, hogy amennyiben hardverütközés van Isten és miközöttünk, akkor mi engedünk, és így Isten akarata legyen meg, azaz lemondunk a sajátunkról. Van ilyen is, de ez az imakérés többet jelent. Isten akaratának a megvalósulása nem automatikusan valósul meg a Földön. A Föld kettős befolyás alatt van, és ez a kettősség meg is fog maradni egészen Jézus Krisztus visszajöveteléig. Addig Isten akaratának megvalósulása imatéma a világban. A Mennyben automatikusan mindig megvalósul az Ő akarata, éppen ettől annyira kívánatos hely a Menny. A Földön azonban Isten országán kívül jelen van a gonosz birodalma is. Természetesen objektív szempontból Isten ereje összehasonlíthatatlanul nagyobb, a Sátán erejénél. Ugyanakkor, mivel a Sátán jogi eszközökkel ragadta magához a Föld feletti hatalmat Ádám által, ezért Isten is csupán jogi eszközökkel érvényesítheti az akaratát, puszta erővel nem, ugyanis Isten a Jogosság Istene. Mivel az eredeti tulajdonos az ember, aki a Sátán rabszolgája lett ugyan, de eredetileg a Föld Istentől rendelt ura, ebben a térségben annak az akarata fog érvényesülni, akinek az emberek a hatalmat adják a beszédeikkel. Ráadásul, itt nem egy emberről van szó, hanem a milliárdnyi ember beszédének az eredőjéről. Természetesen a Felkent Egyház szava sokkal nagyobb súllyal kerül számításba, de Isten akaratának széleskörű győzelméhez olyan egységre lenne szükség az egyházban, amire nincs történelmi példa, legfeljebb a kezdetek kezdetén, akkor pedig létszámban voltak nagy hátrányban.


Vagyis ebből a kettős befolyásból következik az, hogy amikor a mag az ember szívébe kerül, akkor jönnek a madarak, és megpróbálják kikapdosni a szívünkből az igét. Ha nem tudják, akkor elkezdődik az üldözés, aminek a célja a földbe vetett gabonamag kiégetése. Ha ez sem jár sikerrel, akkor a jó mag mellé igyekszik az ellenség rossz magot vetni, hogy megakadályozza a gyümölcstermést. Csak akkor, ha ez sem jár eredménnyel, akkor lesz az elvetett magból harminc, hatvan vagy százszoros gyümölcs.


De mint a legelején utaltam rá, mindig meg kell arról győződni, hogy tényleg megáll-e a Biblia szerint az, amire éppen rácsodálkoztunk, ugyanis lehet Isteni kinyilatkoztatás, de lehet emberi félreértésből való lelkesedés, illetve lehet démonikus gondolat is. Ezért kell a Biblia egészéhez viszonyítani.

2014. jún. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Mindenki máshogy látja és máshogy áll az isteni törvényeihez, minden szubjektív.

Neked kell önmagadnak bizonyítanod, hogy minden Isten tervei szerint történnek.

2014. jún. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%
Mivel kapcsolatos ígértet, látást mutatott neked?
2014. jún. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az első válasz tetszett a legjobban. Tömör volt, lényegre törő és Istenről szólt.


Látom sikerült félreérteni azt a kérdést, hogy hogyan engedhet meg ilyet Isten. Egy nagyon leegyszerűsített példával: Nem az a probléma, hogy az iskolában 3-ast kaptam 5-ös helyett és hogy ezt Isten hogy engedhette meg, hanem az hogy az 5-ösre kaptam ígéretet és mégis 3-es lett a dogám, pedig a magam módján készültem rá.

Na ezt el ne higgyétek, nem ez volt a probléma, csak próbáltam egy semleges példát felhozni. :D

Magyarul azt nem bírom feldolgozni, hogy Isten kijelent valamit vagy dolgokat és nem valósul meg vagy az ellenkezője valósul meg. Akkor Isten minek jelent ki "ilyeneket"? Akkor semmi értelme sincs a bibliaolvasásnak, az "igekapásnak", mert ki tudja, hogy teljessé lesz-e és így értelmetlenné válik a hívőség is mert akkor miben hiszel? (Nem kell félrevezetésre gondolni).


Tudom, hogy rossz, hogy nem írok semmit(én sem szeretek ilyen kérdéseket olvasni), de én Istenről szeretnék beszélgetni, és nem a történetet boncolgatni.

Ha itt vannak komoly hívők azoknak Isten úgy is ad gondolatokat. :)

2014. jún. 5. 18:59
 10/17 A kérdező kommentje:

23:19 Kíváncsivá tettél! :)


Ha téged nem érdekel ez a "beteges destruktív eszme", akkor miért vetted a fáradtságot, hogy fél 12-kor ezt ide bepöntyögd nekünk?

2014. jún. 5. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!