Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik a Földön...

Szerintetek létezik a Földön igazság, vagy valami lét a halál után?

Figyelt kérdés

Én magam egyáltalán nem vagyok vallásos, de pár napja olvastam egy Csikatilo nevű orosz sorozatgyilkosról, aki egy igazi állat volt. Főleg gyerekeket ölt meg, nagyon kegyetlen módon, nem írom le, aki akarja utána nézhet. Ez még az 1980-as években történt.


A honlapon ahol olvastam az esetről, voltak fenn helyszíni fotók és leírások a gyilkosságokról és fotók az áldozatokról. Volt egy 11 éves fiú akit 1990 januárjában elcsalt egy mozi elől és végzett vele, halálra késelte és megcsonkította, bele se akarok gondolni. 1 hónap múlva találtak rá. Erről a fiúról is volt fenn egy fénykép, ahogy még kedvesen úttörő nyakkendőben néz a kamerába.


Elgondolkoztam, hogy ez a kisfiú is ugyanolyan életet élt mint a társai, voltak vágyai, félelmei, mindennapos kis dolgai. Nem is sejtette mi vár rá, elment moziba a barátaival, aztán egyszer csak egy ilyen őrült elcsalta és megölte. El se tudom képzelni, vajon mi érezhetett, élete utolsó perceiben, mikor már tudta, hogy baj lesz, nem is fogjuk megtudni soha. Szülei pedig 1 hónapig reménykedtek, hogy talán még életben van a gyerekük.


Eléggé megrázott a dolog, hiába régi esetről van szó, talán csak még megrázóbb az eset, ha belegondolok az akkori Szovjetunió (aztán oroszország) mindennapjaiba, abban az időben volt mindez, ami nekünk olyan retro hangulatú, és nem ilyenek jutnak eszünkbe.


HA ezekre a szerencsétlen áldozatokra gondolok, eszembe jut, hol van valamennyi igazság is a világon, miért kellett ilyen korán meghalniuk, mikor még alig éltek? Vajon létezik olyan hely, ahol az ember "tovább él"?


2015. máj. 2. 23:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nézd, nagyon különböző logikával és érzülettel lehet hozzáállni a dologkhoz. Vannak aki szerint a gyilkos a sikeresebb egyed és mindenki magának akar jót. Pedig az ilyeneknek kell a halálbűntetés. De a lassú...

Csak ez biztos. Az ilyen embert ki kell írtani a társadalomnak. Mert ez a valódi csőcselék.


Amúgy meg hidd el, a szeretteink fájdalma sokszor rosszab, mint meghalni.

2015. máj. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az igazság olyan, mint az idő, relatív.
2015. máj. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igazság? Ugyan.

Naponta ezrek halnak meg ártatlanul, kisállatokat ütnek el, gyermekek lesznek rákosok, háborúk törnek ki, emberek egymást kínozzák és gyilkolják, az erdőket kiirtják, a folyókat mérgezik... a FÖld egy gonosz hely, az ember gonosz lény, és ha létezik valamilyen Isten, na ő a leggonoszabb igazságtalan f**kalap mind közül.

2015. máj. 3. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A hármassal egyetértek.

Semmi értelme annak, hogy van egy jóságos Isten, aki megteremti a mi világunkat ilyen aljasra és szemétre, de előtte létrehoz egy bizonyos mennyországot, ahova azok kerülnek, akik itt jó életet folytattak, ugyanakkor aki itt példamutató és önfeladó életet él, az elbukik.


Ennek csak úgy lenne értelme, ha csak mennyország létezne, mert ez a rendes Isten azt akarná, hogy mindenkinek jó legyen vagy létezne élet a mi síkunkon is, azonban sokkal kellemesebb, mint amiben jelenleg élünk.

2015. máj. 3. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy van Jó, ha tetszik Isten, és van rossz, és van túlvilág is. És rengeteg kvázi túlvilági tapasztalata van (és volt mindíg is) az embereknek;

vallásos jellegű megtapasztalás is, valamint ma már számtalan és egyre több úgynevezett halál közeli élmények, amelyekben egyaránt sok, természetes módon meg nem magyarázható tapasztalás lehetséges (és nem csak hogy lehetséges, hanem nap mint nap megtörténik emberekkel ilyen tapasztalás). És ez utóbbik (halál közeli élmények során szerzett tapasztalások) nagyon sok mindenben egybevágnak a nagy vallások szent könyveiben, a halál utáni létezésről leírtakkal. De egyébként mindenfajta halál közeli élmény leírásoktól eltekintve is, nagyon sok hitét gyakorló (pl keresztény) embernek van napi tapasztalata, a természetfölötti e világba való valamifajta átszüremkedéséről és sokszor beavatkozásáról.

És persze, mondhatni természetesen, még több ember van olyan, akinek -bár azt nem mondanám hogy van bárki is, akinek nincs ilyenfajta tapasztalata valamiképpen, de-, legalábbis a saját szubjektív valóságérzékelésének szűrőjén ezidáig nem jutott át ilyesmi megtapasztalás, amit annak látva, ami, felfoghatott volna, és beépíthetett volna a saját világszemléletébe. És persze ez utóbbi nagy halmazhoz tartozó emberek -és a legtöbben talán önhibájukon kívül és tulajdonképpen természetes módon- a saját ilyen irányú korlátaikat, egyszersmind a világ korlátainak is tekintik, ezért (is) a sok szkeptikus és a túlvilág, mé általában minden természetfelettit tagadó -meggyőződésem szerint téves- vélemény.

2015. máj. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt is gondolom egyébként, hogy ha valaki őszintén(!) keresi ezekre az általad kedves kérdező feltett kérdésekre a választ, az már jó úton jár és véleményem szerint már az ilyesfajta kérdései megfoganása mögött is megsejthető és feltételezhető, az igazságra elvezetni és tanítani akaró Isten.
2015. máj. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia


Jelenleg a Földön Sátán uralma alatt van a világ.

És ezért mindenki, még Isten szolgái is kivannak téve z igazságtalanságnk.

De már nem sokáig

2015. máj. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7: Ilyen hozzászólás után pedig mondd azt, hogy nem csak a rosszat és gonoszt látod a világban... Ilyenkor örülök, hogy nem vagyok JT, én legalább szép és kellemes helynek látom a világot. :)
2015. máj. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Szkeptikus ember vagyok. De akár létezik bármilyen isten is, akár nem, úgy vettem észre, ilyen helyzetekben, pláne ha valakinek a gyereke halt meg, mindenféle racionalitás és eddigi elképzelés ellenére hinni kezd, vagy legalább hinni akar valami túlvilágban, hogy az itteni szörnyűségeket kompenzálja. Szerintem.

2015. máj. 3. 12:18
 10/11 pelgrim ***** válasza:

Igen, szerintem létezik igazság a Földön és létezik egy fajta „igazságszolgáltatás” a halál után de ez nem jutalom, se megtorlás, hanem „megegyezés helye”


Tudnunk kell, hogy az, amit a vallások mennyországnak vagy pokolnak neveznek, nem egy földrajzi hely, hanem a tudat állapota, és azt is tudhatjuk, hogy az ember személytelen öntudata vagy lelke az, ami a halált túléli. Az „igazságszolgáltatás” a halál után vagy a „megegyezés helye” a tudatnak az az állapota, amelyben a következő életre vonatkozó döntések születnek.


Az elhunyt személytelen öntudata vagy lelke egy részletes áttekintést kap az éppen végződött életéről, látja miben volt sikeres, miben kevésbé, látja miben tévedett. Akkor jön az elhatározás hogy a következő inkarnációban megtanulja azt, amit előző életében elmulasztott. Ebben kap segítséget azoktól a lelkektől, akik hozzá hasonló állapotban vannak, akkor megkéri legilletékesebb társát: „kérlek üss majd nagyot a fejemre, mikor ismét együtt leszünk a Földön, hogy érezhessem mennyire fáj, hogy megtanulhassam hogyan kell megbocsátani...”


A reinkarnáció elhomályosítja emlékezetünket előző életünkről és azt se teszi lehetővé, hogy egy ilyen „megegyezésre” emlékezzünk, de néha mégis átszivárog valami, akkor találkozunk olyan emberekkel akik nagyon rokonszenvesek vagy akit mintha már régóta ismerünk, vagy valaki nagyon ellenszenves, de nem tudjuk miért.


Ellenfelünk tehát lehet a szeretet angyala, aki hogy segítsen rajtunk, hajlandó megkockáztatni azt, hogy talán életünk végéig gyűlölni fogjuk őt.

2015. máj. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!