Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetek így keresztanya/lehet...

Lehetek így keresztanya/lehet esküvőm? (Nem voltam bérmákozó. )

Figyelt kérdés

2015. máj. 3. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom hogy lehetsz Keresztanya attól Függetlenül hogy nem bérmálkoztál (csak bérmaszülő nem). Egyházi esküvőd pedig minden további nélkül lehet, onnantól hogy meg vagy keresztelve (sőt ha kettőtök közül bármelyiktek meg van keresztelve, értve ezalatt téged és a vőlegényed, ha van).
2015. máj. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esküvõd lehet, keresztszülõ viszont hivatalosan nem lehetsz, csak keresztelési tanù.
2015. máj. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, változott-e valami az elmúlt 5-6 évben, de nekem két keresztgyerekem is van, és nem bérmálkoztam, csak meg vagyok keresztelve.

És a templomi esküvőmnél sem kértek mást, csak a keresztlevelet.

2015. máj. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem változott.. Lehet keresztgyereked is, de a hivatalos egyhàzi anyakönyvbe valószínüleg nem keresztszülõnek vagy beírva, hanem keresztelési tanùnak. Vagy ha nem is kértek tõled keresztlevelet, akkor lehet, hogy beìrtak, csak a plébánost nem érdekelték a jogi formaságok.
2015. máj. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!