Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk, be tudnátok bizonyítani...

Tanúk, be tudnátok bizonyítani, hogy a JHVH nem Jézus maga, hanem az Atya?

Figyelt kérdés

Csak néhány idézettel a Bibliából, ha kérhetném!

Úgy gondolom, hogy Jézus maga volt az Éden kertjében sétálva, Ő volt az égő csipkebokor, Ő beszélt Mózessel a hegyen, Ő volt a tűzoszlop, a felhő, ami kivezette a népet, Ő volt jelen a gyülekezet sátorában, Ő beszélt Ábrahámmal, és ítélte Sodomát, Ő ment el Mózes előtt úgy, hogy az arcát nem láthatta. IIMóz 33;19 párhuzam Róma 9;15-nél idézve, de Pál Istenről beszél.

Stb.


Tehát? Ha jól tudom, Ti a JHVH-t, azaz ahogy Ti hívjátok, Jehovát annak tituláljátok, akit Jézus Atyának hívott. Szerintem meg JHVH nem más, mint Jézus, és nem az Atya.


A hosszas elemezgetés nem nagyon érdekel, olyan Bibliai idézet érdekel, ami ennek ellentmond.


2015. máj. 3. 22:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

A történelmi egyházak szerint is az Atya Isten és nem Jézus. (lásd: szent háromság.)

Úgy tudom, hogy az államilag elismert felekzetek is az Atyát tekintik Istennek. Tehát az Atya mindenképpen Isten és nem Jézus. (bár egyek szerint Jézus is Isten és az Atya is, de nem azonosak 100%-ban).

A Biblia is ezt tanítja és Jehovai tanúi.


Csak a tévelygő szekták nem.

2015. máj. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Én nem azt állítottam, hogy az Atya a Jézus, hanem azt, hogy a JHVH a Jézus.
2015. máj. 3. 23:09
 3/25 anonim ***** válasza:

Luci, ebben most óriásit tévedsz.

Jézus is mindenképpen Isten a történelmi egyházak szerint, a Szentháromság-Egyisten második személye.

Lécci ne zavard össze a kérdezőt! :)


A Tanúk ezt másképp gondolják, de arra majd ők válaszolnak.

2015. máj. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
51%

Úgy gondoltam, hogy az Atya = x, Jézus = y, Szentlélek = z.

Tehát x,y,z is egyenlő Isten. Ezt állítják a háromsághívők.


Vannak akik szerint csak x Isten. Ilyenek a tanúk.


Én azt hittem, hogy a kedves kérdező arra gondol, hogy:

x = Atya, x = Jézus (tehát az Atya nem külön személy, nem létezik, csak Jézus mint Isten).


De most kiderült, hogy arra gondol, hogy a JHVH szó Jézusra vonatkozik. Amin érdemes elgondolkodni. Utána is fogok nézni. Bár a zsidók szerint tuti nem.

2015. máj. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Persze hogy be, egy megrögzött Tanú bármit be tud bizonyítani, meg akár annak az ellenkezőjét is, ahogy a Bőrtornyuk diktálja, vagy ahogyan éppen értelmezik a Bibliát.
2015. máj. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Oké, Luci, így már nem félreérthető amit írsz.


Keresztény szemszögből nézve az ószövetségben szereplő Isten-nevek mindegyike a teljes Szentháromságra utal. Tehát a JHVH is egyértelműen vonatkoztatható Krisztusra, de nem kizárólagosan. A JHVH ugyanúgy az Atya is, meg a Fiú is, meg a Szentlélek is egyszerre.


A zsidó vallásban ez nem így van, mint ahogy az antitrinitárius eretnekeknél sem. Jó kis szó, mi? Csúnyább, mint egy káromkodás :)

2015. máj. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Jéhávéhá
2015. máj. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Mindnyájan ismerjük a "minta imát".


Jézus így tanította követöit: "Mi Atyánk, szenteltessék meg a TE NEVED?


Ki az Atya, és van neve? Ha van neve, hogy hívják? Miért kell hogy az Atya neve legyen megszentelve?

2015. máj. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Mert nincs a héberben olyan szó, hogy személy? Még az ApCselben is megtalálható, hogy 120 név sokasága kifejezés. Úgyhogy rossz a válasz. Még valaki?
2015. máj. 4. 08:37
 10/25 anonim ***** válasza:

(János 17:26) 26 És megismertettem velük a nevedet, és meg is fogom ismertetni,. . .

(János 17:6) 6 Nyilvánvalóvá tettem a nevedet azoknak az embereknek, akiket nekem adtál a világból. . . .


(Márk 12:29, 30) 29 Jézus így válaszolt: „Az első ez: »Halld, ó, Izrael, Jehova, a mi Istenünk e g y Jehova, 30 és szeresd Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel, egész elméddel és egész erőddel.«


(2Mózes 3:15) . . .„Így szólj Izrael fiaihoz: »Jehova, a ti ősatyáitok Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene küldött hozzátok.« Ez az én nevem időtlen időkig, és erről fognak emlékezni rám nemzedékről nemzedékre.

(Zsoltárok 83:18) 18 Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova, Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett.

2015. máj. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!