Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk, be tudnátok bizonyítani...

Tanúk, be tudnátok bizonyítani, hogy a JHVH nem Jézus maga, hanem az Atya?

Figyelt kérdés

Csak néhány idézettel a Bibliából, ha kérhetném!

Úgy gondolom, hogy Jézus maga volt az Éden kertjében sétálva, Ő volt az égő csipkebokor, Ő beszélt Mózessel a hegyen, Ő volt a tűzoszlop, a felhő, ami kivezette a népet, Ő volt jelen a gyülekezet sátorában, Ő beszélt Ábrahámmal, és ítélte Sodomát, Ő ment el Mózes előtt úgy, hogy az arcát nem láthatta. IIMóz 33;19 párhuzam Róma 9;15-nél idézve, de Pál Istenről beszél.

Stb.


Tehát? Ha jól tudom, Ti a JHVH-t, azaz ahogy Ti hívjátok, Jehovát annak tituláljátok, akit Jézus Atyának hívott. Szerintem meg JHVH nem más, mint Jézus, és nem az Atya.


A hosszas elemezgetés nem nagyon érdekel, olyan Bibliai idézet érdekel, ami ennek ellentmond.


2015. máj. 3. 22:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

A Bibliában (legalább) 2 "főisten" szerepel. Az Ószövetségben az Úr, akit soha nem hívnak Atyának, az ő neve az óhéber eredetiben "JHVH", vagyis Jod-Hé-Váv-Hé. Ő úgy jelenik meg az Ószövetségben, mint szigorú, haragvó, féltékeny Isten, aki így szól: "megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen".

Ezzel szemben az Evangéliumban Jézus egy teljesen ellentétes tulajdonságokkal bíró Istenről beszél, akit Mennyei Atyának nevez, és mikor magában hozzá imádkozik, "Abba" néven szólítja. JHVH papjai halálra adják Jézust. Nekik Jézus korábban ezt mondja: "Ti az ördög atyától valók vagytok". (Ján 8,44)

2015. máj. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Tudod kedves kérdezö, Jehova küldöttje volt ez, egy angyal.


Úgyanaz történt ennél az esetnél, mint amikor egy bizonyos ország királya, elnöke, kiküld valahová egy üzenettel egy megbizottját.


Nem a küldött az elnök, csak átadja az üzenetet és képviseli megbízóját.

2015. máj. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Furcsa lenne, amit mondasz, grkaty, mivel Ábrahám igen nagy imádatot mutatott be az angyalnak:

2. És felemelé az ő szemeit, és látá, hogy ímé három férfiú áll ő előtte. És látván, eléjök siete a sátor ajtajából, és földig meghajtá magát.

3. És monda: Jó Uram, ha kedves vagyok te előtted, kérlek, ne kerüld el a te szolgádat.


Nem őket köszöntötte, hanem csak azt az egyet, és a továbbiakban is csak ahhoz az egyhez beszélt.


De a legizgalmasabb most jönne:

Az itt szereplő Úr szavak a következőképpen néznek ki:


1Móz 18:1 Megjelenék pedig ő neki az Úr (יְהֹוָה JHVH) a Mamré tölgyesében...

13. És monda az Úr (יְהֹוָה JHVH) Ábrahámnak: Miért nevetett Sára, ezt mondván: Vajjon csakugyan szűlhetek-é, holott én megvénhedtem?

17. És monda az Úr (יְהֹוָה JHVH): Eltitkoljam-é én Ábrahámtól, a mit tenni akarok?

25 Távol legyen tőled, hogy ilyen dolgot cselekedjél, hogy megöld az igazat a gonosszal, és úgy járjon az igaz mint a gonosz: Távol legyen tőled! Avagy az egész föld bírája nem szolgáltatna-e igazságot?

26 És monda az Úr (יְהֹוָה JHVH): Ha találok Szodomában a városon belül ötven igazat, mind az egész helynek megkegyelmezek azokért.


...

Az Istent nem látta senki. (Jn 1,18, 1Jn 4,12)

Amikor Ábrahámmal beszélgetett nem követként beszélgetett, hanem úgy, mint a föld bírája. A történet leírója JHVH-nak nevezte azt, aki beszélgetett. Ábrahám nem foglalkozott a másik két angyallal, CSAK ezzel az eggyel. Csak vele beszélt, csak Őt nevezte Úrnak.


Ettől függetlenül egyetlen bizonyítékot sem láttam Tőled, hogy a JHVH az ószövetségben nem Izrael angyalának a neve lenne, aki a föld bírája.

2015. máj. 4. 20:33
 24/25 anonim ***** válasza:

Kérdezö,


nem olvastad el amivel indokoltam, hogy az angyal NEM maga Jehova Isten emberformában a Földön.


Sokszor találunk a Bibliában idézeteket, amelyeket csak úgy értünk meg, ha figyelembe vesszük a kontextet is.


=Irtam neked, hogy ez éppen olyan volt mint ma, vagy régen egy király küldötte, aki vitte az üzenetet.


Itt nagyon fontos, hogyha tényleg Te és =én meg akarjuk tudni az igazságot, hogy alaposan áttanulmányozzuk az Írásokat, és föleg megnézzük az összefüggést.


Tudod a nagykövettel szemben ma is tisztelettel viselkednek az emberek, tudják, hogy ha vele beszélnek, ö az aki képviseli országát, elnökét vagy királyát.


Itt az angyal, angyalok voltak a nagykövetek.


Nyugodtan mondhatod ha akarod, hogy ezt te nem tudod elhinni. Mondhatod a nagykövetnek is hogy te nem hiszed, hogy ö a nagykövet, mert a kezében van az országja pecsétje, az elnöke aláírása stb...


Ki küldte vajon az angyalt a tüzes kemencébe? Maga Jehova szállt le, vagy van elégséges angyalokból álló szervezete a mennyben, akiket kiküld?


Ismersz más történeteket is, amikor angyalokat küldött Jehova?

2015. máj. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Igen, tudok.

Dánielnél megjelent az angyal, és nem úgy, hogy ő az Isten.

„És lőn, hogy mikor én, Dániel, látám e látomást és keresém az értelmét: ímé előmbe álla egy férfiúhoz hasonló alak.

És emberi szót hallék az Ulai közén; kiálta pedig és monda: Gábriel, értesd meg azzal a látást!”


Máriánál szintén bemutatkozott:

„A hatodik hónapban pedig elküldeték Gábriel angyal Istentől Galileának városába”

Nem is hajbókolt Mária, csak csodálkozott:

„Az pedig látván, megdöbbene az ő beszédén, és elgondolkodék, hogy micsoda köszöntés ez?!”


Ábrahám beszélgetésénél JHVH-nak hívta a történet leírója azt, aki beszélt hozzá.

Amikor Ábrahám alkudozott vele, nem Istennel alkudozott, hanem azzal a férfival, akit akkor szintén JHVH-nak hívott.


„nem olvastad el amivel indokoltam, hogy az angyal NEM maga Jehova Isten emberformában a Földön.”

Nem is, mert Ő Jézus, a JHVH. Nem az Atya.


Mit jössz a tüzes kemencével? Ott nincs szó JHVH-ról. Az, hogy az egy angyal volt, vagy Jézus, az a kérdésem szempontjából lényegtelen. Tényleg nem érted a kérdést, vagy csak a hülyét játszod?


A küldött filozofálásod nagyon bukta, mert amikor a Kovács István (kitalált) főnököm elküld Horvát Jánoshoz (kitalált), nem úgy mutatkozom be, hogy Kovács István vagyok. Hanem úgy, hogy XY vagyok, és Kovács István küldött. Ahogy Máriánál és Dánielnél is megfigyelhető. Nincs olyan angyal, aki úgy mutatkozna be, vagy beszélne magáról, hogy Ő Isten.


Tehát bizonyíték arra vonatkozóan, hogy JHVH az ószövetségi iratokban nem Jézusra vonatkozik, hanem az Atyára.

Az a példa, hogy sátán mit mondott Jézusnak, nem bizonyít semmit.

Ha a JHVH a megmentő Jézus:


Vigyázz magadra, hogy el ne felejtkezzél Jézus Krisztusról, aki kihozott téged Egyiptom földéről, a szolgaságnak házából!

Féljed Jézus Krisztust, a te Istenedet, ő neki szolgálj, és az ő nevére esküdjél.


Persze, hogy baromságokat beszélsz, sátán, meg van írva, hogy engem imádjanak, hogyan imádhatnálak én téged?


Ajánlom, olvasd el néhányszor a 23-as válaszomat, talán a megértés után érdemben tudunk beszélgetni erről, anélkül, hogy nagykövetes fantazmagóriákat és ide nem illő tüzes kemencés történetekkel terelnél. Köszönöm.

2015. máj. 5. 09:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!