Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten először azt mondja...

Isten először azt mondja Noénak, hogy 2-2 példányt vigyen be minden teremtményből a bárkára, utána miért változtatja meg ezt?

Figyelt kérdés

2015. máj. 6. 16:25
1 2
 1/11 acelsziv ***** válasza:

Mit változtatott meg? Kimaradtak a dinoszauruszok vagy mi?

Vagy, hogy emberből többet vitt be?

2015. máj. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Isten először azt mondja minden élőlényből 2-2 vigyen be. A következő versben részben pedig, hogy a tiszta állatokból és a madarakból 7-7, a tisztátlanokból 2-2-t, miért változtatott?
2015. máj. 6. 17:18
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
tisztán beugrott a brian élete, amikor a tömeg a két fiú nevet erőltette :D:D:D:D (mivel a történet tutira nem igaz így max szimbolikusan értheted, de inkább sehogy. k. lényegtelen a történet szempontjából,hogy mit ettek, hová kaksiztak, miért pont ennyit kell vinni, stb...) ez egy mese, és az sem érdekel senkit, hogy hófehérke borotválta e a p****ját vagy sem :D
2015. máj. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 KZitus ***** válasza:

Szia


Nem változtatott, csak azt mondta, hogy a tiszta állatokból 7-7, a tisztátalanból kettőt, hímet és nőstényt.

"Minden tiszta állatból hetet vigyél magaddal, hímet és nőstényt; minden tisztátalan állatból csak kettőt: a hímet és a nőstényt; az egek repdeső teremtményeiből is hetet, hímet és nőstényt, hogy maradjon utódjuk az egész föld színén."1Mózes 7:2


Miért volt szükség a 7-7-re?

Mert a vízözön után Isten megengedte, hogy az ember megeheti az állatot. Ez korábban nem volt. De csak a "tiszta" állatot fogyaszthatta az ember:

3Mózes 11:3

" Minden olyan teremtményt megehettek, mely hasított körmű, melynek egészen kettéhasított körme van, és kérődző az állatok közt." - tehát ezek voltak a tiszta, ehető állatok.


Kellett bizonyos időnek eltelnie, ameddig szaporodtak az állatok, és addig is a nyolc embernek táplálkozásra volt szüksége. Egy részük, bizonyosan állathús lehetett.

Ezen kívűl Noé áldozatot mutattott be Istennek hálája jeleként, hogy megszabadult a családjával együtt, és azok is tiszta állatok voltak.


"Noé pedig oltárt épített Jehovának, és vett néhányat minden tiszta állatból és minden tiszta repdeső teremtményből, s égő felajánlást mutatott be az oltáron." 1Mózes 8:20

2015. máj. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bakker, mit nem lehet érteni egy ilyen kérdésen???


IMózes 6

18. De te veled szövetséget kötök, és bemégy a bárkába, te és a te fiaid, feleséged és a te fiaidnak feleségei teveled.

19. És minden élőből, s minden testből, mindenből kettőt-kettőt vígy be a bárkába, hogy veled együtt életben maradjanak: hímek és nőstények legyenek.

20. A madarak közűl az ő nemök szerint, a barmok közűl az ő nemök szerint és a földnek minden csúszó-mászó állatjai közűl az ő nemök szerint; mindenből kettő-kettő menjen be hozzád, hogy életben maradjanak.


IMózes 7

2. Minden tiszta baromból hetet-hetet vígy be, hímet és nőstényét; azokból a barmokból pedig, a melyek nem tiszták, kettőt-kettőt, hímet és nőstényét.

3. Az égi madarakból is hetet-hetet, hímet és nőstényét, hogy magvok maradjon az egész föld színén.


Én is kíváncsi vagyok, leszögezem, pedig fanatikus kreacionista vagyok, mégis megértek egy ilyen kérdést. :D

2015. máj. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy azt mondom a gyermekemnek, hogy hozzon nekem ide minden színes ceruzájából egyet-egyet. Elmegy a ceruzákért, miközben utána szólok, hogy a pirosból és a kékből 3-at hozzon. Szerintem nem fog neki gondot okozni, hogy megértse...
2015. máj. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert utána eszedbe jutott valami. Szerintem Isten szava nem ugyan az, mint amikor te ceruzákért küldöd a gyerekedet.
2015. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vagy Istennek közbe eszébe jutott szerinted valami?
2015. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha azt mondta Isten Noénak, hogy "Minden állatból hozzál 2-2-t. A tisztákból hozzál 7-et", azt gondolom, hogy Noé volt annyira intelligens, hogy ezt megértette.


Csak egy matematikus - nem mintha ők nem lennének intelligensek :) - fog ezen fennakadni, hogy az első mondat szerint a tiszta állatból 2 kell, a második szerint meg 7.

2015. máj. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1 Mózes 6:20

[20] A MADARAKNAK, az állatoknak és a föld minden csúszómászójának különböző FAJTÁIBÓL, mindegyikből KETTŐ -KETTŐ menjen be hozzád, hogy életben maradjon.


1 Mózes 7:3

[3] AZ ÉGI MADARAKBÓL IS HETET-HETET, hímet és nőstényt, hogy maradjon utódjuk az egész földön.


Nem vagyok matematikus, de nekem a kettő nem egyenlő héttel. Mégegyszer mondom fanatikus kreacionista vagyok, és ki is tudom akár magyarázni ezt a látszólagos ellentmondást, de engem a tanúk folyamatos mellébeszélő terelő értetlensége jobban dühít.

2015. máj. 7. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!