Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lenne értelme lemennem vasárna...

Lenne értelme lemennem vasárnaponként Istentiszteletre, ha nem hiszek benne?

Figyelt kérdés

Csak arra gondoltam, hogy talán így szebbé tenném az életemet, ha eljárnék vasárnaponként. Szépen felöltöznék öltönybe meg ilyenek. Barátkoznék másokkal, pozitívabb emberekkel. Meg valahol vágyom valami spiritualitásra. Valami magasztos dologra. És a katolikus templomba (arra is vagyok keresztelve) az eléggé ilyen a szobrok, festmények, meg az éneklés stb. miatt. De ugye agnosztikus vagyok... Az a véleményem ha létezik is valami "természetfeletti" az nem hinném, hogy a Biblia istene lenne. Ugyanakkor, pár tanítást amit ajánl az a könyv érdemesnek tartok megfogadni.

Szerintetek lenne értelme így lemenni?


27/F


2015. máj. 9. 23:32
 1/9 anonim ***** válasza:
ajánlom a baptistákat, ők meg is élik a hitet, nem csak felolvasnak egy két magasztos szeretetről... stb. szóló gondolatot. Bár nem szeretek így általánosítani, mert mindenhol vannak jobb rosszabb templomok/gyülekezetek, de egy biztos ezzel rosszat nem teszel. Sőt...!!! :))
2015. máj. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

igen, próbáld ki :D


ha barátkozni akarsz akkor utána kérdezd meg h vannak e közösségi programok, meg esetleg bezélj a lelkésszel h te nem hiszel benne de érdekel a dolog, mit csináljál stb.


Én anno még kő-atesitaként mentem először :D


ja és öltöny nem fontos

2015. máj. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Budapesti vagy?
2015. máj. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 igen
2015. máj. 10. 00:08
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat amúgy. :)
2015. máj. 10. 00:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor Pál Feri atyához mehetsz például ha van kedved, ott biztos nem szúrod magadba a kést.
2015. máj. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy egyébként magamba szúrnám. :D

Hol tart miséket? Te is jársz oda amúgy?

2015. máj. 10. 00:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, egy időben én is jártam ilyen szemlélettel. Van hangulata, bizonyos értelemben magasztos olyan számára is, akit nem jár át tetőtől talpig a bibliai lelkület. Persze attól is függ, hová mész, istentisztelet és istentisztelet között nagy különbségek vannak.
2015. máj. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Menjél nyugodtan, valamit biztos tanulsz, és a barátok is fontosak. Lehet, hogy be is segíthetsz ott, vagy valamiben ők tudnak neked segíteni. Ha mégsem tetszik, akkor nem mész. Amúgy öltönyt hanyagolnám.
2015. máj. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!