Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki mondta, hogy Isten hibátlan?

Ki mondta, hogy Isten hibátlan?

Figyelt kérdés

Egyedül ô maga..de ezt egy egoista vezetô sosem ismerné be,hogy nincs hibàja..tehàt ha én azt àllìtom hogy festô vagyok,akkor mindenki bólogat,mert én mint a hatalom àllìtom?

És egyàltalàn ,ha ez egy hazug vilàg,és van ennek egy teremtôje,alfàja ahonnan kiindult az nem hazug?Honnan tudom,hogy nem,ha onnan eredt minden?

Egyàltalàn mi a biztosìték arra hogy bàrki beleértve az alkotót is nem hazudik,ferdìt?

Mert a hitre is àllìtjàk mûködik,de én hiàba hittem nàlam sosem mûködött!Tehàt mégcsak nem is tapasztaltam...sôt..

Mondom ezt keresztényként...mi a helyzet azokkal akik mégcsak nem is azok?



2015. máj. 10. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ézsaiás 6:3 szerint Isten szent. Gondolom egyetértesz azzal, hogy aki szent, az hibátlan!
2015. máj. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem hiszel a szent könyvekben, akkor nyilván nem tudunk meggyőzni arról, hogy az adott isten tökéletes. Definíciójából adódóan egy isten tökéletes.


Egyébként mit vársz a hittől, miért nem működik?

2015. máj. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Isten àllìtja önmagàról,hogy szent...de ez nem hiteles

Mit vàrok? Ez jó kérdés...leginkàbb logikus magyaràzatokat,megtapasztalàsokat,hitelességet

Köszi,hogy ìrtàl:)

2015. máj. 10. 12:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Isten helyett a szeretetet és igazságot kell szeretni.

Akkor szereted Istent is és nem csapod be magad Istennel.

2015. máj. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi Lucifer,én mindig ìgy néztem,de azt mondjàk Isten önmaga az igazsàg,de én ennek az ellentétét tapasztalom...akkor miért àllìtjàk?
2015. máj. 10. 12:36
 6/7 anonim ***** válasza:
nos, a cselekedetek bizonyítják őt szavatartónak, és igazságosnak. mert ugye az nem igazságos, aki megígéri, hogyha eszel ebből, akkor meghalsz, és miután ettél ezt mondja: á, mégsem halsz meg. lehet, hogy ez nekünk jobban tetszene, de ez nem igazságosság, hanem hazugság.
2015. máj. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sanyji ***** válasza:

Kedves kérdező!



Ne haragudj, de te még nem ismered Istent. Szavaidból látom ezt, de ha tényleg meg akarod Őt ismerni útbaigazíthatlak! Előtte pár gondolatodra még reagálok,mert én Istenem nem olyan mint, akiről te itt beszélsz.


"Mert a hitre is àllìtjàk mûködik,de én hiàba hittem nàlam sosem mûködött!Tehàt mégcsak nem is tapasztaltam...sôt..

Mondom ezt keresztényként...mi a helyzet azokkal akik mégcsak nem is azok?"

A hit pedig a remélt dolgok felőli bizonyosság és a nem látott dolgokról való meggyőződés. Nem tudom kik állítják, hogy "működik" a hit + állítólag te hittél is. Nos miben hittél? Te keresztény vagy? Nem az a keresztény, aki annak mondja magát, hanem aki úgy él, mint Jézus Krisztus. Nem vagy keresztény.


"És egyàltalàn ,ha ez egy hazug vilàg,és van ennek egy teremtôje,alfàja ahonnan kiindult az nem hazug?Honnan tudom,hogy nem,ha onnan eredt minden?"

Az Isten vádolod, hogy hazug, miközben te írsz hazugságokat. Tudnod kellene, hogy nem ilyennek teremtette Isten a világot, hanem mi emberek tettük ilyenné. Hogy miért? Mert engedetlenek voltunk. Nyisd ki a szemed nézd meg most is mi folyik a világban. Egymást ölik az embereket és fel sem tudom sorolni mennyi bűnt követnek el nap, mint nap. Én is bűnös ember vagyok. A bűn a Sátántól ered.


Olvastad te már a Bibliát, azon belül is az Újszövetséget? Ismered Jézus Krisztus tanításait?

Ha tényleg meg akarod ismerni és megérteni az Istent, akkor kezd el olvasni! Előtte felejts el mindent, amit eddig tudtál az Istenről. Ő maga fog elvezetni téged az Igazságra.


Áldjon meg téged az ÚR!

2015. júl. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!