Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondta azt József, hogy...

KZitus kérdése:

Miért mondta azt József, hogy Isten ellen vétkezne, ha elkövetné a gonoszságot? Miért nem úgy gondolta, hogy Potifár ellen vétkezne?

Figyelt kérdés
„Íme, az én uram nem törődik azzal, hogy mit teszek a házában, és a kezembe adta mindenét. Senki sem nagyobb a házban nálam, és ő semmit sem tagadott meg tőlem, csak téged, mivel a felesége vagy. Hogyan követhetném el ezt a nagy gonoszságot, vétkezve Isten ellen?” (1Mózes 39:8, 9)

#Isten #ellen #vétkezve
2014. nov. 5. 18:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Zitus gondolom tudod a választ, de azért leírom:

Dávid amikor paráználkodott, és megölette Uriást, akkor ezt mondta(persze csak azután, hogy ott járt nála Nátán): EGYEDÜL az Isten ellen vétettem.

Miért??

Mert minden bűn, végső soron, Isten ellen irányul.

2014. nov. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Egy kis olvasnivaló:

[link]


Hidd el, megéri elolvasni. Még neked is.

2014. nov. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
49%

"Miért mondta azt József, hogy Isten ellen vétkezne ...?"


Mert I-ten tiltotta meg a házasságtörést, ha tehát elkövetné, I-ten tilalmát szegné meg, vagyis I-ten ellen vétkezne. ( A hetedik parancsolat )


"Ne ölj. Ne légy házasságtörő. Ne lopj. Ne tégy felebarátod ellen hamis tanúságot." ( 2Móz. 20:13 )


( A keresztény ( magyar ) fordítások ( Károlitól napjainkig ) egyrészt ezt a négy parancsot külön-külön versként számozzák, másrészt ( a Szt I. Társulat kivételével ) azt, hogy "Ne légy házasságtörő." ( vagy "Ne törj házasságot! " ), úgy fordítják, hogy "Ne paráználkodj!". Talán nem hiba, mert az ókorban a "paráználkodás" a házasságtörést jelentette. Más nyelvû fordításokban az ott szereplõ kifejezés a "Ne légy házasságtörő"-nek felel meg.

2014. nov. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Tudta mi Isten véleménye az erkölcstelenségről.
2014. nov. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Kedves egyes:


Én is aarra gondoltam, amit írtál.


De: "Hidd el, megéri elolvasni. Még neked is." - ennyire nem kell lenézned a felebarátodat. Én is csak egy ember vagyok, mint te :-)

2014. nov. 7. 18:20
 6/18 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as


Mindenben igazad van, de József ezeket a törvényeket nem tudhatta, mert később íródtak.

2014. nov. 7. 18:22
 7/18 anonim ***** válasza:
8%
Mert veletek ellentétben neki élő kapcsolata volt Istennel és pontosan tudta, hogy mit szeretne.
2017. dec. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

7-es


Tudnál a kérdésre válaszolni? Mi közöd van hozzám???

De nem kell kényszert érezned.

2017. dec. 5. 15:56
 9/18 anonim ***** válasza:

Sokaknak az a tévhite,hogy Isten,valamikor 3800 évvel ezelőtt kitalált a zsidóknak egy törvény rendszert,és azt odaadta Mózesnek.

Aki így gondolkodik,az nem ismeri Istent.


Isten,és szeret törvénye öröktől való!

Ádám,és Éva ebben az örökkévaló törvényben élt az Édenben,s erre tanította utódait.


A korszakok során az emberiség oly mértékben eltávolodott az édeni tudománytól,hogy Isten kénytelen volt lemosni Földünket özönvízzel.


Az isteni szeret törvény foszlányokban,töredékekben megmaradt az emberekben,s ezeket találhatjuk az ókori leleteken is,de mindezek ismét egyre elhomályosodtak.


Isten kiválasztott egy embert,akinek utódait megbízta szeret törvénye FELFRISSTÉSÉVEL.

Mózesnek átadta saját ujjával kőtáblába véset törvényét,mely szeretete vázát tartalmazza.Jézus-évszázadok után töltötte azt meg hússal,és vérrel.


József,természetesen ismerte Isten szeretet törvényét,hisz az annak magasra emelésére választott nemzet része volt.

2017. dec. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hozzád és a szektádhoz Istennek hála semmi közöm. A kérdésre válaszoltam.
2017. dec. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!