Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért újat építenek?

Jehova tanúi miért újat építenek?

Figyelt kérdés

láttam a jwtvn, hogy 14 ezer királysgtermet akarnak felépíteni!!!

miért nem vesznek használtat? sokkal gyorsabb, és véleményem szerint olcsóbb megoldás volna.


2015. máj. 11. 19:25
1 2
 1/20 anonim válasza:
Elegendő pénzt kunyeráltak össze
2015. máj. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
ez nem igaz, azt állítják, idén több lesz a kiadásuk, mint a bevételük. mondjuk a tartalékokról nem volt szó.
2015. máj. 12. 06:48
 3/20 Mulder614 ***** válasza:

mit használtat venni? épületet....?

mert ha igen akkor nem okés mivel a teljes alapoktól kedve megvan szabva milyen legyen.

2015. máj. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
rengeteg egyház megelégszik azzal, hogy béreli a helyeket, sőt, rengeteg olyan gyülekezete van a tanúknak, ami bérelt épületben van. jó példa erre a tanúk kongresszusi termei. tanúk építették ingyen tanúk adományaiból, a tanúké, mégis egy háromnapos kongresszus 1 300 000 forintba kerül ott, de csak 1 000 000-ba, ha mondjuk egy stadiont bérelnek ki. a biblia szerint elégedetnnek kell lennem, ha fedél van a fejem felett, nem kell arra törekednem mindenáron, hogy a sajátom legyen. vagy de?
2015. máj. 12. 08:32
 5/20 Mulder614 ***** válasza:

nekünk volt bérelve kongresszusi terem. nagyon rossz állapotban adták át kongresszus előtt 3-naőig jártunk oda javítani, takarítani és teljesen úja varázsoltuk a területet. nyitott stadion volt.


nagyon sok pénzt kértek érte mivel tanuk voltunk, pedig mi a rockkoncertek utáni állapotokból javítottuk fel.

utolsó éven kétszeresét kérték a bérleti díjnak tőlünk.

végül idővel saját kongresszusi teremet zárt stadionit csináltunk és anyagilag sokkal jobban megéri hosszútávon, hisz a bérleti dijból legalább a saját épületünket kezeljük. és nem aggódsz h mi lesz a következő évben.

2015. máj. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 selvian ***** válasza:
Mert jobban megéri, mint egy használtat újítgatni. Nem feltétlenül az az olcsóbb. Mivel az építkezéseken önkéntesek dolgoznak. Így az anyagot kell csak megvenni. De egyébként mindig felmérik az adott országban melyik éri meg jobban. A jw.org weboldalon megnézheted hogyan zajlanak az építkezések.
2015. máj. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Mulder614 ***** válasza:
mondjuk szerintem sok olyan hely van ahol bérelik a termeket. nem arról van szó hogy melyik jobb hanem az adott területen mi éri meg jobban. hogyan ésszerűbb.
2015. máj. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
szóval nem olcsóbb havi 60 ért bérelni egy termet, mint 25 millióért venni egy újjat? nem inkább a lehetőségeket és az anyagi helyzetet kellene megvizsgálni inkább ilyen esetben?
2015. máj. 12. 10:23
 9/20 Mulder614 ***** válasza:

épp azért írtam előzőleg a mi esetünket le.

hogy mivel nagyon drága volt a stadion és nagyon rossz állapotban volt minden egyes alkalommal ránk hagyva ezért jobb volt egy nagyobb termet építenünk ami a miénk és mivel 3-gyülekezet építette ezért hamar kész volt és legalább csak a miénk. és sokkal jobb körülmények között lehetünk ott hiszen eleve zárt, nem nyitott mint az amit béreltünk.


én csak a saját esetemet tudom, nyilván mindenhol úgy van megoldva ahogy jonak látják.

2015. máj. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
én ezt sem értem: miért kérnek bérleti díjat a tanúk a testvéreiktől? én egyszer hallottam, hogy bejelentik az összeget, nyár volt, se klíma, se fűtés nem ment, vizet és világítást használt 800 ember 3 napon keresztül, és 1 200 000 lett a költség. amikor rákérdeztem, hogy mégis, ez hogy lehet, azt mondták, nem baj, hogy megkérdezem, és elkezdtek beszélni arról, hogy milyen drága lesz majd egyszer, ha le akarják cserélni a szőnyeget ebben a hatalmas teremben. értem én, de addig havi 3-4 alkalommal ugyanezt eljátszák: ergo egy év alatt 50 milliókat elkérnek a magyar testvérektől pl a csepeli kongresszusi teremre. miért? itt nem érvényes az ingyen kaptátok, ingyen adjátok elv?
2015. máj. 12. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!