Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismertek-e olyan netes oldalak...

Ismertek-e olyan netes oldalakat ahol keresztény embereknek, lelkésznek, lelkigondozoknak, hitben járó embereknek lehet feltenni kérdéseket?

Figyelt kérdés

2015. máj. 13. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
11%

szia


a jw.org honlapon a Testtvérek várják a kérdéseket

2015. máj. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Gotquestions.org/magyar


Biblia alapján megválaszolt kérdések mindenre kiterjedően. Nagyon sok kérdés már fel van téve, ezeket elolvashatod az oldalon, újabb kérdést csak angolul lehet feltenni, de ha leírod nekem a kérdésed itt, vagy privátban, akkor feltehetem neked, esetleg rákereshetek, hogy van-e rá angolul válasz.

2015. máj. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az elsődleges kérdés, hogy milyen felekezetből keresel?
2015. máj. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

a gyakori? :D


Szerintme simán e-mailezhetsz egy egyszerű lelkésszel/papal is


a jw.org-ot messziről érdemes elkerlni, Jehova Tanúi nagyon megtévesztőek ám, lazán hazudnak történelmi adatokról, mindig a saját (meglehetősen hiteltelen) bibliafordításukat idézik stb stb

2015. máj. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
én református felekezetü vagyok de nem vetek meg más vallást sem pl Baptista és hasonló, (sajnálom ha ezzel valakit megsértek de bevallom hogy a Jehova tanuit nem csipem, de viszont meg sem vetem senkinek a vallását)
2015. máj. 13. 18:43
 6/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb parókus lelkésznek van e-mailcíme. Akár írhatsz is nekik, de valószínűleg személyes találkozással többet meg tudsz beszélni velük. (Nem tudom miről lehet szó.)


Ha nem valami nagyon különleges kérdésről van szó és úgy gondolod, akkor írhasz nekem is, vagy ajánlok neked valakit, ha megírod mi a helyzet.

2015. máj. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4-esnek


Sajnálom, hogy ilyen ellenséges vagy, s nem hazudunk és nem hamisitunk meg semmit,

a kérdés pedig nem arról szólt hogy kit kerüljön a kérdező


Szomorú hogy kereszténynek tartod magad, ilyen ellenséges magatartással, a gyülölet nem keresztényi szellem, az Agapé szeretetről hallottál már, Jézus ezt tanitotta


Agapé szeretet jelentése:


: Az a·gaʹpe „nem érzelgősségre utal, mely csupán személyes kötődésen alapul, ahogy azt sokan gondolják, hanem erkölcsi érzék vagy társadalmi normák által vezérelt szeretet, melyet készakarva táplálunk valamilyen alapelv miatt, kötelességtudatból, vagy mert tudjuk, hogy így helyes. Akiben ilyen szeretet van, az őszintén a másik javát keresi, szem előtt tartva azt, hogy mi a helyes. Az a·gaʹpe (szeretet) fölötte áll a személyes ellenségeskedésnek, és sohasem engedi, hogy a neheztelés miatt figyelmen kívül hagyjuk a helyes alapelveket, és rosszal viszonozzuk a rosszat.”


Egyebek mellett nem tettem neked rosszat sem másnak

s van ám egy arany szabály is Jézustól:


(Máté 7:12) 12 Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták.


Mivel ezt tetted, ez azt jelenti hogy szeretnéd ha Rólad is ilyen véleményen legyenek és igy gyülölködjenek veled is.

2015. máj. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező:

De tényleg nem mindegy, hogy milyen felekezetűt keresel, illetve kinek a világézetével van a tiéd eléggé összhangban ahhoz, hogy a válaszát hitelesnek fogadd el.


Egyáltalán, mi volna a kérdés??? Mert ez is fontos lehet.


Konkrét kérdéseket itt a gyakorin is fel lehet tenni. Egyrészt magánvéleménye itt is mindenkinek van, másrészt itt is lehet hivatkozásokat kérni, és csak a bizonyítottan hiteles válaszokat elfogadni, illetve mindennek aztán már magad utána is járhatsz.

2015. máj. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tessék, itt katolikus pap válaszol:

[link]

2015. máj. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hogyan válaszol Isten az imáimra? hiába olvasom a Bibliat nap mint nap nem érzem hogy érdekelné a dolgaim, nem válaszol.


van olyan dolog az életemben hogy lassan 10 éve imátkozok és még nm adta meg, és ez nem vagyon tárgy hanem boldogság kapcsolatra értendő.


nem értem miért van az hogy egyesek boldogok házasok és korombeliek, vagy 15-18 évesek, vagy a társat nem is Istentől kérik, én meg csak kinlódok.

és mostanában már annyira foglalkoztat hogy félek hogy emiatt beteg leszek

2015. máj. 14. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!